Постанова від 29.08.2023 по справі 420/7313/23

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2023 р.м. ОдесаСправа № 420/7313/23

Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л.М. Дата і місце ухвалення: 12.06.2023р., м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Лук'янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 червня 2023 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

В квітні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не поновлення з моменту звернення виплати пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Одеській області поновити ОСОБА_1 виплату пенсії у зв'язку з втратою годувальника з 02.03.2021р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що після смерті в липні 2008 року його матері ОСОБА_1 перебував на пенсійному обліку в Управління ПФУ в м.Керч АРК та отримував пенсію у зв'язку з втратою годувальника. З жовтня 2020 року позивач є внутрішньо переміщеною особою, проживає в м.Одесі, куди прибув з метою навчання. ОСОБА_1 неодноразово звертався до ГУ ПФУ в Одеській області щодо переведення виплати його пенсії за новим місцем проживання, на що отримував відповідь про неможливість отримання паперової копії його пенсійної справи з Управління ПФУ в м.Керч АРК для поновлення виплати пенсії. При цьому, листом від 05.12.2022р. ГУ ПФУ в Одеській області повідомило ОСОБА_1 , що у разі надання ним сформованої належним чином пенсійної справи з документами про припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання Головним управлінням буде прийнято рішення про призначення пенсії. Таку відмову позивач вважає незаконною та зазначає, що чинним законодавством на нього не покладено обов'язку зберігати власну пенсійну справу в паперовому вигляді. Крім того, враховуючи, що пенсія ОСОБА_1 вже призначалася, сама по собі обставина зміни місця проживання в Україні не може бути підставою для позбавлення його права на пенсійне забезпечення.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12.06.2023р. позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області щодо відмови у поновлені виплати пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області повторно розглянути заяви ОСОБА_1 щодо переведення виплати пенсії за новим місцем проживанням з урахуванням наданих документів починаючи з моменту звернення за поновленням, а саме з 02.03.2021р., та прийняти відповідне рішення.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Одеській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Не погоджуючись з вказаним рішенням в частині задоволення позову, ГУ ПФУ в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на не правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати рішення від 12.06.2023р. у відповідній частині з ухваленням по справі нового судового рішення - про відмову в задоволені позову ОСОБА_1 .

В своїй скарзі апелянт зазначає, що при вирішенні спору судом першої інстанції не надано належної правової оцінки посиланням відповідача на те, що після звернення ОСОБА_1 із заявою про переведення виплати його пенсії за новим місцем проживання, ГУ ПФУ в Одеській області неодноразово зверталося до Пенсійного фонду російської федерації щодо витребування його пенсійної справи. Однак, ні відповідь, а ні паперова пенсійна справа ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Одеській області не надходили.

Також, апелянт посилається на те, що виплата пенсії згідно із законодавством України можлива тільки після припинення виплати пенсії особі на території країни - терориста російської федерації. У період дії правового режиму воєнного стану у відповідача відсутні повноваження на отримання необхідних для поновлення виплати ОСОБА_1 пенсії документів, враховуючи призупинення листування з російською федерацією.

Апелянт просить суд апеляційної інстанції врахувати, що Головним управлінням не виносилися рішення про призначення/поновлення або про відмову в призначенні/поновленні пенсії ОСОБА_1 . Надісланими позивачу листами ГУ ПФУ в Одеській області надало лише роз'яснення щодо ситуації з його пенсійним забезпеченням та причин тимчасової неможливості здійснити виплату/поновлення пенсії.

ОСОБА_1 подав письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просить скаргу відповідача залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін. Позивач зазначає, що в апеляційній скарзі апелянт не наводить жодного нормативного обґрунтування своїм аргументам щодо неможливості переведення виплати пенсії ОСОБА_1 за новим місцем проживання

Справу розглянуто судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , взятий 27.10.2020р. на облік як внутрішньо переміщена особа.

Зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 .

Згідно довідки державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» №3993 від 10.12.2021р. ОСОБА_1 є студентом вказаного навчального закладу денної форми навчання. Термін навчання 16.09.2020р. - 30.06.2024р.

Сторонами у справі не заперечується, що ОСОБА_1 перебував на пенсійному обліку в за місцем проживання в АРК Крим та отримував пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Починаючи з 02.03.2021р. ОСОБА_1 неодноразово звертався до ГУ ПФУ в Одеській області із заявами про переведення виплати пенсії за новим місцем проживання.

Листом від 11.07.2022р. №10796-8812/П-02/8-1500/22 ГУ ПФУ в Одеській області повідомило позивача, що у зв'язку із надходженням його заяви від 02.03.2021р. ним 10.03.2021р. було направлено запит щодо витребування пенсійної справи до Пенсійного фонду російської федерації. Головним управлінням були направлені повторні запити до Пенсійного фонду російської федерації щодо витребування пенсійної справи від 06.05.2021р. №1500-0403-8/56729, вiд 03.06.2021р. №1500-0403-8/69683, від 02.09.2021р. №1500-0403-8/108334 та від 02.12.2021р. №1500-0403-10/152557. Відповідь або паперова пенсійна справа на запити до Головного управління не надходила. Наразі, у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні та до його закінчення, листування з російською федерацією, в тому числі і на запити пенсійних справ для виплати пенсії за новим місцем проживання, призупинено.

На повторне звернення ОСОБА_1 листом від 05.12.2022р. №19930-17515/П-02/8-1500/22 ГУ ПФУ в Одеській області повідомило позивача, що у разі надання ним сформованої належним чином пенсійної справи, у тому числі з документом про припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання, буде прийняте рішення про призначення йому пенсії згідно із законодавством України.

Вважаючи протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Одеській області щодо не поновлення виплати пенсії з моменту звернення ОСОБА_1 звернувся з даним позовом до суду.

Суд першої інстанції, задовольняючи частково позов, зазначив, що згідно положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління ПФУ №22-1 від 25.11.2005р., підставою для витребування пенсійної справи за новим місцем обліку є заява пенсіонера, а підставою для виплати пенсії - надходження пенсійної справи (у відповідь на запит) разом з документами про припинення виплати пенсії. Суд зазначив, що на даний час не відомо чи є позивач отримувачем пенсії від органів російської федерації. В свою чергу, відповідачем не було здійснено жодних передбачених законодавством дій стосовно перевірки зазначеної інформації, зокрема, надсилання запитів щодо отримання відомостей про припинення чи не припинення виплати пенсії ОСОБА_1 за попереднім місцем проживання. Відсутність пенсійної справи не є підставою для відмови поновленні виплати пенсії позивачу, який не може нести негативних наслідків у зв'язку з такою відсутністю.

При цьому, суд першої інстанції відмовив в задоволенні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання ГУ ПФУ в Одеській області поновити йому виплату пенсії у зв'язку з втратою годувальника з 02.03.2021р., зазначивши, що уповноваженим органом для призначення (перерахунку) пенсії є Пенсійний фонд, до компетенції якого і входить розгляд документів, в тому числі і нових. Суд не може перебирати компетенцію суб'єктів владних повноважень та досліджувати нові документи, яким не надана була оцінка, та встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права на пенсійне забезпечення.

На підставі ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції перевіряє правильність висновків суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги ГУ ПФУ в Одеській області, тобто в частині задоволення позову ОСОБА_1 .

Надаючи правову оцінку висновкам суду першої інстанції у відповідній частині колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Частиною 1 статті 36 Закону №1058-IV передбачено, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), та непрацездатним членам сім'ї особи, якій відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Згідно п.2 ч.2 ст.36 Закону №1058-IV непрацездатними членами сім'ї вважаються діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Відповідно до ч.1 ст.38 Закону №1058-IV пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, - довічно.

Згідно ст.44 Закону №1058-IV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно п.1.1 Порядку №22-1 заява на переведення виплати пенсії за новим місцем проживання подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України.

Пунктом 1.5 Порядку №22-1 передбачено, що розгляд заяв, передбачених пунктом 1.1 цього розділу, поданих громадянами України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від органів пенсійного забезпечення російської федерації, здійснюється з урахуванням Порядку виплати пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року №234.

Внутрішньо переміщені особи подають заяви з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. (п.4.1 Порядку №22-1)

Згідно п.4.3 Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Пунктом 4.12 Порядку №22-1 передбачено, що при переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви про переведення виплати пенсії за новим місцем проживання надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем фактичного проживання пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається (електронна пенсійна справа передається) органу, що призначає пенсію, за новим місцем фактичного проживання.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014р. №1706-VII (далі - Закон №1706-VІІ) закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до статті 1 Закону №1706-VІІ внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Частиною 1 статті 4 Закону №1706-VІІ визначено, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Відповідно до статті 7 Закону №1706-VІІ, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 року №637 призначення та продовження виплати довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам, крім осіб, зазначених в абзаці вісімнадцятому пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з зазначеним Порядком. Призначення, відновлення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) (далі - пенсії) внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам, які відмовились відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, здійснюються територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплата (продовження виплати) довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення (далі - соціальні виплати) та пенсій, що призначені зазначеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» з можливістю отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій через мережу установ і пристроїв будь-яких банків тільки на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Тобто, за приписами наведеної норми умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є: знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою; наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».

При цьому, для переведення виплати пенсії позивача з Автономної Республіки Крим за новим місцем проживання ГУ ПФУ в Одеській області, передусім, має надіслати запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначив пенсію за попереднім місцем проживання, а з огляду на захоплення АРК росією, то до компетентного органу російської федерації.

Як зазначає апелянт, відповідні запити ним неодноразово надсилалися, відповіді на які він не отримав.

При вирішенні даного спору колегія суддів враховує, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває до цього часу та у зв'язку з яким припинено будь-яке листування з країною агресором. А відтак, відповідач не може з об'єктивних причин отримати пенсійну справу ОСОБА_1 .

Натомість, військова агресія російської федерації проти України є форс-мажорною обставиною, яка не залежить ні від позивача, ні від відповідача.

При цьому, відповідачем не заперечується, що раніше позивачу призначена пенсія у зв'язку з втратою годувальника згідно українського законодавства, він є громадянином України, переїхав з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та отримав статус внутрішньо переміщеної особи, а тому має право для переведення виплати пенсії з Автономної Республіки Крим за новим місцем проживання.

Пенсія для позивача є основним джерелом надходження коштів, а тому має продовжуватись виплачуватись згідно чинного законодавства.

Колегія суддів враховує правову позицію Верховного Суду, яка викладена у постанові від 22.09.2021р. у справі №308/3864/17, де суд дійшов висновку, що відсутність паперової пенсійної справи не є підставою для відмови у відновленні виплати пенсії, оскільки позивач не може нести негативних наслідків у зв'язку із відсутністю його пенсійної справи, а протилежне позбавляє його права на її відновлення.

Вимогами законодавства, у тому числі вищезазначеними нормативними актами, не передбачено такої підстави для відмови у поновленні виплати пенсії, як відсутність документу про припинення виплати пенсії за місцем попереднього отримання пенсії або відсутності пенсійної справи. Фактично відмова відповідача у поновленні виплати пенсії, викладена у його листах, ґрунтується на вільному тлумаченні норм чинного законодавства.

Більше того, відповідачем не виконано вимог пункту 4.3 Порядку №22-1 та не прийнято рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 та поданих ним документів не пізніше 10 днів після надходження заяви.

А відтак, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про зобов'язання ГУ ПФУ в Одеській області повторно розглянути заяви ОСОБА_1 щодо переведення виплати пенсії за новим місцем проживанням з урахуванням наданих документів починаючи з моменту звернення за поновленням, а саме з 02.03.2021р., та прийняти відповідне рішення.

Доводи апеляційної скарги правильність висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для задоволення скарги відповідача колегія суддів не вбачає.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін, відповідно до приписів статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, тому постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст.315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області залишити без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 червня 2023 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Повний текст судового рішення виготовлений 29 серпня 2023 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук