29 серпня 2023 року справа № 212/4571/23
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя - Головко О.В.
судді: Ясенова Т.І., Суховаров А.В.,
перевіривши у м. Дніпрі апеляційну скаргу Покровсько-Тернівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки
на рішення Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20 липня 2023 року (суддя Колочко О.В., повний текст рішення складено 20 липня 2023 року) в адміністративній справі № 212/4571/23
за позовом ОСОБА_1
до Покровсько-Тернівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки
про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
До Третього апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Покровсько-Тернівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20 липня 2023 року в адміністративній справі № 212/4571/23.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суд зазначає, що статтею 286 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини 4 вказаної статті апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Судом встановлено, що Жовтневим районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області 20 липня 2023 року ухвалено рішення, копія якого отримана апелянтом 24 липня 2023 року, що підтверджується відміткою на заяві про видачу копії рішення, яка міститься в матеріалах справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подана 02 серпня 2023 року.
Згідно з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 24 жовтня 2019 року в адміністративній справі № 200/12472/18 у подібних правовідносинах, положення частини 2 статті 295 КАС України, відповідно до якої учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду, підлягають застосуванню також і до випадків оскарження судових рішень в порядку статті 286 КАС України, однак з врахуванням передбачених нею особливостей, оскільки за приписами ч. 4 ст. 286 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Таким чином, враховуючи, що оскаржуване рішення не було вручене апелянту в день його складання та апеляційна скарга була подана протягом десяти днів з дня вручення судового рішення, суд доходить висновку про дотримання апелянтом строків апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції.
Також судом апеляційної інстанції встановлено, що підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні.
Необхідні підготовчі дії, пов'язані з призначенням справи до розгляду, проведені.
На підставі викладеного, керуючись ст. 286, 300, 307 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Покровсько-Тернівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20 липня 2023 року (суддя Колочко О.В.) в адміністративній справі № 212/4571/23.
Призначити справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження в приміщенні Третього апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Дніпро, вул. Лук'яненка Левка, 23.
Розгляд справи здійснювати колегією суддів у складі: судді-доповідача - Головко О.В., суддів: Ясенової Т.І. , Суховарова А.В.
Запропонувати учасникам справи протягом 3 днів з дати отримання даної ухвали подати до суду відзив на апеляційну скаргу.
Копію ухвали разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи на офіційну електронну адресу (відому електронну пошту).
Ухвала суду набирає законної сили 29 серпня 2023 року та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: О.В. Головко
Суддя: Т.І. Ясенова
Суддя: А.В. Суховаров