Рішення від 28.08.2023 по справі 380/4475/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2023 року справа №380/4475/23

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Лужняк О.М.

розглянувши у письмовому провадженні у м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, з участю співвідповідача Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, з участю співвідповідача Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ), в якому з врахуванням уточнень позовних вимог, просить:

визнати протиправною бездіяльність щодо нерозгляду рапортів від 24.02.2023 року (зареєстрованого 27.02.2023р.) про переміщення до НОМЕР_2 прикордонного загону імені ОСОБА_2 у зв'язку з хворобою та - від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.) про переміщення з бойової посади на не бойову за станом здоров'я;

зобов'язати розглянути рапорти від 24.02.2023 року (зареєстрованого 27.02.2023р.) про переміщення до НОМЕР_2 прикордонного загону імені ОСОБА_2 у зв'язку з хворобою та - від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.) про переміщення з бойової посади на не бойову за станом здоров'я та прийняти по ним рішення по суті.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач проявив бездіяльність, оскільки належним чином в межах та у спосіб, визначений Законом, не розглянувши позивача відповідні рапорти як військовослужбовця та не ухваливши як наслідок його розгляду рішення про переведення його на посаду до військ забезпечення. Зазначає, що останній не забезпечив виконання статті 22.12 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністерства оборони України №402 від 14.08.2008 року, відтак позивач будучи обмежено придатним, продовжує займати бойову посаду стрільця, що в свою чергу є грубим порушенням ст. 20 п. Г зазначеного положення, а тому звернувся за захистом в судовому порядку.

Перший Прикордонний Загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) та представник військової частини НОМЕР_1 подали відзиви на позовну заяву, в яких просять відмовити повністю у задоволенні позову з підстав, викладених у них. Зазначають, що здійснивши системний аналіз нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини щодо проходження громадянами України військової служби в Держприкордонслужбі, вбачається відсутність визначення таких понять як «бойова посада» та «не бойова посада» на які посилається позивач в поданому ним рапорті та в обгрунтуванні позовних вимог. Посадовими особами та керівництвом військової частини НОМЕР_1 , в межах компетенції, здійснено заходи щодо переміщення позивача до НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України. Звертає увагу на те, що вказані заходи щодо переміщення військовослужбовця є правом, а не обов'язком, а з моменту зарахування в списки особового складу віськової частини НОМЕР_1 та призначення позивача на посаду з 21.10.2022 по 26.02.2023 останній не звертався з рапортом щодо переміщення в іншу військову частину чи призначення його на іншу посаду за станом здоров'я. Також зазначає, що в медичних документах ОСОБА_1 не зазначено конкретних видів діяльності, які заборонені йому за станом здоров'я, відповідно відсутні обов'язок перевести його на іншу посаду за станом здоров'я у зв'язку з чим, призначення позивача на посаду інспектора прикордонної служби та попередні посади, здійснено в межах чинного законодавства. Стверджують, що подані позивачем рапорти від 27.02.2023 №4364 про переміщення до НОМЕР_2 прикордонного загону за станом здоров'я та від 25.03.2023 №6113 про переведення на «не бойову посаду» розглянуті в межах компетенції військової частини НОМЕР_1 .

Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України через електронний суд подало відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що не є суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах і в силу закону не може приймати рішень щодо розгляду звернень позивача, оскільки останній не проходить військову службу щодо органів які територіально входять до складу Західного регіонального управління. Просить відмовити в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою суду від 28.03.2023 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Ухвалою суду від 24.04.2023 року залучено до участі у справі співвідповідача Перший Прикордонний Загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ), а розгляд справи розпочато спочатку.

Ухвалою суду від 22.05.2023 року заяву представника позивача про збільшення позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Першого Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - повернуто заявнику без розгляду.

16.06.2023 року судом ухвалено справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання від 14.08.2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до начальника другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 з рапортом від 24.02.2023 року (резолюція 27.02.2023), в якому просить щоб останній клопотав перед вищим командуванням про переміщення його до НОМЕР_2 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі у зв'язку з хворобою діагностовано під час проведення медичного огляду ВЛК військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, м.Львів 15 лютого 2023 року, та визначеним його обмежено придатним до військової служби.

В матеріалах справи наявний рапорт начальнику відділу прикордонної служби № 2 від 24.02.2023 року, яким начальник другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 старший лейтенант ОСОБА_3 клопоче по суті рапорту солдата ОСОБА_4 .

Рапортом на ім'я в.о. начальника НОМЕР_3 прикордонного загону від 26.02.2023 року, начальник відділу прикордонної служби № 2 підполковник ОСОБА_5 клопоче по суті рапорту старшого лейтенанта Івана Тисовського.

З витягу з протоколу №5 засідання атестаційної комісії НОМЕР_3 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 22.03.2023 року в порядку денному зазначено розгляд клопотань військовослужбовців щодо переміщення для подальшого проходження служби до інших органів Державної прикордонної служби України зокрема щодо солдата ОСОБА_1 (П-079221) щодо його рапорту від 27.02.2023 №4364 (клопотати перед начальником прикордонного загону щодо переміщення військовослужбовця до НОМЕР_2 прикордонного загону) проголосувало: ЗА -8; Проти - 0; Утримались - 0.

Листом від 25.03.2023 №12/2133-23вих. 1 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України клопотав Начальнику Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України та начальнику 27 прикордонної служби Державної прикордонної служби України щодо переміщення військовослужбовця ОСОБА_1 для подальшого проходження служби до НОМЕР_2 прикордонного загону.

Згідно витягу з наказу начальника НОМЕР_3 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 08.03.2023 року №120-ОС «Про особовий склад», солдата ОСОБА_1 (П-079221), призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії четвертого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби №1, звільнивши з посади інспектора прикордонної служби 3 категорії другого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби №2, згідно з підпунктом 5 пункту 93 Положення (на рівну посаду - для більш доцільного використання за напрямом підготовки або спеціальністю - за рішенням відповідних начальників або на особисте прохання військовослужбовця). Вважати таким, що приступив до виконання службових обов'язків з 08 березня 2023 року (підстава: в тому числі, рапорт військовослужбовця від 08.03.2023 року).

Представник позивача звернувся до Першого прикордонного загону Державної прикордонної служби України з адвокатським запитом від 23.03.2023 року, просив повідомити результати розгляду поданого ОСОБА_1 рапорта про переведення його з бойової посади «стрілець» на не бойову посаду - у зв'язку зі станом здоров'я.

В подальшому, представник позивача звернувся до Військової частини НОМЕР_1 з адвокатським запитом від 14.04.2023 року, просив, в тому числі, повідомити результати розгляду поданого ОСОБА_1 рапорта від 12.03.2023 року про переведення його з бойової посади «стрілець» на не бойову посаду - у зв'язку зі станом здоров'я.

Перший прикордонний загін Державної прикордонної служби України на адвокатський запит від 14.04.2023 року листом від 21.04.23 № 12/3214-23-Вих. повідомив, що рапорт солдата ОСОБА_1 (П-079221), інспектора прикордонної служби 3 категорії 4 відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби №1, про переміщення його до НОМЕР_2 прикордонного загону за станом здоров'я (від 27.02.2023 №4364), а також рапорт про переведення «на небойову посаду» (від 25.03.2023 №6113) розглянуті в межах компетенції. За результатами розгляду 25.03.2023 направлено клопотання до Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України та НОМЕР_2 прикордонного загону щодо переміщення солдата ОСОБА_1 . У разі прийняття позитивного рішення, після надходження наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України, солдата ОСОБА_1 буде переміщено встановленим порядом до НОМЕР_2 прикордонного загону. 31.03.2023 відповідно до наказу начальника НОМЕР_3 прикордонного загону від 30.03.2023 №44-ВВ солдат ОСОБА_1 вибув у службове відрядження до районів проведення активних бойових дій на ділянку НОМЕР_4 прикордонного загону.

Вважаючи протиправну бездіяльність відповідача, яка полягає у нерозгляді рапортів військовослужбовця про переміщення його з бойової посади на не бойову за станом здоров'я до військ забезпечення, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

Змістом спірних правовідносин є протиправна бездіяльність відповідача, яка полягає у нерозгляді рапортів військовослужбовця про переміщення його з бойової посади на не бойову за станом здоров'я до військ забезпечення.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Розділом ІІ Конституції України передбачені основоположні права, свободи та обов'язки людини і громадянина, серед яких відповідно до статті 65 встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Пунктом 20 частини першої статті 106 Конституції України передбачено, що Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Указом Президента України №69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено про оголошення та проведення загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Київа.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

На момент розгляду даної адміністративної справи правовий режим воєнного стану в Україні продовжено, відповідно застосуванню підлягає законодавство, що регулює порядок проходження військової служби по мобілізації в умовах воєнного стану.

Статтею 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 23.05.1992 №2232-XII із змінами та доповненнями (далі - Закон №2232-XII) також визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Згідно з частиною шостою статті 2 цього ж Закону одним з видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Абзацом четвертим статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Положенням про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, затвердженого Указом Президента України від 29.12.2009 №1115/2009 (далі - Положення №1115/2009) визначається порядок проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України (далі - Держприкордонслужба) у мирний час та особливості проходження військової служби в ній в особливий період.

Згідно пункту 102 Положення №1115/2009 необхідність переміщення військовослужбовців, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби і щодо яких прийнято рішення про можливість залишення на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, з посад, які вони займають, на інші посади, на яких вони можуть виконувати обов'язки військової служби з урахуванням стану здоров'я, рівня фахової підготовки і досвіду служби, визначається начальниками, що мають право призначати військовослужбовців на відповідні посади.

Пунктом 121 Положення №1115/2009 передбачено, що вибуття військовослужбовця до нового місця служби здійснюється після надходження до органу Держприкордонслужби витягу з наказу або письмового повідомлення про його призначення на посаду чи зарахування у розпорядження начальника відповідного органу Держприкордонслужби, в тому числі доведеного технічними засобами передачі інформації. Виключення військовослужбовця зі списків особового складу органу Держприкордонслужби здійснюється після здавання ним посади, але не пізніше ніж через місяць від дня одержання органом витягу з наказу або іншого письмового повідомлення про переміщення військовослужбовця по службі.

Відповідно до пункту 2.1.6 Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом Генерального штабу Збройних Сил України 07.04.2017 №124, (далі - Інструкція №124), рапорт (заява) - письмове звернення військовослужбовця (працівника) до вищої посадової особи з проханням (надання відпустки, матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, переведення,- звільнення тощо) чи пояснення особистого характеру.

Відповідно до пункту 3.11.6 Інструкції №124, документи, в яких не зазначено строк виконання, повинні бути виконані не пізніше ніж за 30 календарних днів із моменту реєстрації документа у військовій частині (установи), до якої надійшов документ.

Позивач є військовослужбовцем Держприкордонслужби у зв'язку з чим питання визначення військовослужбовця обмежено придатним до військової служби та правові наслідки такого статусу регулюються Положенням про проходження медичного огляду у Державній прикордонній службі України, затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 06.05.2008 №333 (далі - Положення №333).

Також, в матеріалах справи наявна копія довідки від 15.02.2023 року №206 госпітальної військово-лікарської комісії солдата по мобілізації ОСОБА_1 згідно додатку 2 до зазначеного положення.

Пункт 1 Положення №333 визначає порядок проведення військово-лікарськими комісіями Держприкордонслужби медичного огляду, в тому числі, військовослужбовців Держприкордонслужби та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової служби).

Відповідно до абзацу 2 пункту 18 підрозділу 13 розділу ІІІ Положення № 333, Постанови ВЛК щодо військовослужбовців, які визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повинні бути реалізовані у місячний строк після надходження висновку ВЛК до органу Держприкордонслужби, у якому вони проходять військову службу. Військовослужбовці, які визнані обмежено придатними до військової служби, можуть бути залишені на військовій службі відповідно до Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, затвердженого Указом Президента України від 29 грудня 2009 року № 1115.

Абзацом 9 пункту 275 Положення №1115/2009 передбачено, що військовослужбовці, які визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби та бажають продовжувати військову службу, подають про це рапорт за підпорядкованістю.

Здійснивши системний аналіз зазначених вище норм чинного законодавства, суд зазначає, що наведені вище положення передбачають переміщення військовослужбовця по службі з урахуванням стану здоров'я, рівня фахової підготовки і досвіду служби, а також ініціювання цих питань та подання рапортів з питань, що виникають під час проходження військової служби.

Як вже вище зазначено позивач у своєму рапорті просить начальника другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2 щоб він клопотав перед вищим командуванням про переміщення його до НОМЕР_2 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі у зв'язку з хворобою діагностовано під час проведення медичного огляду ВЛК військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, м.Львів 15 лютого 2023 року, та визначеним його обмежено придатним до військової служби.

Як убачається, з наданого суду протоколу (витягу) № 5 засідання атестаційної комісії НОМЕР_3 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 22.03.2023 року, в порядку денному зазначено розгляд клопотань військовослужбовців щодо переміщення для подальшого проходження служби до інших органів Державної прикордонної служби України, зокрема щодо солдата ОСОБА_1 (П-079221) щодо його рапорту від 27.02.2023 №4364 (клопотати перед начальником прикордонного загону щодо переміщення військовослужбовця до НОМЕР_2 прикордонного загону) проголосувало: ЗА - 8; Проти - 0; Утримались - 0.

Також, з листа від 25.03.2023 №12/2133-23вих. убачається, що НОМЕР_3 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України клопотав Начальнику Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України та начальнику 27 прикордонної служби Державної прикордонної служби України щодо переміщення військовослужбовця ОСОБА_1 для подальшого проходження служби до НОМЕР_2 прикордонного загону, через стан здоров'я (за висновками госпітальної військово-лікарської комісії обмежено придатний до військової служби).

Крім того, відповідно до витягу з наказу від 08.03.2023 року №120-ОС про особовий склад солдата ОСОБА_1 (П-079221) на підставі його рапорту від 08 березня 2023 року призначено на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії четвертого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 1, звільнивши з посади інспектора прикордонної служби 3 категорії другого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 2, згідно з пунктом 5 пункту 93 Положення (на рівну посаду - для більш доцільного використання за напрямом підготовки або спеціальністю - за рішенням відповідних начальників або на особисте прохання військовослужбовця).

Так, у відзиві співвідповідач зазначає, що станом на 22.05.2023 року на адресу військової частини НОМЕР_1 не надходило наказу Голови Держприкордонслужби щодо переміщення посади, як це передбачено Положенням №1115/2009 та оскільки переміщення військовослужбовця є правом, а не обов'язком військової частини НОМЕР_1 , відтак призначення позивача на посаду інспектора прикордонної служби 3 категорії четвертого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави відділу прикордонної служби № 1 здійснено в межах чинного законодавства (наказ від 08.03.2023 року №120-ОС).

Відтак, слід зазначити, що позивача призначено на вищезазначену посаду на підставі його рапорту від 08 березня 2023 року у межах та у спосіб передбаченого абзацом 9 пункту 275 Положення №1115/2009.

З урахуванням досліджених судом фактичних даних в контексті вищенаведених норм, суд приходить до висновку, що оскільки рапорт щодо клопотання перед вищим командуванням про переміщення ОСОБА_1 до НОМЕР_2 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі від 24 лютого 2023 року розглянуто на засіданні атестаційної комісії останнього (витяг з протоколу №5) та направлено листа від 25.03.2023 №2133-23вих. щодо переміщення військовослужбовця, судом не встановлено порушень з боку відповідача (Другої прикордонної застави відділу прикордонної служби №2), а відтак і її бездіяльності, яка полягає у не розгляді рапорту військовослужбовця.

Відтак, у задоволенні позову в цій частині слід відмовити.

Як наслідок, позовні вимоги в частині зобов'язання розглянути рапорт від 24.02.2023 року (зареєстрованого 27.02.2023р.) про переміщення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку з хворобою є безпідставними та не обґрунтованими, а тому не підлягають задоволенню в цій частині.

Щодо вимог про зобов'язання прийняти рішення по рапорту від 24.02.2023 року (зареєстрованого 27.02.2023р.) про переміщення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку з хворобою, то суд зазначає таке.

В матеріалах справи відсутні докази того, що відповідачем отримано наказ Голови Держприкордонслужби щодо переміщення позивача для подальшого проходження служби до НОМЕР_2 прикордонного загону, через стан здоров'я згідно рапорту від 24 лютого 2023 року, та як це передбачено Положенням №1115/2009, а тому в цій частині позовних вимог слід відмовити за безпідставністю.

Щодо розгляду рапорту від 12.03.2023 року.

Оскільки, будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності своїх дій щодо розгляду співвідповідачем рапорту від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.) про переміщення позивача з бойової посади на не бойову за станом здоров'я, останній до суду не надав, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в цій частині, а відтак слід визнати протиправною бездіяльність Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.).

Позовні вимоги в частині зобов'язання Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України розглянути рапорт ОСОБА_1 від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.) про переміщення його з бойової посади на не бойову за станом здоров'я є похідними від першої позовної вимоги, тому також підлягають до задоволення в цій частині.

Щодо вимог про зобов'язання Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України прийняти рішення щодо розгляду рапорту від 12.03.2023 року, як просить позивач, то суд зазначає таке.

Співвідповідач ще не отримував наказу Голови Держприкордонслужби, щодо переміщення позивача з бойової посади на не бойову за станом здоров'я, як це передбачено Положенням №1115/2009 на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині будуть порушені.

Як наслідок слід констатувати, що згадані вимоги є передчасними і не підлягають задоволенню.

Судом не беруться до уваги інші посилання позивача та відповідача, з огляду на встановлені обставини.

Відтак, адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Що стосується судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такі не підлягають стягненню зі сторін, оскільки при поданні позову позивачем сплачено судовий збір як за одну позовну вимогу.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Першого Прикордонного Загону Державної прикордонної служби України щодо нерозгляду рапорту ОСОБА_1 від 12.03.2023 року (зареєстрованого 25.03.2023р.) про переміщення його з бойової посади на не бойову за станом здоров'я.

Зобов'язати Перший Прикордонний Загін Державної прикордонної служби України (місцезнаходження: Львівська область, м.Великі Мости, вул.Львівська, 166, код ЄДРПОУ 14321726) розглянути рапорт від 12.03.2023 року (зареєстрований 25.03.2023р.) про переміщення ОСОБА_1 (місцеперебування: АДРЕСА_1 , паспортні дані громадянина України: НОМЕР_5 ) з бойової посади на не бойову за станом здоров'я.

В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Я.Мартинюк