Справа № 137/1006/23
28 серпня 2023 р. 3/137/473/23 смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Верещинська Я.С., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділу поліції №3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , безробітного, паспорт № НОМЕР_1 виданий 09.07.2019 органом 0524, РНОКПП НОМЕР_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.187 КУпАП,
18.07.2023 о 08:08год в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 вчинив психологічне домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 , а саме: погрожував фізичною розправою, виражався нецензурною лайкою.
11.08.2023 адмінпіднаглядний ОСОБА_1 не прибув на відмітку до підрозділу поліції, чим своїми діями порушив обмеження встановлені йому адміністративним наглядом, повторно протягом року.
Постановою судді Літинського районного суду Вінницької області Верещинської Я.С. від 28.08.2023 справу про адміністративне правопорушення за №137/1006/23 (провадження 3/137/473/23) за ч.2 ст.173-2 КУпАП та справу за №137/1007/23 (провадження 3/137/474/23) за ч.2 ст.187 КУпАП об'єднано в одне провадження та присвоєно справі єдиний №137/1006/23 (провадження №3/137/473/23).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.187 КУпАП визнав повністю, повідомивши про обставини скоєних правопорушень.
Відповідно до ч.2 ст.173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно ч.2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно останнього, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАБ №823681 від 31.07.2023; рапорт реєстрації, протокол прийняття заяви про вчинене правопорушення; письмове пояснення ОСОБА_2 ; копію термінового заборонного припису стосовно кривдника від 31.07.2023; копію постанови від 30.06.2023 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП; протокол про адміністративне правопорушення, серії ВАБ №823699 від 24.08.2023; письмове пояснення ОСОБА_1 ; копію паспорта, виданого на ім'я ОСОБА_1 ; характеристику, видану на ім'я ОСОБА_1 ; копію листа-ознайомлення адмінпіднаглядного ОСОБА_1 від 31.03.2023; витяг з бази даних національної поліції; копію постанови від 27.04.2023 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, а також заслухавши особисті пояснення правопорушника, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства та порушення адміністративного нагляду, доведеною повністю, а його дії слід кваліфікувати за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки він 18.07.2023 погрожував фізичною розправою, виражався нецензурною лайкою стосовно дружини ОСОБА_2 , чим вчинив психологічне насильство в сім'ї та 11.08.2023, перебуваючи під адміністративним наглядом, не прибув на відмітку до підрозділу поліції, чим порушив встановлений йому адміністративний нагляд.
При накладенні стягнення, згідно з вимогами ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Поряд з цим, в силу ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи ту обставину, що ОСОБА_1 вчинив декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються, і за вчинені адміністративні правопорушення передбачена можливість накладення єдиного адміністративного стягнення, а тому суддя переконана, що на ОСОБА_1 , у даному, конкретному випадку, правильним буде накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч.2 ст.173-2 КУпАП, - у виді громадських робіт.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
При цьому, у матеріалах справи відсутні будь-які дані, котрі б підтверджували звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору, а тому, з огляду на викладене вище, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 536,80(п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок)грн.
Керуючись ст.33, 40-1, 173-2, 187, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.187 КУпАП та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП призначити йому адміністративне стягнення у виді 60 (шістдесяти) годин громадських робіт.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави Україна судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 536,80(п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок)грн.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Верещинська Я. С.