Справа №293/1330/23
Провадження № 3/293/957/2023
28 серпня 2023 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
21.08.2023 до Черняхівського районного суду Житомирської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 згідно протоколів про адміністративні правопорушення, а саме:
- серії ВАВ №739573 від 16.08.2023 за ч.2 ст.187 КУпАП (справа №293/1330/23);
- серії ВАВ №739575 від 16.08.2023 за ч.2 ст.187 КУпАП (справа №293/1331/23);
- серії ВАВ №739574 від 16.08.2023 за ч.2 ст.187 КУпАП (справа №293/1332/23).
Постановою суду від 22.08.2023 матеріали вказаних справ стосовно ОСОБА_1 об'єднані в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номеру №293/1330/23. Розгляд справи призначено на 09 год. 00 хв. 24.08.2023 (а.с.35).
24.08.2023 ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Розгляд справи відкладено на 10 год. 30 хв. 28.08.2023.
Однак, 28.08.2023 ОСОБА_1 в судове засідання також не з'явився, причини неявки до суду не повідомив. Під час складання протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , повідомлений під підпис, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Черняхівському районному суді Житомирської області.
Оскільки ОСОБА_1 достеменно знав, про складені відносно нього протоколи про адміністративні правопорушення, та про день та час розгляду справи в Черняхівському районному суді Житомирської області, то повинен був цікавитись долею справи та добросовісно користуватись наданими йому процесуальними правами.
Оскільки ОСОБА_1 до суду не з'явився, суд позбавлений можливості більш повно з'ясувати дані про його особу, розглянути будь-які клопотання, вислухати пояснення з приводу скоєного.
Вирішуючи питання про розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд керується ч.1 ст.268 КУпАП, яка вказує на те, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи.
Отже, з метою дотримання розумних строків розгляду справи та, з урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи без участі ОСОБА_1 , у зв'язку з чим розглядає справу у його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №739573 від 16.08.2023 вбачається, що 12.08.2023 ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію до органу поліції, чим порушив п.4 встановлених йому судом обмежень, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.187 КУпАП (а.с.2).
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №739575 від 16.08.2023 вбачається, що 13.08.2023 о 23 год. 30 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.187 КУпАП (а.с.13).
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №739574 від 16.08.2023 вбачається, що 15.05.2023 о 22 год. 50 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.187 КУпАП (а.с.24).
Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст.1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення від 16.08.2023 серії ВАВ №739573, серії ВАВ №739575 та серії ВАВ №739574 за з якого вбачається, що вони складені в присутності ОСОБА_1 , про що свідчать його підписи (а.с.2,13,24);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 16.08.2023 в яких він вказав, що свою вину у вчинених правопорушеннях визнає та підтвердив обставини вчинених правопорушень (а.с.4,15,26);
- копією постанови Черняхівського районного суду Житомирської області від 13.10.2022, згідно до якої відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням обмежень, зокрема: зобов'язання з'являтися на реєстрацію органи поліції для реєстрації кожної суботи місяця (а.с.5-6);
- копією постанови Черняхівського районного суду Житомирської області від 20.12.2022, згідно до якої ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП (справа №293/2064/22) (а.с.7-9);
- реєстраційним листком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця в АДРЕСА_1 , дата і час реєстрації: кожної другої суботи місяця з якого вбачається, що ОСОБА_1 12.08.2023 на реєстрацію не з'явився (а.с.27).
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення за даними протоколами про адміністративні правопорушення, суд враховує всі обставини справи в їх сукупності, характер вчинених правопорушень, їх системність, відсутність суспільно-небезпечних наслідків, особу порушника, який правопорушення вчинив повторно, та на шлях виправлення не став, ступінь його вини, майновий стан - не працює, та дійшов висновку про необхідність накладення на правопорушника адміністративного стягнення відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП у виді штрафу в межах санкції статті, вважаючи, що саме таке стягнення сприятиме його вихованню у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та для запобігання вчиненню нових правопорушень. При цьому суд вважає, що підстав для визнання правопорушень малозначними немає.
Відповідно до ст.40-1, ч.7 ст.283 КУпАП, Закону України "Про судовий збір" судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-35, ч.2 ст.36, 40-1, ч.2 ст.187, ст.ст.280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції зазначеної статті у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень на р/р - UA968999980313090106000006823, отримувач ГУК у Житомирській області/ТГ смт Черняхів/21081100, код отримувача 37976485; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 коп. на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Людмила ПРОЦЕНКО