Рішення від 25.08.2023 по справі 120/5900/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

25 серпня 2023 р. Справа № 120/5900/23

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1 до: Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про: визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на протиправні дії Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області щодо не оформлення паспорта у формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Тому, з метою оформлення та видачі паспорта у формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Ухвалою від 10.05.2023 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Установлено строки для подання заяв по суті.

19.05.2023 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Зазначено, що позивач звернулась до територіального підрозділу з недійсним паспортом громадянина України, оскільки відповідно до даних Єдиного державного демографічного реєстру в 2016 році позивач вийшла заміж та змінила прізвище.

Відповідач вказує, що правовідносини щодо порядку видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон врегульовані:

Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-УІ (далі - Закон);

- Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» (далі - Постанова № 152);

- Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року за № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» постановою КМУ від 03.04.2019 року за № 398 «Про внесення змін до п. 3 постанови КМУ від 25.03.2015 року за № 302;

Відповідно до вище вказаних нормативних документів паспорт громадянина України для виїзду за кордон та паспорт громадянина України оформлюється із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру. Форма кожного документа (заяви) встановлюється цим Законом.

Позивачем до матеріалів судової справи долучено копію свідоцтва про укладання шлюбу від 27.08.2016 року за Серії НОМЕР_1 із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданим виконавчим комітетом Сокілецької сільської ради Козятинського району Вінницької області. Після укладення шлюбу у 2016 році ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , присвоєно прізвище чоловіка ОСОБА_3 .

Відтак, після реєстрації шлюбу ОСОБА_1 повинна була у місячний термін обміняти паспорт громадянина України із прізвища " ОСОБА_4 " на прізвище " ОСОБА_3 ". Проте, відповідних дій у встановлений термін остання не здійснила. Натомість з 2016 року по 2023 рік використовує паспорт громадянина України на прізвище ОСОБА_1 , який є недійсним, що, на думку відповідача, є порушенням вимог чинного законодавства України.

22.12.2022 року ОСОБА_1 звернулась до Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Головним спеціалістом Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області прийнято заяву - анкету за № 23407265 та здійснено перевірку наданих заявником інформації на підставі вимог пунктів 42-45 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014року за №152.

За наслідками проведеної перевірки по системі баз даних Реєстру, із відомчих інформаційних систем, картотек, інформація надана заявником не підтверджена, у зв'язку з чим було прийнято вмотивовану відмову на підставі підпункту 5 пункту 82 постанови КМУ від 07.05.2014 року за №15.

Відповідач заперечує доводи позивача з приводу того, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 є однією й тією ж особою, в підтвердження чого долучає копію посвідчення водія, видане на прізвище ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серія НОМЕР_2 , оскільки Управлінням ДМС України у Вінницькій області, після здійснення перевірок, не встановлено з відомчих інформаційних систем підтверджуючої інформації, наданої заявником, як не підтверджується змін прізвищ особи та прізвище, яке надане при народженні батьками.

Так, на думку відповідача, права позивача не порушено рішеннями, діями або бездіяльністю через те, що її заяву розглянуто у строки та порядку, передбаченому законодавством про звернення громадян та не створено перешкоди у реалізації права на отримання паспорта громадянина України.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

22.12.2022 року позивач, звернулась до Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області із заявою про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Рішенням від 05.01.2023, затвердженим начальником Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області, відмовлено в оформлені паспорта громадянина для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 .

Козятинський РВ Управління ДМС України у Вінницькій області листом №0520-10/0520.1-23 від 05.01.2023 повідомив, що відповідно до підпункту 5 пункту 82 постанови КМУ від 07.05.2014 року за № 15 відсутні правові підстави для видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Підставою відмови стало те, що відповідно до даних Єдиного державного демографічного реєстру позивач у 2016 році уклала шлюб з громадянином ОСОБА_2 та відповідно до свідоцтва про шлюб спільним прізвищем подружжя є " ОСОБА_3 ". Однак в порушення вимог чинного законодавства позивач у встановлений строк не замінила паспорт, виданий на прізвище " ОСОБА_4 ", та не отримала паспорт на прізвище " ОСОБА_3 ". Відтак станом на дату звернення до відповідача з заявою про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон позивач користувалася недійсним паспортом громадянина України.

03.03.2023 позивач звернулася до Управління ДМС України у Вінницькій області з проханням вирішити питання щодо видачі їй спочатку паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_9 , а потім дійсного паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 .

У відповідь на звернення відповідач листом від 10.03.2023 повідомив позивачку, що їй було відмовлено у виготовленні паспорта громадянина України Козятинським відділом УДМС у Вінницькій області на законних підставах згідно вимог п.п. 3 п. 100 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого Постановою КМУ від 25.03.2015 року №302 (в останній редакції від 17.11.2022 року), так як дані, отримані з баз даних Реєстру, картотеки не підтверджують надану нею інформацію.

Зокрема, паспорт громадянина України, який є у наявності на прізвище " ОСОБА_4 " з 27.08.2016 є недійсним, оскільки підлягав обміну на прізвище " ОСОБА_3 " після укладення шлюбу у серпні 2016 року та на підставі свідоцтва про одруження. Інформація про укладення Позивачкою шлюбу та присвоєння їй післяшлюбного прізвища " ОСОБА_3 " міститься у базі державної реєстрації актів цивільного стану.

У 2019 році по недійсному документу, Позивач звернулася з позовною заявою до суду про розірвання шлюбу з гр. ОСОБА_3 . Однак, паспорт на прізвище " ОСОБА_4 " є недійсним та шлюб мав би розриватися між громадянкою ОСОБА_3 та громадянином ОСОБА_3 , а не між громадянкою ОСОБА_4 та громадянином ОСОБА_3 . Однак, судове рішення містить інформацію про розірвання шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .

Отже в листі зазначено, що змінити паспорт на прізвище " ОСОБА_3 " неможливо, так як відсутній оригінал свідоцтва про шлюб, а судове рішення про розірвання шлюбу містить інформацію, що гр. ОСОБА_4 розірвала шлюб з гр. ОСОБА_3 , що також суперечить наявній у ДРАЦС інформації.

Для вирішення питання по суті рекомендовано Позивачці звернутися до суду для встановлення юридичного факту, що громадянка ОСОБА_1 та громадянка ОСОБА_9 є однією і тією ж особою, а також зазначити вимогу в позовній заяві зобов'язати міграційну службу документувати паспортом на прізвище " ОСОБА_4 ".

Не погоджуючись із відмовою відповідача в оформленні паспорта, позивач звернулась до суду з даним позовом у якому просить:

Визнати протиправними дії Управління державної міграційної служби у Вінницькій області у видачі на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорта громадянина України у формі ІD-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Зобов'язати Управління державної міграційної служби у Вінницькій області оформити та видати на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт громадянина України у формі ІD-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про громадянство України» документом, що підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України.

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов'язки осіб, на ім'я яких видані такі документи, визначає Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон №5492).

Відповідно до ст. 4 Закону №5492, єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів. Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи.

Згідно із ст. 21 Законом №5492, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України.

Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 22 Закону №5492, паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Відповідно до частини другої статті 15 та частини другої статті 22 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07.05.2014 №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» (далі - Постанова №152).

Відповідно до частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 25.03.2015 №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (далі - Постанова №302).

Відповідно до п. 6 Постанови №302, обмін паспорта здійснюється у разі зміни інформації, внесеної до паспорта, у тому числі у зв'язку із зміною написання латинськими літерами складових імені "прізвище", "ім'я" у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (крім додаткової змінної інформації).

Згідно з п. 10-13 Постанови №302, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта здійснюється територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" (далі - Центр).

Порядок взаємодії ДМС з Центром встановлюється шляхом укладення відповідних договорів згідно з вимогами статті 4 Закону України "Про захист персональних даних".

Порядок взаємодії територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС з центрами надання адміністративних послуг встановлюється шляхом укладення відповідних договорів згідно з вимогами статті 4 Закону України "Про захист персональних даних".

Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС.

Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета, зразок якої затверджується МВС.

Пунктами 16-17 Постанови №302 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв'язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта.

У разі відсутності в Реєстрі відомостей про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, які підлягають обов'язковому внесенню до Реєстру, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв'язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", такі відомості з Державного реєстру актів цивільного стану громадян отримуються в порядку міжвідомчої електронної інформаційної взаємодії Реєстру та Державного реєстру актів цивільного стану громадян через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством.

У разі коли інформація про особу в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян відсутня або інформація про особу потребує перевірки, одержання відомостей про особу здійснюється шляхом надсилання запитів до відділів державної реєстрації актів цивільного стану та надання відповідей на них в паперовій формі.

Відповідно до пп. 5 п. 82 Постанови №152, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави, органів місцевого самоврядування або підприємств, установ та організацій, не підтверджують інформацію, надану заявником.

Згідно із пп. 3 п. 100 Постанови №302, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави, органів місцевого самоврядування або підприємств, установ та організацій, не підтверджують надану заявником інформацію.

Так матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 22.12.2022 року звернулась до Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Головним спеціалістом Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області проведено перевірку заяви - анкети за № 23407265 на підставі вимог пунктів 42-45 Постанови №152, за наслідками якої встановлено, що дані отриманні з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію надану заявником.

Так, відповідно до запиту начальника Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області від 28.12.2022 останній звернувся до начальника РСЦ ГСЦ в Донецькій області з проханням перевірити за обліками та з метою ототожнення особи надати інформацію стосовно підтвердження факту видачі громадянці ОСОБА_10 посвідчення водія.

У відповідь на запит підтверджено видачу посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 19.02.2000 на ім'я ОСОБА_10 , копія якого долучена.

Також довідкою від 26.03.2022 №540-5000507733 підтверджено взяття на облік внутрішньопереміщеної особи гр. ОСОБА_1 за паспортом зразка 1993 серії НОМЕР_3 , виданим Тельманівським РВУ МВС України в Донецькій області 02.11.2002.

Разом з тим, відповідно до інформації, що міститься у базі державної реєстрації актів цивільного стану Позивачкою укладено у серпні 2016 року шлюб з гр. ОСОБА_2 , який зареєстровано 27.08.2016 виконавчим комітетом Сокілецької сільської ради Козятинського району Вінницької області за актовим записом №3. На підстав свідоцтва серії НОМЕР_4 Позивачці присвоєно післяшлюбне прізвище " ОСОБА_3 ", що також міститься у базі державної реєстрації актів цивільного стану та підтверджується матеріалами справи.

Відтак, паспорт громадянина України, який є у наявності на прізвище " ОСОБА_4 " з 27.08.2016 підлягав обміну на прізвище " ОСОБА_3 ".

Відповідно до п. 21 Постанови №302, у разі виникнення обставин (подій), у зв'язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта або обміну паспорта зразка 1994 року за бажанням), документи для його обміну подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

З огляду на вищевикладене, рішенням від 05.01.2023, затвердженим начальником Козятинського РВ Управління ДМС України у Вінницькій області, відмовлено в оформлені паспорта громадянина для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 , оскільки паспорт громадянина України є недійсним.

Відповідно до матеріалів справи, рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 20.06.2019 у справі №133/943/19 розірвано шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , зареєстрований 27.08.2016 виконавчим комітетом Сокілецької сільської ради Козятинського району Вінницької області за актовим записом №3. Після розірвання шлюбу прізвище позивача залишити ОСОБА_4 .

17.01.2023 ОСОБА_11 звернулась до суду з заявою про виправлення описки у вступній, описовій та мотивувальній частинах, вказавши її правильне прізвище ОСОБА_3 .

Ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 30.01.2023, залишеною без змін постановою Вінницького апеляційного суду від 06.04.2023 у справі №133/943/19, у задоволені заяви відмовлено.

Так, у постанові Вінницького апеляційного суду від 06.04.2023 у справі №133/943/19 зазначено, що фактично ОСОБА_1 після одруження не виконала вимог закону та не обміняла паспорт у зв'язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу, а її паспорт став недійсним. Однак, цей недолік не можна усунути шляхом виправлення так званої описки. Щоб дійти висновку про допущення судом описки суду слід проаналізувати наявні в матеріалах справи документи і встановити, що ОСОБА_1 (за недійсним паспортом) і ОСОБА_9 (у свідоцтві про шлюб) є однією і тією ж особою, тобто встановити певний факт, і таке не встановлюється при вирішенні питання про виправлення описки.

03.03.2023 позивач звернулася до Управління ДМС України у Вінницькій області з проханням вирішити питання щодо видачі їй спочатку паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_9 , а потім дійсного паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 .

У відповідь на звернення відповідач листом від 10.03.2023 повідомив позивачці, що змінити паспорт на прізвище " ОСОБА_3 " неможливо, так як відсутній оригінал свідоцтва про шлюб.

У листі також зазначено, що у 2019 році по недійсному документу, Позивач звернулася з позовною заявою до суду про розірвання шлюбу з гр. ОСОБА_3 . Однак, паспорт на прізвище " ОСОБА_4 " є недійсним та шлюб мав би розриватися між громадянкою ОСОБА_3 та громадянином ОСОБА_3 , а не між громадянкою ОСОБА_4 та громадянином ОСОБА_3 . Однак, судове рішення містить інформацію про розірвання шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .

Таким чином, змінити паспорт на прізвище " ОСОБА_3 " неможливо, так як відсутній оригінал свідоцтва про шлюб, а судове рішення про розірвання шлюбу містить інформацію, що гр. ОСОБА_4 розірвала шлюб з гр. ОСОБА_3 , що також суперечить наявній у ДРАЦС інформації.

Для вирішення питання по суті рекомендовано Позивачці звернутися до суду для встановлення юридичного факту, що громадянка ОСОБА_1 та громадянка ОСОБА_9 є однією і тією ж особою, а також зазначити вимогу в позовній заяві зобов'язати міграційну службу документувати паспортом на прізвище " ОСОБА_4 ".

Аналізуючи докази у справі та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд не вбачає підстав для визнання протиправних дій Управління державної міграційної служби у Вінницькій області.

При цьому, суд звертає увагу, що позивач у даному спорі просить визнати протиправними дії Управління державної міграційної служби у Вінницькій області щодо відмови у видачі їй паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 .

Проте, позивач зверталась до Управління державної міграційної служби у Вінницькій області з заявою у якій первинно ставила вимогу у видачі їй паспорта на ім'я ОСОБА_9 , а потім дійсного паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 .

За наслідками розгляду заяви їй відмовлено у видачі паспорта на прізвище " ОСОБА_3 ", оскільки відсутній оригінал свідоцтва про шлюб, а паспорт на прізвище ОСОБА_4 з 27.08.2016 є недійсним. Крім того їй роз'яснено право на звернення до суду для встановлення юридичного факту, що громадянка ОСОБА_1 та громадянка ОСОБА_9 є однією і тією ж особою з одночасною вимогою у позовній заяві про зобов'язання міграційну службу документувати паспортом на прізвище " ОСОБА_4 ".

Подібного з місту висновки вказані у постанові Вінницького апеляційного суду від 06.04.2023 у справі №133/943/19. Так, зазначено, що фактично ОСОБА_1 після одруження не виконала вимог закону та не обміняла паспорт у зв'язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу, а її паспорт став недійсним. Однак, цей недолік не можна усунути шляхом виправлення так званої описки. Щоб дійти висновку про допущення судом описки суду слід проаналізувати наявні в матеріалах справи документи і встановити, що ОСОБА_1 (за недійсним паспортом) і ОСОБА_9 (у свідоцтві про шлюб) є однією і тією ж особою, тобто встановити певний факт, і таке не встановлюється при вирішенні питання про виправлення описки.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення даного позову.

Вроховуючи, що у задоволені позову відмовлено, присудження судових витрат на користь позивача положеннями КАС України не передбачено.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

В задоволені позову ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 )

Відповідач: Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 37836770, вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21000)

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна