Справа № 170/550/23 Провадження № 3/170/424/23
24 серпня 2023 року смт Шацьк
Суддя Шацького районного суду Волинської області Стрілець Н.В., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від СПД №2 (сел Шацьк) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає в АДРЕСА_1 , непрацюючого, який до адміністративної відповідальності не притягувався, якому роз'яснено процесуальні права, передбачені ст. 268 КУпАП,
про вчинення ним правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП,
12 серпня 2023 року о 11:20 год. ОСОБА_2 на автодорозі в с. Мельники по вул. Озерна (поблизу будинку №49б), Ковельського району Волинської області, керував мотоциклом Вайпер, державний номерний знак НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, обганяючи автомобіль КІА, д.н.з. НОМЕР_2 , під керування ОСОБА_3 , не впорався з керуванням, допустив зіткнення з передньою частиною вказаного транспортного засобу, в результаті чого транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень. Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги п. 12.1 ПДР, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Крім цього встановлено, що 12 серпня 2023 року о 11:20 год. ОСОБА_2 на автодорозі в с. Мельники по вул. Озерна (поблизу будинку №49б), Ковельського району Волинської області, керував мотоциклом Вайпер, державний номерний знак НОМЕР_1 , не маючи поліс обов'язкового страхування, та не маючи відповідного права керування транспортним засобом. Своїми діями ОСОБА_2 порушив п.2.1, п. 2.1 (г) ПДР України та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП. В судовому засіданні ОСОБА_2 винуватість визнав, просив суворо не карати. Винність ОСОБА_2 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень доведена фактичними даними, викладеними у протоколах про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №483661, ААБ № 075786, ААБ № 075787 від 12.08.2023, схемою місця ДТП, матеріалами справи, та його поясненнями в судовому засіданні, в яких він свою винуватість визнав. Відповідно до ст. 12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку. Згідно із ст. 13 КпАП України до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, ст. 124, 126 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. Відповідно до ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років може бути, зокрема, застосований такий захід впливу як попередження. Враховуючи особу ОСОБА_2 , який є неповнолітнім, вперше притягується до адміністративної відповідальності, винуватість визнав, зважаючи на відсутність тяжких наслідків, враховуючи ст. 36 КУпАП, вважаю за можливе застосувати до нього передбачений ст. 24-1 КУпАП захід впливу у виді попередження. Керуючись ст.ст. 13, ст. 24-1, 36, ст. 124, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126 КУпАП, та застосувати до нього передбачений ст. 24-1 КУпАП захід впливу у виді попередження. На постанову може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду через Шацький районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя /підпис/ Н.В.Стрілець
Згідно з оригіналом
Суддя Шацького районного суду Волинської області Н.В.Стрілець