Ухвала від 31.07.2023 по справі 752/15313/23

Справа № 752/15313/23

Провадження № 1-кс/752/5905/23

УХВАЛА

Іменем України

31 липня 2023 року м. Київ

Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Вінниця, громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 , не судима, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, у кримінальному провадженні №42022112130000217 від 28.09.2022 року, -

ВСТАНОВИВ:

До Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання прокурора Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про продовження строків застосуванян запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 2 місяці.

В обгрунтування клопотання прокурор посилається на те, що до Голосіївського районного суду міста Києва 26.06.2023 направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні №42022112130000217 від 28.09.2022 за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

У вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України, обвинувачується ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Вінниця, Вінницької області, громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ; проживаюча за адресою: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2 , не має на утриманні малолітніх дітей, раніше не судима.

Серветник ОСОБА_8 обвинувачується в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів, усуненням перешкод, вчинених у складі організованої групи, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно в липні-вересні 2022 року, більш точного часу встановити не представилось можливим, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи директором раніше створеного Благодійного фонду «Міжнародний благодійний фонд «Щаслива Земля», діючи в умовах воєнного стану, відповідно до Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» та указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів у сфері недоторканості державних кордонів, вирішив створити організовану групу, яка забезпечуватиме діяльність з незаконного переправлення осіб через державний кордон України та отримувати систематичний протиправний прибуток від такої діяльності.

Усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, маючи намір на отримання незаконного доходу, діючи умисно, з корисливих мотивів ОСОБА_6 , поклавши на себе функції організатора і керівника групи, підшукав осіб, які увійшли по взаємній згоді до складу такої групи, а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та інших невстановлених осіб, очоливши вказане стійке об'єднання, визначивши необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість учасників групи, функцій кожного з учасників, спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, злочинну спеціалізацію вказаної групи, яка передбачала вчинення тяжких злочинів на території України, а саме вчинення організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керуванням такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням для цього засобів, усунення перешкод, з корисливих мотивів, що відбувалося систематично, сплановано та під керівництвом ОСОБА_6 .

Учасники організованої групи ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та інші невстановлені особи, достовірно знаючи, що Указами Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ та Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ, введений та продовжений строк дії воєнного стану в Україні, у зв'язку з чим в Україні діють обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, діючи умисно та з корисливих мотивів, вчиняли злочини, пов'язані із незаконним переправленням осіб через державний кордон України.

З метою забезпечення існування та функціонування організованої злочинної групи, між її учасниками ОСОБА_6 розробив єдиний план з розподілом функцій кожного учасника, направлений на незаконне збагачення від організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керуванням такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням для цього засобів, усунення перешкод, з корисливих мотивів.

Відповідно до розробленого плану, учасники організованої групи повинні були: підшукувати громадян України, чоловічої статі, призивного віку, які не мають права на перетин державного кордону України, чи які не можуть скористатися своїми справжніми документами в силу різних обставин, шляхом здійснення публікацій в мережі Інтернет, а саме створення та адміністрування спільнот із використанням месенджерів «Telegram» та «Viber», соціальних мереж «Facebook» та «Tik-Tok», «Youtube», а також розміщення оголошень на різних платформах онлайн-оголошень та сервісів, у т.ч. «OLX»; роводити он-лайн бесіди або зустрічі з вказаними особами з наданням порад та вказівок, за допомогою яких можливе здійснення незаконного переправлення осіб через державний кордон, а саме: роз'яснення щодо необхідності надання копій або фотознімків документів, які засвідчують особу та за необхідністю технічного паспорту автомобіля особи, яку буде незаконно переправлено через державний кордон; пояснення порядку внесення особи, як волонтера від Благодійної організації до телекомунікаційної системи «Шлях»; роз'яснення особливостей перетину кордону та можливості не повертатись на територію України; перевірка вказаних осіб щодо наявності чи відсутності судимостей; необхідності надання за вказані послуги грошових коштів у сумі від 5 000 до 7 000 доларів США «авансом», з метою надання засобів та усунення перешкод при незаконному перетині через державний кордон України; надавати засоби та усунення перешкод при незаконному перетині через державний кордон України, а саме: шляхом залучення невстановленої особи, яка, перебуваючи у невстановленому місці, надає завідомо неправдиві відомості, а саме Листи від імені Військових частин України щодо необхідності у зв'язку зі службовою необхідністю та підтриманням боєздатності військовослужбовців ЗСУ надати волонтерську допомогу. Після чого шляхом залучення невстановленої особи, яка перебуває у невстановленому місці, виготовлювалась Довідка від імені благодійної організації щодо здійснення волонтерської діяльності особою, яку буде незаконного переправлено через державний кордон України. У подальшому вказані документи, а саме: Листи Військової частини та Довідки щодо здійснення волонтерської діяльності направляються до Житомирської обласної державної адміністрації, де невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, виготовляє Накази про надання дозволу на виїзд за межі України та внесення інформації до телекомунікаційної системи «Шлях». Після чого, невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, здійснює внесення інформації до телекомунікаційної системи «Шлях», що забезпечує незаконне переправлення через державний кордон України. Отриманий Наказ про дозвіл на виїзд від Житомирської обласної державної адміністрації передається особі, яку незаконно переправляють через державний кордон України. Отримані грошові кошти за незаконне переправлення через державний кордон України розподіляються між учасниками організованої групи.

Реалізуючи свій злочинний умисел, з метою конспірації злочинної діяльності та запобігання викриття правоохоронними органами, ОСОБА_6 , орендував офісне приміщення № НОМЕР_1, яке розташовано за адресою: м. Київ, вул. Голосіївська, 13а, де перебував під приводом зайняття благодійною діяльністю, як Благодійного фонду «Міжнародний благодійний фонд «Щаслива Земля». Вказане офісне приміщення ОСОБА_6 використовував лише з метою укриття своєї злочинної діяльності, безпосередньо перебував з учасниками організованої групи під виглядом «офісу організації», а також проводив зустрічі з особами, у яких відсутні документи, які надають право на перетин державного кордону України, де отримував від них грошові кошти в розмірі 5000-7000 доларів США під виглядом «авансу» за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керуванням такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням для цього засобів, усунення перешкод.

Стійкість організованої групи полягала в існуванні між учасниками групи стабільних відносин, у зв'язку з підготовкою та вчиненням злочинів, постійного мобільного зв'язку між організатором та іншими учасниками групи, керованістю і тривалістю намічених ними злочинних дій, схильністю учасників групи до вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним перетином кордону, наявністю надбаних ними навичок під час скоєння таких злочинів, відсутність законних способів заробітку грошових коштів.

Так, між учасниками організованої групи були постійні внутрішні зв'язки. Характерним було обговорення спільних дій, пов'язаних із злочинною діяльністю, визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття правоохоронними органами. Зокрема, для спілкування використовувалися умовні назви, спілкування частково відбувалося шляхом використання спеціальних мобільних додатків таких як: Viber, Telegram та WhatsApp.

За час існування організованої групи між її керівником ОСОБА_6 та її учасниками ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , а також невстановленими досудовим розслідуванням особами, існував високий рівень узгодженості дій, взаємодовіра, дотримання правил конспірації, єдині правила поведінки, до яких слід віднести спеціальні домовленості щодо ведення законспірованих розмов між собою.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на одержання грошових коштів від незаконно переправлених осіб через державний кордон України, в порушення вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, пункту 2-8 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, відповідно до яких у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових

формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях», ст.ст. 9, 12 Закону України «Про державний кордон України» на виконання злочинного плану ОСОБА_6 , відповідно до якого функції учасників організованої злочинної групи розподілялись наступним чином.

ОСОБА_6 , як організатор злочинної групи, здійснював загальне керівництво організованою групою по вчиненню злочинів, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України; координацію та контроль за діями інших учасників організованої злочинної групи; планував вчинення злочинів та розподіляв функції учасників групи для досягнення розробленого ним плану, відомого всім учасникам; розподіляв незаконно отриману грошову винагороду від організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України між іншими учасниками групи; безпосередньо здійснювала пошук осіб для незаконного їх переправлення через державний кордон України шляхом ведення каналу у соціальній мережі «Youtube» (ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та профілю на соціальному сервісі «TikTok» (ІНФОРМАЦІЯ_5 ), де публікував відеоролики за своєю участю під виглядом «законного» переправлення через державний кордон, підтримував постійний зв'язок між членами організованої злочинної групи через засоби телефонного зв'язку та під час особистих зустрічей, організовував та приймав участь у виготовленні та оформленні документів, які надають підстави для перетину державного кордону України.

Згідно з розробленим злочинним планом, ОСОБА_7 , будучи активним учасником організованої групи, згідно розподілених функцій, є виконавцем, особисто брала участь в організації та вчинені злочинів, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України; безпосередньо здійснювала пошук осіб для незаконного їх переправлення через державний кордон України за грошову винагороду; здійснювала координацію та контроль за їхніми діями; отримувала від останніх документи з метою подальшого оформлення для перетину державного кордону України; надавала інформацію ОСОБА_6 про осіб, які бажають перетнути державний кордон України та інформацію для виготовлення документів; надавала в телефонному режимі консультації щодо незаконним переправленням осіб через державний кордон України, зазначаючи порядок та вартість таких «послуг», виконувала функції секретаря в офісному приміщенні за адресою: АДРЕСА_4 , а саме: зустрічала потенційних «клієнтів», інформувала про відвідувачів ОСОБА_6 , за необхідністю відповідала на телефонні дзвінки на абонентський номер ОСОБА_6 .

Згідно з розробленим злочинним планом, ОСОБА_5 , будучи активним учасником організованої групи, згідно розподілених функцій, є виконавцем, особисто брала участь в організації та вчинені злочинів, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України; безпосередньо здійснювала пошук осіб для незаконного їх переправлення через державний кордон України за грошову винагороду; здійснювала координацію та контроль за їхніми діями; отримувала від останніх документи з метою подальшого оформлення для перетину державного кордону України; надавала інформацію ОСОБА_6 про осіб, які бажають перетнути державний кордон України, та інформацію для виготовлення документів; передавала документи які надають право перетину через державний кордон, надавала в телефонному режимі консультації щодо незаконним переправленням осіб через державний кордон України, зазначаючи порядок та вартість таких «послуг».

Згідно розробленого злочинного плану, невстановлені особи, будучи активними учасниками організованої групи, згідно розподілених функцій, будучи виконавцями, здійснювали он-лайн адміністрування "Телеграм-каналів", відповідальні за створення та адміністрування спільнот із використанням месенджерів «Telegram», «Viber» та «Tik-Tok».

Згідно розробленого злочинного плану, невстановлені особи, будучи активними учасниками організованої групи, згідно розподілених функцій будучи виконавцями, особисто брали участь в організації та вчинені злочинів, пов'язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України; здійснювали виготовлення документів чи внесення неправдивих відомостей в офіційні документи та телекомунікаційну систему «Шлях», які були необхідними для перетину державного кордону України.

Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та інші невстановлені особи, з метою отримання незаконних прибутків, попередньо зорганізувавшись у стійке об'єднання шляхом забезпечення протягом тривалого часу стабільного складу групи, яке супроводжувалось особистими зустрічами та телефонними зв'язками, розподіливши ролі та функції між собою, вчинили умисні тяжкі злочини у сфері недоторканності державного кордону України, пов'язані з незаконним переправленням осіб через державний кордон України, за наведених нижче обставин.

Так, у вересні 2022 року (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) ОСОБА_9 через мережу Інтернет дізнався про те, що група осіб під виглядом «законного» способу забезпечують перетин кордону громадянами України чоловічої статі призивного віку під час воєнного стану за грошові кошти.

Під час он-лайн спілкування в мобільному додатку «Telegram» невстановлена особа надала поради щодо можливості незаконного перетину кордону під виглядом волонтера, за допомогою внесення інформації в телекомунікаційну систему «Шлях», зазначивши вартість послуги - 5000 доларів США та запропонувала особисту зустріч за адресою: АДРЕСА_5 .

15.10.2022 ОСОБА_5 , на виконання єдиного злочинного умислу, здійснюючи пошук громадян України чоловічої статі, призивного віку, з метою подальшого забезпечення незаконного перетину через державний кордон України, подзвонила ОСОБА_9 та надала в телефонному режимі поради щодо можливості незаконного перетину кордону під виглядом волонтера, за допомогою внесення інформації в телекомунікаційну систему «Шлях», надала вказівки надіслати фотознімки паспорта, ідентифікаційного коду, військового квитка з метою проведення перевірки, зазначивши вартість послуги - 5000 доларів США та повідомила, що після проходження перевірки необхідно буде прибути на особисту зустріч до « ОСОБА_10 ». Тим самим, відповідно до розподілених ролей ОСОБА_5 підшукала особу для незаконного переміщення через державний кордон України.

01.11.2022 ОСОБА_9 прибув за адресою: АДРЕСА_4 , де знаходились ОСОБА_5 і ОСОБА_7 , які приймали осіб до ОСОБА_6 .

ОСОБА_6 , з метою реалізації єдиного злочинного умислу, запросив ОСОБА_9 до кабінету, де повідомив останньому про те, що може організувати його переправлення через державний кордон України під виглядом волонтера, шляхом внесення відомостей в телекомунікаційну систему «Шлях», за що він повинен буде сплатити грошові кошти у сумі 5000 (п'ять тисяч) доларів США одними платежем, перед оформленням документів.

Продовжуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_6 з метою виготовлення засобу для перетину державного кордону України, разом з ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та невстановленими досудовим розслідуванням особами визначив план та порядок перетину державного кордону України ОСОБА_9 , а також порядок оплати, що полягало в наступному: шляхом залучення невстановленої особи, яка, перебуваючи в невстановленому місці, надасть завідомо неправдиві відомості, а саме лист від імені Військової частин щодо необхідності у зв'язку зі службовою необхідністю та підтриманням боєздатності військовослужбовців ЗСУ надати волонтерську допомогу. Після чого шляхом залучення невстановленої особи, яка перебуває у невстановленому місці, виготовлять Довідку від імені благодійної організації щодо здійснення волонтерської діяльності ОСОБА_9 . Після чого вказані документи, а саме лист Військової частини та Довідка щодо здійснення волонтерської діяльності ОСОБА_9 спрямують до Житомирської обласної державної адміністрації, де невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, виготовить Наказ про надання дозволу на виїзд за межі України та внесення інформації до телекомунікаційної системи «Шлях». Після чого невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, здійснить внесення інформації до телекомунікаційної системи «Шлях», що забезпечить незаконне переправлення через державний кордон України ОСОБА_9 . Отриманий від Житомирської обласної державної адміністрації Наказ буде на ім'я ОСОБА_9 . Отримані грошові кошти за незаконне переправлення через державний кордон України розподілиться між учасниками організованої групи.

15.12.2022 ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому місці, в телефонній розмові повідомила ОСОБА_9 , що сума грошових коштів за забезпечення незаконного переправлення через державний кордон змінилась та складає 6 000 доларів США. Також ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_9 про те, що його кандидатура погоджена.

16.12.2022 ОСОБА_9 прибув за адресою: АДРЕСА_4 , де знаходилась ОСОБА_7 , яка приймали осіб до ОСОБА_6 .

16.12.2022 ОСОБА_6 , узгодивши між усіма учасниками злочинної групи план переправлення ОСОБА_9 через державний кордон України, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Голосіївська, 13а, оф. НОМЕР_1, з метою забезпечення незаконного переправлення через державний кордон отримав від громадянина ОСОБА_9 грошові кошти в сумі 6 000 доларів США та надав вказівки та консультації щодо незаконного перетину через державний кордон.

29.12.2022 ОСОБА_9 за ініціативою ОСОБА_6 прибув на попередньо обумовлене місце зустрічі за адресою: АДРЕСА_6 , де зустрів ОСОБА_5 , яка діяла на виконання спільного злочинного умислу, яка передала документи, відповідно до яких ОСОБА_9 внесено до системи «Шлях», а саме: Звернення Військової частини НОМЕР_2 № 2179 від 26.12.2022, Довідку БО «БФ «Сильні і непереможні» №115 від 27.12.2022, яка підтверджувала, що ОСОБА_9 є волонтером, Наказ Житомирської обласної державної адміністрації № 267 від 27.12.2022 про надання дозволу на виїзд за межі України та внесення інформації до телекомунікаційної системи «Шлях» на ім'я ОСОБА_9 та надала коротку інформацію щодо особливостей перетину кордону на автомобілі.

30.12.2022 ОСОБА_9 за попередньою домовленістю з ОСОБА_6 , прибув за адресою: АДРЕСА_4 , де ОСОБА_6 з відома та згоди інших учасників організованої ним злочинної групи, а саме ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , продовжуючи свої злочинні наміри, спрямовані на організацію незаконного перетину державного кордону України шляхом надання необхідних засобів, перебуваючи у вказаному приміщенні, надав вказівки, поради щодо перетину кордону ОСОБА_9 з наданими раніше засобами, а саме документами про внесення до системи «Шлях».

02.06.2023 року ухвалою слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 02.06.2023 підозрюваній ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 01.08.2023.

Відповідно до клопотань ОСОБА_5 від 21.07.2023, 07.07.2023 виникла необхідність у зміні місця мешкання ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_2 .

Необхідність продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до обвинуваченої ОСОБА_5 та покладених на неї обов'язків прокурор доводить наявністю ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків, вчинити ішне кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується.

Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити з підстав та обставин, зазначених у клопотанні.

Захисник просив відмовити в задоволенні клопотання, посилаючись відсутності ризиків, та просив обрати відносно обвинуваченої запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки обвинувачена має постійне місце проживання.

Обвинувачена ОСОБА_5 підтримала думку захисника.

Розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників процесу, оцінивши в сукупності всі обставини, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити такі дії: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч. 1, 2, 6 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Тобто при розгляді клопотання про продовження строку запобіжного заходу мають враховуватись обставини, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують застосування запобіжного заходу, а також обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу (ч. 3 ст. 199 КПК України).

Слідчий суддя встановив, що до Голосіївського районного суду міста Києва 26.06.2023 направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні №42022112130000217 від 28.09.2022 за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.

02.06.2023 року ухвалою слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 02.06.2023 підозрюваній ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 01.08.2023.

Відповідно до клопотань ОСОБА_5 від 21.07.2023, 07.07.2023 виникла необхідність у зміні місця мешкання ОСОБА_5 , а саме за адресою: АДРЕСА_2 .

З урахуванням змісту долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження в їх сукупності, слідчий суддя встановив, що зазначені у клопотанні ризики мають місце і підтверджуються достатньою сукупністю доказів.

Враховуючи, що слідчий суддя на цьому етапі провадження лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні прокурора та встановлені в судовому засіданні дані слідчий суддя доходить висновку про обґрунтованість підозри та можливу причетність ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Також прокурором у судовому засіданні доведено існування обставин, які свідчать про те, що ризики, для запобігання яким до ОСОБА_5 був застосований запобіжний захід, не зменшились та продовжують існувати й надалі.

З огляду на наведені обставини підозри, тяжкість покарання, яке загрожує ОСОБА_5 , в разі визнання її винниою, переконливість наявних ризиків, які не зменшились та продовжують існувати, в сукупності з відомостями про особу обвинуваченої, характер вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не може забезпечити належну поведінку обвинуваченого та запобігти вказаним вище ризикам, а тому вважає за необхідне продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, застосованого до ОСОБА_5 , на запропонований прокурором строк.

Крім цього, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк покладених на обвинувачену ОСОБА_5 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, в тому обсязі, що визначений ухвалою слідчого судді від 02.06.2023, та є достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки ОСОБА_5 .

Керуючись ст.ст. 2, 8, 177, 178, 181, 194, 369-372, 532 КПК України, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання задовольнити.

2. Продовжити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_2 , в період часу з 23 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв, строком на 2 місяці.

3. Продовжити в межах строку досудового розслідування строк дії покладених на обвинувачену ОСОБА_5 обов'язків, а саме:

- прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора чи слідчого;

- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця свого проживання.

4. Роз'яснити ОСОБА_5 , що в разі невиконання обов'язків, покладених судом, до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід; працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою обвинуваченої, яка перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань.

5. Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

6. Строк дії ухвали до 30.09.2023 року.

7. Ухвалу передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання обвинуваченої.

8. Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

9. Повний текст ухвали слідчого судді буде складено та оголошено в приміщенні суду протягом 5 діб.

10. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення

Слідчий суддя ОСОБА_1