Провадження № 3-4729/23
Справа 760/12441/23
14 серпня 2023 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №024362 від 24.05.2023 року, водій ОСОБА_1 24.05.2023 р. о 08-25 год. керував т.з. «Фіат», д.н.з. НОМЕР_1 , під час перестроювання, не дав дорогу автомобілю, що рухався в попутному напрямку по тій смузі на яку він мав намір перетроїтись, в результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем «Део», д.н.з. НОМЕР_2 . В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.3 ПДР України, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді своєї вини в інкримінованому йому правопорушенні не визнав, зазначив, що їхав в своїй смузі руху, автомобіль, що рухався попереду нього різко загальмував, внаслідок чого ОСОБА_1 був вимушений скористатись екстреним гальмуванням та переконавшись у відсутності інших автомобілів змінити смугу руху, після закінчення маневру, через невеликий проміжок часу отримав удар в задній бампер свого автомобіля.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, що притягується до відповідальності, потерпілого, суддя приходить до наступних висновків
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
Статтею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 10.3 Правил дорожнього руху України визначено, що у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.
Як випливає зі схеми місця ДТП та наявних пошкоджень транспортних засобів, автомобіль ОСОБА_1 отримав пошкодження в заднього бамперу, тобто ОСОБА_1 при перестроюванні переконався у відсутності інших транспортних засобів у тій смузі руху, на яку мав намір перестроїтись, після чого закінчивши свій маневр отримав удар в задню частину автомобіля.
Таким чином, враховуючи п. 10.3 ПДР України, на думку судді водій ОСОБА_1 правил дорожнього руху, зокрема вимог п. 10.3 не порушував, що підтверджується схемою місця ДТП, відповідними пошкодженнями транспортних засобів та фотокартками з місця ДТП.
Враховуючи викладене вище, суддя прийшов до висновку, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 в судовому засіданні, не знайшло свого підтвердження порушення ним п. 10.3 Правил Дорожнього руху.
Враховуючи те, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки порушень Правил Дорожнього руху, зокрема п. 10.3 суддя не вбачає підстав для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а тому провадження по справі відносно нього слід закрити відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 247, 251, 252, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Агафонов С.А.