Іменем України
№ 226/1812/18 № 1-в/610/23/2023
м. Балаклія22 серпня 2023 року
Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
головуючого: ОСОБА_1
за участю
секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання Державної установи «Покровська виправна колонія (№ 17)» (далі - ПВК (№ 17)) про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Димитров Донецької області, раніше судимого 2 рази,
засудженого:
02.04.2019 Димитровським міським судом Донецької області за ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 317, 71 КК України до 4 р. 4 міс. позбавлення волі з конфіскацією майна, що належить йому на праві власності,
початок строку відбування покарання 11.06.2019, кінець 11.10.2023,
Подання обґрунтоване тим, що засуджений невдовзі звільняється з колонії та був засуджений за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів
Адміністрація ПВК (№ 17) та засуджений просили розглянути справу за їхньої відсутності.
Відповідно до п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.
Згідно ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Разом з тим, в поданні начальник ПВК (№ 17), замість обмежень, передбачених ст. 10 вищевказаного Закону, просить суд встановити обов'язки піднаглядних, тобто зобов'язати додержуватись правил, передбачених ст. 9 вищевказаного Закону, яких і так повинні додержуватись особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд.
Таким чином, у поданні не пропонується встановити будь-які з обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тому суд позбавлений можливості їх застосувати щодо засудженого ОСОБА_3 , що унеможливлює задоволення даного подання.
Крім того, відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Однак, у поданні не наведено обґрунтування доцільності встановлення обмежень щодо засудженого ОСОБА_3 .
На підставі вищевикладеного, керуючись п. «в» ст. 3, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Повністю відмовити у задоволенні подання.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, через Балаклійський районний суд.
Головуючий ОСОБА_1