Постанова від 06.06.2023 по справі 521/9080/23

Справа № 521/9080/23

Номер провадження 3/521/7817/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2023 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Черевко С.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №2 ХРУП ГУНП в Херсонській області відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу вбачається, що 14.03.2023 року приблизно об 11 годині 00 хвилин гр. ОСОБА_1 знаходячись біля будинку №111 по вул. Робоча в м. Херсон на своєму транспортному засобі «Шкода» д.н.з. НОМЕР_1 алкогольні напої, без марок акцизного податку встановленого зразка, чим своїми діями порушив вимоги чинного законодавства України.

За даним фактом 14.03.2023 року співробітниками поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол серії ВАВ №093195 про адміністративне правопорушення за ч. 1ст. 164-5 КУпАП.

Розпорядженням Голови Верховного Суду «Про зміну територіальної підсудності судових справ судів Херсонської області» № 52 від 29.06.2022 року, змінено територіальну підсудність судових справ в умовах воєнного стану, відповідно до якого підсудність справ Херсонському міському суду Херсонської області змінено з 06.10.2022 року на підсудність Малиновському районному суду м. Одеси (по теперішній час).

У зв'язку з викладеним суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення підсудна Малиновському районному суду міста Одеси.

Гр. ОСОБА_1 сповіщений про дату, час та місце судового засідання належним чином, про що свідчить звіт про доставку sms-повідомлення. Однак, останній до суду не з'явився, про причини своєї неявки суд не сповістив.

Відповідно суддею прийнято рішення, про проведення розгляду протоколу без явки особи у відношенні якої складено протокол, за наявними доказами.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд приходить до наступних висновків.

За ст. ст.245,251,252,278,280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Так, ч. 1ст. 164-5 КУпАП передбачено відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Об'єктивна сторона ч. 1 ст. 164-5 КУпАП за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 встановлює відповідальність виключно за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, що не є тотожним поняттю зберігання (транспортування) тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП може бути лише посадова особа підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Уповноваженою особою, яка складала протокол у відношенні ОСОБА_1 у графі «місце роботи (навчання), посада» зазначено, що він не працевлаштований. Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що жодних підтверджуючих документів, що ОСОБА_1 є посадовою особою будь якого з підприємств виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв, суду не надано. Крім того, вбачається, що органом поліції не було вчинено жодних дій щодо встановлення відомостей чи є насправді ОСОБА_1 посадовою особою такого роду підприємств.

Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення доданні лише два документа це два рапорту, інших доказів до протоколу долучено не було.

Відсутність (недоведеність) хоча б однієї із ознак складу адміністративного правопорушення унеможливлює прийняття рішення про притягнення особи до відповідальності та застосування щодо неї заходів державного примусу.

Суд звертає увагу на те, що недоліки та суперечності допущені при складенні та оформленні протоколів про адміністративні правопорушення є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність складу адміністративного правопорушення.

Практика Європейського суду з прав людини свідчить про те, що деталі обвинувачення мають дуже суттєве значення, а його неконкретність розглядається ЄСПЛ як порушення права на захист.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Суд не є стороною обвинувачення, а співробітники поліції не зібрали та не забезпечили надання до суду відповідних доказів винуватості особи.

Таким чином, суддя вважає, що справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Відповідно до ст. 265 КУпАП, якою зокрема встановлено, що речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 КУпАП. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

В даному випадку, у зв'язку з закриттям провадження по справі, товар, вилучений відповідно до протоколу, підлягає поверненню власнику або уповноваженій ним особі у встановленому законом порядку.

Закриваючи провадження по справі, з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 суддя не стягує судовий збір, з останнього, відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Керуючись ст.ст. 164-5, 247, 251, 252, 265, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164-5 КпАП України закрити, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Вилучене майно за протоколом серії ВАВ №093195 від 14.03.2023 року повернути власнику за належністю у встановленому законом порядку.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Черевко С.П.