Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/823/23
провадження № 1-в/650/33/23
17 червня 2023 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі головуючого ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , особи, яка підтримує подання - ОСОБА_3 ,особи, стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_4 , розглянувши подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділу поліції № 1 Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській областіОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
16 серпня 2023 року до суду надійшло зазначене подання в якому ОСОБА_5 керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд із наступними обмеженнями: заборонити вихід з будинку в період з 21:00 до 05:00 години; заборонити перебування в місцях продажу спиртних напоїв на розлив (бари, кафе, ресторани та інші місця); заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів міліції; реєстрація два рази на місяць.
В обґрунтування заявник зазначив, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі прибув на територію обслуговування ВП № 1 Бериславського РВП до смт Архангельське. Після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності. На профілактичну роботу з боку громадськості та поліції не реагує.
На судовому засіданні ОСОБА_6 подання підтримав, просив його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та пояснив, що дійсно неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Ї
Заслухавши ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може бути встановлений, зокрема, щодо повнолітніх осіб, які були засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. в) ч.1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищезазначених осіб є матеріали органів Національної поліції.
Згідно з ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 відповідно до довідки від 10 липня 2023 року звільнений з місць позбавлення волі, протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності за ст.ст. 178 ч.1, 183, 178 ч.2 КУпАП, які в тому числі передбачають відповідальність за правопорушення, що посягають на громадський порядок, та його кожний раз було попереджено про недопустимість неправомірної поведінки і можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_4 , підпадає під ознаки особи, щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд, останній систематично порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями та вжиті органами поліції профілактичні заходи не мають виховного впливу, щодо ОСОБА_4 , має бути встановлений адміністративний нагляд із покладенням на нього передбачених законом обов'язків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 89, 90 КК України, суд
Подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділу поліції № 1 Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській областіОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на один рік.
Згідно зі статтями 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки та застосувати визначені обмеження, а саме:
1. Заборонити вихід з будинку в період з 21:00 до 05:00 години;
2. Заборонити перебування в місцях продажу спиртних напоїв на розлив (бари, кафе, ресторани та інші місця);
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів міліції;
4. Реєстрація два рази на місяць.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом семи діб з дня її оголошення до Херсонського апеляційного суду через Великоолександрівський районний суд Херсонської області.
Суддя: ОСОБА_1