Справа № 671/832/23
Провадження № 3/671/333/2023
21 серпня 2023 р. м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Никифоров Є. О., за участю прокурорів: Малинецького Д. А., Годованюка В. Ю., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника Фіщука В. М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 109 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив безпосереднього керівника Департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА про наявність реального конфлікту інтересів перед видачею (підписанням) 24.12.2021 року наказу № 168-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 13000,00 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 110 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видав (підписав) 24.12.2021 року наказ № 168-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 13000,00 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 111 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив безпосереднього керівника Департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА про наявність реального конфлікту інтересів перед видачею (підписанням) 21.09.2022 року наказу № 128-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 3726,57 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 112 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видав (підписав) 21.09.2022 року наказ № 128-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 3726,57 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 113 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив безпосереднього керівника Департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА про наявність реального конфлікту інтересів перед видачею (підписанням) 25.03.2021 року наказу № 24-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 1200,00 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 114 від 16.03.2023 директор ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видав (підписав) 25.03.2021 року наказ № 24-ОД «Про преміювання працівників» (вказаним наказом було вибірково премійовано працівників навчального закладу, серед яких премійована в розмірі 1200,00 гривень, викладач ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» ОСОБА_2 , яка являється дружиною директора ОСОБА_1 ) в зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї провини не визнав, від надання пояснень відмовився на підставі ст. 63 Конституції України.
Захисник Фіщук В. М. в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, разом з тим, якщо суд дійде протилежного висновку, просив провадження у справі закрити в зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки його вина повністю підтверджується матеріалами справи. Підстави для закриття справи, на думку прокурора, відсутні.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
В матеріалах справи наявний лист Департаменту освіти, науки, молоді та спорту № 2248-41/2022 від 26.12.2022, що є відповіддю на запит УСР в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції від 16.12.2022 № 4714/55/121/01-2022 щодо надання інформації про дотримання вимог антикорупційного законодавства директором ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 .
На вимогу суду УСР в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції надало інформацію, що про факт преміювання директором ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 працівників навчального закладу по факту отримання відповідей на запити управління від ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» 02.01.2023.
Вказане свідчить про те, що 16.12.2022 УСР в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції розпочало перевірку на предмет вчинення директором ДНЗ «Волочиський промислово - аграрний професійний ліцей» ОСОБА_1 порушень антикорупційного законодавства та станом на 02.01.2023 УСР в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції фактично отримано відомості, що є підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, отже, датою виявлення адміністративного правопорушення є 02.01.2023, відповідно, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності сплив 02.07.2023.
В протоколі уповноваженою особою зазначено, що початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення. Таким чином, датою виявлення адміністративного правопорушення уповноваженою особою зазначено день складення протоколу про адміністративне правопорушення - 16.03.2023, але вказане твердження не ґрунтується на жодних нормах діючого законодавства.
Таким чином, провадження у даній справі підлягає закриттю, оскільки станом на 21.08.2023 року закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Керуючись, ст. ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, закрити за закінченням на строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, що притягується до адміністративної відповідальності до Хмельницького апеляційного суду через Волочиський районний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Никифоров Є. О.