справа № 361/1343/22
провадження № 2/361/1042/23
15.05.2023
15 травня 2023 року місто Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
судді - Сердинського В.С.
за участю секретаря судового засідання - Бас Я.В.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом,
встановив:
В провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом.
У лютому 2023 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_3 - адвоката Швець В.Ю. про витребування доказів. Клопотання мотивовано тим, що звіривши копію постанови про закриття кримінального провадження від 27 травня 2020 року з копією постанови, доданої позивачем до позовної заяви, встановлено невідповідність цієї копії постанови його оригіналу. Відтак, з метою повного, всебічного та неупередженого розгляду спору необхідно витребувати від позивача належним чином завірену копію постанови про закриття кримінального провадження від 27 травня 2020 року.
В судове засідання учасники справи не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Згідно із статтею 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 84 ЦПК України, у клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи обґрунтування представника відповідача щодо необхідності витребування доказів, зважаючи на предмет спору, а також на обставини, що підлягають доведенню учасниками справи під час розгляду позовних вимог, та з огляду на те, що в іншій спосіб представник відповідача позбавлений можливості отримати зазначені докази, а відповідно до приписів пункту 4 частини 5 статті 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про витребування.
Керуючись ст. 84 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Витребувати від позивача ОСОБА_1 належним чином завірену копію постанови слідчого про закриття кримінального провадження від 27 травня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Сердинський