Рішення від 17.08.2023 по справі 160/11124/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2023 року Справа № 160/11124/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні у місті Дніпрі позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 №713, до існуючої пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести нарахування та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в сумі 2000 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.07.2021 з урахуванням раніше виплачених сум.

На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві позивач зазначає, що йому з листопада 2007 року призначено пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII). Звертає увагу суду на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова № 713) з 01.07.2021 особам, яким призначена пенсія до 01.03.2018 відповідно до Закону №2262-XII, до розмірів їх пенсії, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 вказаного Закону станом на 01.03.2018, проводиться щомісячна доплата у сумі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсії. На виконання рішення суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019, але при цьому без наявних на то підстав до перерахованої пенсії припинено нарахування доплати в сумі 2000 гривень щомісячно, згідно з постановою №713. Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, в якій просив поновити нарахування та виплату щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. на підставі Постанови №713. Однак відповідач повідомив про відсутність правових підстав для встановлення до розміру пенсії щомісячної доплати в сумі 2000 грн. Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом та просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 19.06.2023 прийнято позовну заяву та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

17.07.2023 відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те, що до пенсії позивача з 01.07.2021 було встановлено доплату в сумі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713. На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 в розмірі 50% від грошового забезпечення 18496,12 грн, яке зазначено у довідці від 05.08.2021 №33/24/С-3945, яка надана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Оскільки розмір пенсії позивача обчислено на виконання рішення суду з грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, а не на 01.03.2018, підстави для встановлення до розміру пенсії позивача щомісячної доплати у сумі 2000,00 грн. - відсутні.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини.

З 14.11.2007 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21, позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області про визнання дій щодо відмови в перерахунку та виплати пенсії протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задоволено:

- визнати дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» №33/24/С-3945 від 05.08.2021 протиправними;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» №33/24/С-3945 від 05.08.2021 "Про розмір грошового забезпечення» з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення відповідно до статей 43,51,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та здійснити виплату з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 01.12.2019.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 в розмірі 50% від грошового забезпечення 18496,12 грн, яке зазначено у довідці від 05.08.2021 №33/24/С-3945, яка надана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області».

Матеріали справи, зокрема, протокол за пенсійною справою позивача свідчить, що позивачу припинено виплату доплати у розмірі 2000 грн., встановленої Постановою №713 з 01.09.2022.

На відповідне звернення позивача від 22.03.2023 щодо його пенсійного забезпечення відповідач №18701-13113К-01/8-0400/23 від 25.04.2023 повідомив про те, що на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 в розмірі 50% від грошового забезпечення 18496,12 грн, яке зазначено у довідці від 05.08.2021 №33/24/С-3945, яка надана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Оскільки розмір пенсії позивача обчислено на виконання рішення суду з грошового забезпечення, визначеного судом станом на листопад 2019, а не на 01 березня 2018, як визначено Постановою №713, тому підстави для встановлення до розміру пенсії щомісячних доплат відсутні.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови у нарахуванні та виплаті доплати до його пенсії, передбаченою Постановою № 713 у розмірі 2000,00 грн. з 01.07.2021 протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, регулює Закон № 2262-ХІІ.

Відповідно до вказаного Закону держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 51 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Частинами 1 та 2 статті 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

На виконання частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято Постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103).

Пунктом 5 Постанови № 103 обумовлено перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45

Згідно з пунктом 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21, позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області про визнання дій щодо відмови в перерахунку та виплати пенсії протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задоволено:

- визнати дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» №33/24/С-3945 від 05.08.2021 протиправними;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Дніпропетровській області» №33/24/С-3945 від 05.08.2021 "Про розмір грошового забезпечення» з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення відповідно до статей 43,51,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та здійснити виплату з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 01.12.2019.

На виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 в розмірі 50% від грошового забезпечення 18496,12 грн, яке зазначено у довідці від 05.08.2021 №33/24/С-3945, яка надана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області».

Постановою №713 з 01.07.2021 установлено особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату у сумі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

Особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 01.03.2018 (крім перерахунку пенсій на виконання Закону України від 24.03.2022 № 2146-IX «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»), щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону № 2262-ХІІ, до розмірів їх пенсій, визначених станом на 01.03.2018, установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн., при цьому, у разі коли пенсія таким особам переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Встановлені обставини справи свідчать про те, що позивачу призначено пенсію з 14.11.2007, тобто до 01.03.2018, а отже він має право на врахування до розміру його пенсії станом на 01.03.2018 щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн., передбаченої Постановою №713, однак всупереч цьому відповідачем з 01.09.2022 не нараховано та не виплачено позивачу доплату у розмірі 2000,00 грн.

При цьому, суд відхиляє доводи відповідача про те, що внаслідок перерахунку пенсії, проведеного на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 у справі №160/23423/21 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 в розмірі 50% від грошового забезпечення 18496,12 грн, яке зазначено у довідці від 05.08.2021 №33/24/С-3945, яка надана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» та розмір пенсії обчислено на виконання рішення суду з грошового забезпечення, визначеного станом на листопад 2019 року, а не на 01 березня 2018 року, як визначено Постановою №713, тому підстави для встановлення до розміру пенсії позивача відсутні.

Так, вищевказані доводи відповідача ґрунтуються на абзаці 3 пункту 1 Постанови № 713, згідно якого особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Суд звертає увагу, що проведений з 01.12.2019 перерахунок пенсії здійснено відповідачем не з підстави винесення постанови уряду щодо проведення перерахунку пенсії чи зміни складових грошового забезпечення, а з підстав відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії, яка була призначена з 14.11.2007.

Проведений перерахунок пенсії у розумінні Постанови № 713 полягає у перерахунку, проведеному не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, а її перерахунок у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Натомість, такий перерахунок пенсії не проводився, а з 01.01.2018 розмір пенсії позивача залишається незмінним, тому доплата згідно Постанови №713 має складати 2000,00 грн.

При цьому, суд зауважує, що збільшення розміру пенсії на підставі рішення суду в контексті спірних правовідносин не може розцінюватись як збільшення розміру пенсії у відповідності до абзацу 3 пункту 1 Постанови № 713, оскільки таке збільшення розміру пенсії сталося внаслідок відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії у належному розмірі, а не внаслідок перерахунку відповідно до закону.

Також, суд наголошує, що в даному випадку право позивача на отримання щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн. передбачено Постановою № 713, а отже і не може бути складовою призначеної пенсії позивача, більш того враховуватись під час її перерахунку.

Підсумовуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність протиправної бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу 2000,00 грн з 01.09.2022 та належним способом захисту порушеного права позивача у спірних правовідносинах є зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату доплати до пенсії позивача, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» у розмірі 2000 гривень з 01.01.2022.

Також, суд зазначає, що позовні вимоги ОСОБА_1 охоплюють період з 01.07.2021, але із долученої до матеріалів справи копії пенсійної справи позивача та листа ГУ ПФУ в Дніпропетровській області №18701-13113К-01/8-0400/23 від 25.04.2023 випливає, що виплату позивачу доплати у розмірі 2000,00 грн припинено з 01.09.2022, а не з 01.07.2021.

Щодо формулювання позивачем позовних вимог про зобов'язання відповідача «виплачувати щомісячну доплату», суд зазначає, що такі вимоги спрямовані на майбутнє, тоді як судовому захисту в адміністративному процесі підлягають лише порушені права позивача на час звернення за судовим захистом. За таких обставин, зазначені вимоги є передчасними та задоволенню не підлягають.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності своїх дій, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при зверненні до суду з цією позовною заявою у розмірі 1073,60 грн., які підтверджуються платіжною інструкцією №0.0.2992348407.1 від 12.05.2023, підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у розмірі 536,80 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса: вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094; ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 21910427) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 з 01.09.2022 щомісячної доплати в розмірі 2000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 і ОСОБА_3 у з 01.09.2022 щомісячну доплату в розмірі 2 000,00 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар