Справа № 761/27279/23
Провадження № 3/761/5938/2023
04 серпня 2023 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , працюючого на посаді керівника Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «УКРСПЕЦЕКСПОРТ»,
за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
19.07.2023 уповноваженою особою Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків складено протокол про адміністративне правопорушення №307/04-01-04 стосовно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу, ОСОБА_1 займаючи посаду керівника Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення «УКРСПЕЦЕКСПОРТ» вчинив адміністративне правопорушення щодо порядку відрахування до державного бюджету ЧЧП державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями затвердженими Постановою КМУ від 23.02.2011 року №138, що призвело до заниження ЧЧБ (доходу) дисидентів на державну частку, що підлягають сплаті на 10 293 681 грн.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про неможливість розгляду справи по суті із винесенням постанови, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до відповідальності.
Виходячи із матеріалів справи при складанні протоколу стосовно ОСОБА_1 зазначені вимоги закону не виконано.
Так, протокол про адміністративне правопорушення не містить підпису особи, щодо якої він складається, в протоколі також відсутні пояснення ОСОБА_1 та підтвердження роз'яснення їй прав та обов'язків, передбачених ст.268 КУпАП. Дані про направлення протоколу не є тому належним підтвердженням.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місце проживання ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності, що позбавляє суд можливості здійснити судовий виклик.
Повно і всебічно з'ясувати всі обставини справи не вдається за можливе , оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано дати та часу коли саме було вчинено адміністративного правопорушення, натомість зазначені лише періоди.
За змістом ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
На підставі викладеного й керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст. 163-1 КУпАП направити до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків для належного оформлення, виконання вимог ст.256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.П. Хардіна