Справа № 761/9436/22
Провадження № 1-кп/761/2031/2023
15 серпня 2023 року м. Київ
Шевченківський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченої ОСОБА_5 , в приміщенні суду під час судового розгляду у кримінальному провадженні №12022100120000041 від 04.05.2022 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
Шевченківським районним судом м. Києва здійснюється судовий розгляд у наведеному кримінальному провадженні, при цьому в судовому засіданні прокурор заявив клопотання щодо продовження обвинуваченій ОСОБА_5 строку тримання під вартою, посилаючись на те, що ризики поведінки останньої, яка може зашкодити кримінальному провадженню, своєї актуальності не втратили.
Захисник ОСОБА_4 заперечував з приводу задоволення вказаного клопотання, просив змінити запобіжний захід.
Обвинувачена ОСОБА_5 підтримала думку захисника.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
З приводу вирішення питання щодо наявності підстав для продовження обвинуваченій ОСОБА_5 строку тримання під вартою, то суд зважає на відомості, які характеризують її особу, а саме те, що ОСОБА_5 є раніше неодноразово судимою за вчинення умисних корисливих кримінальних правопорушень, на даний момент остання обвинувачується у вчиненні умисного тяжкого злочину, спрямованого на таємне викрадення чужого майна, що свідчить про високу суспільну небезпечність таких дій та про наявність схильності до ведення кримінально-протиправного способу життя, що в сукупності з обставинами кримінального провадження та відсутності у обвинуваченої стійких соціальних зв'язків підтверджує її можливість, будучи не ізольованою від суспільства в межах запобіжного заходу, переховуватись від суду, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню.
При цьому, зважаючи, що обвинувачена офіційно не працевлаштована, тобто не має стабільного джерела прибутків, остання може вчинити інше кримінальне правопорушення корисливого спрямування.
З урахуванням наведеного, суд вважає необхідним строк тримання ОСОБА_5 під вартою продовжити до 12 жовтня 2023 року включно.
Разом з тим, у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, ОСОБА_5 слід також визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання покладених на неї обов'язків. При вирішенні розміру застави, суд враховує наявність неповнолітньої дитини на утриманні обвинуваченої ОСОБА_5 , а також її матеріальний стан, а тому вважає за необхідне визначити обвинуваченій заставу у розмірі 20 (двадцять) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 53 680 (п'ятдесят три тисячі шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок.
Крім того, суд вважає за необхідне відповідно до ст. 194 КПК України покласти на обвинувачених окремі обов'язки, визначені частиною 5 вказаної статті.
Керуючись ст. 177, 183, 194, 331, 383 КПК України, суд,
Клопотання прокурора щодо продовження строку тримання під вартою обвинуваченої ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченої ОСОБА_5 до 12 жовтня 2023 року включно.
Визначити ОСОБА_5 розмір застави достатньої для забезпечення виконання обвинуваченою обов'язків, передбачених КПК України, у вигляді 20 (двадцять) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 53 680 (п'ятдесят три тисячі шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок, яка може бути внесена як самою обвинуваченою, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на розрахунковий рахунок для внесення застави (отримувач: ТУДСАУ у м. Києві, призначення платежу: застава за ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 15 серпня 2023 року по справі 761/9436/22).
У разі внесення застави покласти на ОСОБА_5 , такі обов'язки:
- Не відлучатися з місця проживання чи перебування без дозволу суду;
- Повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
- Здати на зберігання до суду свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Визначити строк дії покладених на обвинувачену ОСОБА_5 ухвалою суду обов'язків - 60 днів з моменту внесення обвинуваченими (заставодавцями) застави у розмірі, визначеному судом.
Оголошення повного тексту ухвали відбудеться 21 серпня 2023 року о 09 годині 05 хвилин.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду обвинуваченою, її захисником, законним представником, прокурором протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою, - з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1