Ухвала від 15.08.2023 по справі 460/14693/23

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про заміну відповідача

15 серпня 2023 року м. Рівне №460/14693/23

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді С.М. Дуляницька розглянувши в письмовому провадженні процесуальне питання, пов'язане з розглядом справи за позовом

ОСОБА_1

доСарненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Військової частини НОМЕР_1 Військової частини НОМЕР_2

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 до Сарненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Військової частини НОМЕР_1 , Військової частини НОМЕР_2 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.

Ухвалою суду від 17.07.2023 дану позовну заяву прийнято до розгляду та вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він зауважує, що він є відокремленим підрозділом Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та не мають самостійного балансу та реєстраційного рахунку в органах Казначейства, а тому здійснення перерахунків та виплат не входить до повноважень таких органів, а тому є неналежним відповідачем у справі.

Ухвалою суду від 09.08.2023 запропоновано ОСОБА_1 в п'ятиденний строк, з дня отримання цієї ухвали, для надання до суду своєї позиції щодо заміни первинного відповідача, яким є Сарненський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, на належного - Рівненський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

11.08.2023 від позивача надійшла згода на заміну неналежного відповідача на належного.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених відповідачем в основу клопотання про заміну неналежного відповідача на належного, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, суд зазначає наступне.

За змістом частин третьої четвертої статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

За правилами частини шостої статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

На підставі викладеного, керуючись статтями 48, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Замінити первісного відповідача у справі №460/14693/23: Сарненський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки належним відповідачем: Рівненський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Надіслати вказаному відповідачу копію позовної заяви з додатками та встановити строк для подачі відзиву - 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали.

Розгляд справи розпочати спочатку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.М. Дуляницька

Попередній документ
112848611
Наступний документ
112848613
Інформація про рішення:
№ рішення: 112848612
№ справи: 460/14693/23
Дата рішення: 15.08.2023
Дата публікації: 18.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Рівненський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.04.2024)
Дата надходження: 02.01.2024