Справа № 201/9172/23
Провадження № 1-кс/201/3444/2023
Іменем України
10 серпня 2023 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваної - ОСОБА_4 ,
захисників - адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ВП №5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_7 , погодженого прокурором Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12023041650000909, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2023р. про продовження запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки смт Верхній Рогачик Верхньорогачинського району Херсонської області, із вищою освітою, заміжня, має на утриманні осіб похилого віку - батька (1946 р.н.) і матір (1950 р.н.), працює на посаді заступника міського голови з питань виконавчих органів - директор Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима, яку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
Слідчий звернулася до суду із погодженим прокурором клопотанням про продовження запобіжного заходу.
В обґрунтування клопотання зазначив, що СВ ВП №5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023041650000909 від 06.06.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 Розпорядженням Дніпровського міського голови № 1-18/8-рк від 18.08.2017 призначена з 18.08.2017 року «на посаду директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради зі стром випробування 3 місяці за переведенням з посади заступника директора вищезазначеного департаменту з посадовим окладом відповідно до штатного розпису…».
Укладання договорів від імені департаменту та повноваження директора департаменту визначені у п.5 Рішення Дніпропетровської міської ради VII скликання «Про затвердження Положення про департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради» № 40/15 від 20.10.2016:
Таким чином, ОСОБА_4 як директор департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, а тому, в розумінні положень ч. 3 ст. 18 КК України, п. 1 Примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою.
Так, 06.08.2018 ОСОБА_8 будучи службовою особою - заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за результатом процедури закупівлі уклала із ТОВ «АРТ-ПРОМ» (код ЄДРПОУ 36989671) в особі директора ОСОБА_9 договір поставки № 15НУШ-Ц щодо поставки та передачі шкільних меблів (шкільні меблі для загальноосвітніх навчальних закладів Центрального району м. Дніпра, на загальну суму 1062500,00 грн. (один мільйон шістсот двадцять п'ять тисяч)
В подальшому, 06.08.2018, ОСОБА_8 , будучи службовою особо - заступником директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради із ТОВ «АРТ-ПРОМ» в особі директора ОСОБА_9 уклала додаткову угоду № 1 до Договору №15НУШ-Ц від 06.08.2018, відповідно до якої внесено зміни в п. 6.1 Договору 15НУШ-Ц від 06.08.2018 та викладено його в наступній редакції: сума визначена у Договорі з урахуванням всіх витрат, податків та зборів становить 1062493,20 грн., у тому числі ПДВ - 177082,20 грн.
Крім того, 25.09.2018 директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 із ТОВ «АРТ-ПРОМ» укладено додаткову угоду № 2 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018, відповідно до якої продовжено строк поставки товару до 10.10.2018.
Таким чином, договір поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018, додаткова угода № 1 від 06.08.2018 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 підписані заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно. В той же час, додаткова угода № 2 від 25.09.2018 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 підписана директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 , з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно.
Відповідно до додатку № 1 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 «Специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1 та додатку № 2 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 «технічна специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1, шкільні меблі були поставлені до наступних навчальних закладів: Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 1» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Привокзальна, буд. 15; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 2» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Юрія Савченка, буд. 1; Комунальний заклад освіти «Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 9 з поглибленим вивченням англійської мови» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Мостова, буд. 3; Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа № 13» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Драгоманова, буд. 50, Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа I-III ступенів № 16» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по пр. Богдана Хмельницького, буд. 14-Б; Комунальний заклад освіти «Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 22 з поглибленим вивченням іноземної мови» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Нахімова, буд. 57; Комунальний заклад освіти «Начально-виховний комплекс № 37 «Дніпровська гімназія - школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по пр. Богдана Хмельницького, буд. 8-Г; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 58» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. В. Чапленка, буд. 1; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 75» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Гавриленка, буд. 8-А; Комунальний заклад освіти «Спеціальна середня загальноосвітня школа № 90» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Чичеріна, буд. 167; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 128» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Гавриленка, буд. 4-А; Комунальний заклад освіти «Начально-виховний комплекс № 144 «спеціалізована школа з поглибленим вивченням івриту, історії єврейського народу, єврейських традицій - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Менахем-Мендл Шнеєрсона, буд. 1; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 148 «спеціалізована школа-дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Планета Щастя» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по вул. Антоновича, буд. 13; Комунальний заклад освіти «Начально-виховний комплекс «Вальдорфська середня загальноосвітня школа I-III ступенів - дитячий садок» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро по пр. Олександра Поля, буд. 133
Таким чином, на підставі умов Договору поставки №15НУШ-Ц від 06.08.2018 та укладених додаткових угод № 1 від 06.08.2018 до Договору №15НУШ-Ц від 06.08.2018 та № 2 від 25.09.2018 до Договору №15НУШ-Ц від 06.08.2018 Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради в особі директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_4 та заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 замовили поставку шкільних меблів за бюджетні кошти для загальноосвітніх навчальних закладів Центрального району м. Дніпра.
Так, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, однак не пізніше 06.08.2018, у заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел спрямований на розтрату чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, а саме у безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів на закупівлі шкільних меблів, які не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи не пізніше 06.08.2018 (точну дату та час органом досудового розслідування не встановлено) вступила у злочинну змову із громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка обіймає посаду директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та відповідно до займаної посади є службовою особою.
Згідно укладеного договору поставки №15НУШ-Ц від 06.08.2018 ТОВ «АРТ-ПРОМ» (в особі директора ОСОБА_9 ) зобов'язалось поставити товар - шкільні меблі замовнику - Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (в особі директора ОСОБА_4 ).
ОСОБА_4 Розпорядженням Дніпровського міського голови № 1-18/8-рк від 18.08.2017 призначена з 18.08.2017 року «на посаду директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради зі стром випробування 3 місяці за переведенням з посади заступника директора вищезазначеного департаменту з посадовим окладом відповідно до штатного розпису…».
Укладання договорів від імені департаменту та повноваження директора департаменту визначені у п.5 Рішення Дніпропетровської міської ради VII скликання «Про затвердження Положення про департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради» № 40/15 від 20.10.2016.
Таким чином, з метою реалізації спільного злочинного задуму ОСОБА_8 та ОСОБА_4 усвідомлювали суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачали його суспільно небезпечні наслідки і бажали їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, завідомо розуміючи, що шкільні меблі, які постачались за договором поставки №15НУШ-Ц від 06.08.2018 та додаткових угод № 1 від 06.08.2018 (підписаний заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ) та № 2 від 25.09.2018 (підписана директором департаменту ОСОБА_4 ), якими внесено зміни у істотні умови договору, не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи» та у яких не передбачена можливість регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів, здійснили розтрату чужого майна, шляхом безпідставно перерахованих бюджетних коштів на рахунки постачальника - ТОВ «АРТ-ПРОМ».
При цьому ОСОБА_8 та ОСОБА_4 були відомі вимоги ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», які носять обов'язковий характер при визначенні якості та технічних характеристик товару, що споруджується за рахунок бюджетних коштів, коштів державних та комунальних підприємств, установ та організацій. Таким чином, останні достеменно знали про обов'язківі вимоги до шкільних меблів, які будуть постачатися до навчальних закладів, в тому числі про обов'язкову вимог можливість регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів(парта учнівська, стілець учнівський).
Так, ОСОБА_8 як співвиконавець злочину поклала на себе функції зі підписання договору поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 та додаткової угоди № 1 від 06.08.2018 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_8 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
Поряд із цим ОСОБА_4 як співвиконавець злочину поклала на себе функції щодо зміни істотних умов договору поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_4 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», шляхом укладання додаткової угоди № 2 від 25.09.2018 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018.
Таким чином, ОСОБА_8 , 06.08.2018 (точний час у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, будучи службовою особою, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи всупереч інтересам служби свої повноваження заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, визначені Положенням, діючи за попередньою змовою групою осіб, з метою розтрати чужого майна - бюджетних коштів, в особливо великих розмірах, підписала договір поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 та додаткову угоду № 1 від 06.08.2018 до Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів Центрального району м. Дніпра, достовірно знаючи, що товар, який буде постановлено - шкільні меблі не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
В подальшому, 25.09.2018, співвиконавець злочину ОСОБА_4 , будучи службовою особою, діючи за попередньою змовою групою осіб, відповідно до раніше обумовленого із ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної їй ролі у вчиненні кримінального правопорушення, а саме розтрати чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер вчинюваного нею діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи настання таких наслідків, усвідомлюючи те, що товар - шкільні меблі, які будуть поставлені до навчальних закладів, відповідно до договору поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018 не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», змінила істотні умови договору поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018, в частині строку поставки, шляхом підписання додаткової угоди № 2 від 25.09.2018.
В той же час, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, обізнаними про обов'язковість вимог ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», усвідомлюючи, що парти, які будуть поставлені по договору поставки не відповідають вищевказаним вимогам, будучи наділені відповідними повноваженнями визначеними Положенням та посадовими інструкціями, не здійснили дій - не внесли зміни, уклали додаткові угоди, щодо зміни істотних умов Договору № 15НУШ-Ц від 06.08.2018, в частині поставки парт, які будуть відповідати обов'язковим вимогам ДСТУ та повідомленню МОН, як передбачено у п.10.2 самого Договору та продовжили виконання договору всупереч вищевказаним вимогам ДСТУ та повідомлення МОН.
В результаті чого, здійснено безпідставне перерахування бюджетних коштів за договором поставки № 15НУШ-Ц від 06.08.2018, з рахунків Департаменту гуманітарної політики ДМР на рахунки ТОВ «Арт-пром», на загальну суму 1062493,20 грн. враховуючи, що вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи регулюються та мають обов'язково відповідати стандартам, які діяли на момент укладення договору, в тому числі ДСТУ ГОСТ 11015-93, в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу стільниці парт.
Таким чином ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб, в результаті поставки товару - шкільних меблів, які завідомо до ОСОБА_8 та ОСОБА_4 не відповідали вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», вчинили розтрату чужого майна, а саме бюджетних коштів в особі розпорядника коштів Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, чим спричинили майнову шкоду державі на загальну суму 1062493,20 гривень (один мільйон шістдесят дві тисячі чотириста дев'яносто три грн. двадцять коп.), що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до п. 4 Примітки до ст. 185 КК України є особливо великим розміром майнової шкоди.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 06.08.2018 ОСОБА_8 будучи службовою особою - заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за результатом процедури закупівлі уклала із ТОВ «АРТ-ПРОМ» (код ЄДРПОУ 36989671) в особі директора ОСОБА_9 договір поставки № 21НУШ-СА щодо поставки та передачі шкільних меблів (шкільні меблі для загальноосвітніх навчальних закладів Самарського району м. Дніпра, на загальну суму 911250,00 грн. В подальшому, 06.08.2018, заступником директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради із ТОВ «АРТ-ПРОМ» укладено додаткову угоду № 1 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018, відповідно до якої внесено зміни в п. 6.1 Договору та викладено його в наступній редакції: сума визначена у Договорі з урахуванням всіх витрат, податків та зборів становить 911244,17 грн., у тому числі ПДВ - 151874,03 грн. Крім того, 21.12.2018 директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 із ТОВ «АРТ-ПРОМ» в особі директора ОСОБА_9 укладено додаткову угоду № 2 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018, відповідно до якої продовжено строк поставки товару до 25.12.2018.
Таким чином, договір поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018, додаткова угода № 1 від 06.08.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 підписані заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно. В той же час, додаткова угода № 2 від 21.12.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 підписані директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 , з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно.
Відповідно до додатку № 1 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 «Специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1 та додатку № 2 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 «технічна специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1, шкільні меблі були поставлені до наступних навчальних закладів: Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 11» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Станіславського, буд. 12; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 24» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Молодогвардійська, буд. 18; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 27 "школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Світанкова, буд. 1; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 39» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Синельніківська, буд. 5;Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 70 «середня загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Лафарга, буд 1; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 87 «школа І-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Мальовнича, буд. 55; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 98» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Космонавті, буд. 7-А; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 108» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Чаплинська, буд. 203; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховне об'єднання № 109 «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад-позашкільний навчальний заклад» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Здоров'я, буд. 45-А; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 110 «школа І-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Спогадів, буд. 177 (14А); Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 122 «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Кожедуба, буд. 49; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 125 «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Аграрна, буд. 1; Комунальний заклад освіти «Неповна середня загальноосвітня школа № 127» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Календарна, буд. 20-А; Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа № 129 фізико-математичного профілю» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Космонавтів, буд. 12; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховне об'єднання № 136 «класична гімназія ім. Кирила і Мефодія - початкова школа-дошкільний навчальний заклад-валеологічний центр» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Космонавтів, буд. 10
Таким чином, на підставі умов Договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 та укладених додаткових угод № 1 від 06.08.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018, № 2 від 21.12.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради в особі директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_4 та заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 замовили поставку шкільних меблів за бюджетні кошти для загальноосвітніх навчальних закладів Самарського району м. Дніпра.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням точну дату та час, однак не пізніше 06.08.2018, у заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел спрямований на розтрату чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, а саме у безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів на закупівлі шкільних меблів, які не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи не пізніше 06.08.2018 (точну дату та час органом досудового розслідування не встановлено) вступила у злочинну змову із громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка обіймає посаду директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та відповідно до займаної посади є службовою особою.
Згідно укладеного договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 ТОВ «АРТ-ПРОМ» (в особі директора ОСОБА_9 ) зобов'язалось поставити товар - шкільні меблі замовнику - Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (в особі директора ОСОБА_4 ).
Вартість поставлених меблів за період дії договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 (підписаний заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ), після підписання додаткової угоди № 1 від 06.08.2018 (підписана заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ) та додаткових угоди № 2 від 21.12.2018 (підписана директором департаменту ОСОБА_4 ) становить 911244,17 грн. (дев'ятсот одинадцять тисяч двісті сорок чотири грн. сімнадцять коп.) яка повністю оплачена - 911244,17 грн. (дев'ятсот одинадцять тисяч двісті сорок чотири грн. сімнадцять коп.).
Таким чином, з метою реалізації спільного злочинного задуму ОСОБА_8 та ОСОБА_4 усвідомлювали суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачали його суспільно небезпечні наслідки і бажали їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, завідомо розуміючи, що шкільні меблі, які постачались за договором поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 та додаткових угод № 1 від 06.08.2018 (підписаний заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ) та № 2 від 21.12.2018 (підписана директором департаменту ОСОБА_4 ), якими внесено зміни у істотні умови договору, не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи» та у яких не передбачена можливість регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів, здійснили розтрату чужого майна, шляхом безпідставно перерахованих бюджетних коштів на рахунки постачальника - ТОВ «АРТ-ПРОМ».
При цьому ОСОБА_8 та ОСОБА_4 були відомі вимоги ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», які носять обов'язковий характер при визначенні якості та технічних характеристик товару, що споруджується за рахунок бюджетних коштів, коштів державних та комунальних підприємств, установ та організацій. Таким чином, останні достеменно знали про обов'язків вимоги до шкільних меблів, які будуть постачатися до навчальних закладів, в тому числі про обов'язкову вимогу щодо можливості регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів (парта учнівська, стілець учнівський).
Так, ОСОБА_8 як співвиконавець злочину поклала на себе функції зі підписання договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 та додаткової угоди № 1 від 06.08.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_8 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
Поряд із цим ОСОБА_4 як співвиконавець злочину поклала на себе функції щодо зміни істотних умов договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_4 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», шляхом укладання додаткової угоди № 2 від 21.12.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018.
Таким чином, ОСОБА_8 , 06.08.2018 (точний час у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, будучи службовою особою, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи всупереч інтересам служби свої повноваження заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, визначені Положенням, діючи за попередньою змовою групою осіб, з метою розтрати чужого майна - бюджетних коштів, в особливо великих розмірах, підписала договір поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 та додаткову угоду № 1 від 06.08.2018 до Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів Центрального району м. Дніпра, достовірно знаючи, що товар, який буде постановлено - шкільні меблі не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
В подальшому, 21.12.2018 співвиконавець злочину ОСОБА_4 , будучи службовою особою, діючи за попередньою змовою групою осіб, відповідно до раніше обумовленого із ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної їй ролі у вчиненні кримінального правопорушення, а саме розтрати чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер вчинюваного нею діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи настання таких наслідків, усвідомлюючи те, що товар - шкільні меблі, які будуть поставлені до навчальних закладів, відповідно до договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018 не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», змінила істотні умови договору поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018, шляхом підписання додаткової угоди № 2.
В той же час, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, обізнаними про обов'язковість вимог ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», усвідомлюючи, що парти, які будуть поставлені по договору поставки не відповідають вищевказаним вимогам, будучи наділені відповідними повноваженнями визначеними Положенням та посадовими інструкціями, не здійснили дій - не внесли зміни, уклали додаткові угоди, щодо зміни істотних умов Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018, в частині поставки парт, які будуть відповідати обов'язковим вимогам ДСТУ та повідомленню МОН, як передбачено у п.10.2 самого Договору та продовжили виконання договору всупереч вищевказаним вимогам ДСТУ та повідомлення МОН.
В результаті чого, здійснено безпідставне перерахування бюджетних коштів за договором поставки № 21НУШ-СА від 06.08.2018, з рахунків Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради на рахунки ТОВ «Арт-пром», на загальну суму 911244,17 грн. з урахуванням ПДВ 151874,03 грн, враховуючи, що вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи» регулюються та мають обов'язково відповідати стандартам, які діяли на момент укладення договору, в тому числі ДСТУ ГОСТ11015-93, в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу стільниці парт.
Таким чином ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб, в результаті поставки товару - шкільних меблів, які завідомо до ОСОБА_8 та ОСОБА_4 не відповідали вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», вчинили розтрату чужого майна, а саме бюджетних коштів в особі розпорядника коштів Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, чим спричинили майнову шкоду державі на загальну суму 911250,00 грн. (дев'ятсот одинадцять тисяч двісті п'ятдесят грн. 00 коп.), у тому числі ПДВ - 151875,00 грн. (сто п'ятдесят одна тисяча вісімсот сімдесят п'ять грн. 00 коп.), що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до п. 4 Примітки до ст. 185 КК України є особливо великим розміром майнової шкоди.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, 07.08.2018 ОСОБА_8 будучи службовою особою - заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за результатом процедури закупівлі уклала із ТОВ «АРТ-ПРОМ» (код ЄДРПОУ 36989671) в особі директора ОСОБА_9 договір поставки № 20НУШ-Ч щодо поставки та передачі шкільних меблів (шкільні меблі для загальноосвітніх навчальних закладів Чечеловського району м. Дніпра, на загальну суму 1088750,00 грн. В подальшому, 10.08.2018, заступником директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради із ТОВ «АРТ-ПРОМ» укладено додаткову угоду № 1 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, відповідно до якої внесено зміни в п. 6.1 Договору та викладено його в наступній редакції: сума визначена у Договорі з урахуванням всіх витрат, податків та зборів становить 1088743,03 грн., у тому числі ПДВ - 181457,17 грн. Крім того, 27.09.2018 директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 із ТОВ «АРТ-ПРОМ» укладено додаткову угоду № 2 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, відповідно до якої продовжено строк поставки товару до 01.11.2018. Окрім того, 29.10.2018 директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 із ТОВ «АРТ-ПРОМ» укладено додаткову угоду № 3 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, відповідно до якої, на підставі п. 10.2 Договору № 20 НУШ-Ч від 07.08.2018 та п. 3 ч. 4 ст. 36 ЗК «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII внесено зміни до третього абзацу п. 3.1. та п. 7.1.
Таким чином, договір поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, додаткова угода № 1 від 10.08.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 підписані заступником директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно. В той же час, додаткова угода № 2 від 27.09.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, додаткова угода № 3 від 29.10.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 підписані директором департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради - ОСОБА_4 , з однієї сторони та директором ТОВ «АРТ-ПРОМ» ОСОБА_9 з іншої та скріплені печатками Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та ТОВ «АРТ-ПРОМ» відповідно.
Відповідно до додатку № 1 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 «Специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1 та додатку № 2 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 «технічна специфікація щодо предмету закупівлі. Шкільні меблі (шкільні меблі для загальноосвітніх навальних закладів Центрального району м. Дніпра)» ДК021:2015 - 39160000-1, шкільні меблі були поставлені до наступних навчальних закладів: Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 6» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Робоча, буд. 64; Комунальний заклад освіти «Навчально - виховний комплекс № 12 «загальноосвітній навчальний заклад I ступеня - гімназія» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по пр. Пушкіна, буд. 76; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 15» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Кедріна, буд. 53; Комунальний навчальний заклад «Начально-виховний комплекс № 30 «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Крамського, буд. 12-А; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 31» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Фабрично-Заводська, буд. 22, Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 32» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Антоновича, буд. 72; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 34» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Кедріна, буд. 57; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №46» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Робоча, буд. 75-А; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 51» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Алтайська, буд. 4-А; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 62» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Будівельників, буд. 26; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 65 «школа І-IІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Амбулаторна, буд. 2; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 82» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Філософська, буд. 56; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 89» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Титова, буд. 4; Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 101» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Високогірна, буд. 29-Д; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 102 «середня загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Дзеркальна, буд. 42-А; Комунальний заклад освіти «Начально-виховний комплекс № 120 «школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Янгеля, буд. 2; Комунальний заклад освіти «Неповна середня загальноосвітня школа-інтернат № 2» Дніпровської міської ради, який розташований у м. Дніпро, по вул. Каверіна, буд. 5.
Таким чином, на підставі умов Договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та укладених додаткових угод № 1 від 10.08.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, № 2 від 27.09.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та № 3 від 29.10.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради в особі директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_4 та заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 замовили поставку шкільних меблів за бюджетні кошти для загальноосвітніх навчальних закладів Чечелівського району м. Дніпра.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням точну дату та час, однак не пізніше 07.08.2018, у заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник злочинний умисел спрямований на розтрату чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, а саме у безпідставно перерахованих бюджетних грошових коштів на закупівлю шкільних меблів, які не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
З метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи не пізніше 07.08.2018 (точну дату та час органом досудового розслідування не встановлено) вступила у злочинну змову із громадянкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка обіймає посаду директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та відповідно до займаної посади є службовою особою.
Згідно укладеного договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 ТОВ «АРТ-ПРОМ» (в особі директора ОСОБА_9 ) зобов'язалось поставити товар - шкільні меблі замовнику - Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (в особі директора ОСОБА_4 ).
Вартість поставлених меблів за період дії договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 (підписаний заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ), після підписання додаткової угоди № 1 від 10.08.2018 (підписана заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ) та додаткових угоди № 2 від 27.09.2018 та № 3 від 29.10.2018 (підписані директором департаменту ОСОБА_4 ) становить 1088743,03 грн. (один мільйон вісімдесят вісім тисяч сімсот сорок три грн. три коп.) яка повністю оплачена - 1088743,03 грн. (один мільйон вісімдесят вісім тисяч сімсот сорок три грн. три коп.)
Таким чином, з метою реалізації спільного злочинного задуму ОСОБА_8 та ОСОБА_4 усвідомлювали суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачали його суспільно небезпечні наслідки і бажали їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, завідомо розуміючи, що шкільні меблі, які постачались за договором поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та додаткових угод № 1 від 10.08.2018 (підписаний заступником директора департаменту гуманітарної політики ДМР ОСОБА_8 ) та № 2 від 27.09.2018 та № 3 від 29.10.2018 (підписані директором департаменту ОСОБА_4 ), якими внесено зміни у істотні умови договору, не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи» та у яких не передбачена можливість регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів, здійснили розтрату чужого майна, шляхом безпідставно перерахованих бюджетних коштів на рахунки постачальника - ТОВ «АРТ-ПРОМ».
При цьому ОСОБА_8 та ОСОБА_4 були відомі вимоги ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», які носять обов'язковий характер при визначенні якості та технічних характеристик товару, що споруджується за рахунок бюджетних коштів, коштів державних та комунальних підприємств, установ та організацій. Таким чином, останні достеменно знали про обов'язкові вимоги до шкільних меблів, які будуть постачатися до навчальних закладів, в тому числі про обов'язкову вимог можливість регулювання висоти та куту нахилу шкільних меблів (парта учнівська, стілець учнівський).
Так, ОСОБА_8 як співвиконавець злочину поклала на себе функції зі підписання договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та додаткової угоди № 1 від 10.08.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_8 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
Поряд із цим ОСОБА_4 як співвиконавець злочину поклала на себе функції щодо зміни істотних умов договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів, які завідомо для ОСОБА_4 не відповідали обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», шляхом укладання додаткової угоди № 2 від 27.09.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та додаткової угоди № 3 від 29.10.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018.
Таким чином, ОСОБА_8 , 07.08.2018 (точний час у ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, будучи службовою особою, умисно, з корисливих мотивів, використовуючи всупереч інтересам служби свої повноваження заступника директора Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, визначені Положенням, діючи за попередньою змовою групою осіб, з метою розтрати чужого майна - бюджетних коштів, в особливо великих розмірах, підписала договір поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 та додаткову угоду № 1 від 10.08.2018 до Договору № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 щодо поставки шкільних меблів для загальноосвітніх навчальних закладів Центрального району м. Дніпра, достовірно знаючи, що товар, який буде постановлено - шкільні меблі не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи».
В подальшому, 27.09.2018 та 29.10.2018 співвиконавець злочину ОСОБА_4 , будучи службовою особою, діючи за попередньою змовою групою осіб, відповідно до раніше обумовленого із ОСОБА_8 злочинного плану та відведеної їй ролі у вчиненні кримінального правопорушення, а саме розтрати чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер вчинюваного нею діяння, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи настання таких наслідків, усвідомлюючи те, що товар - шкільні меблі, які будуть поставлені до навчальних закладів, відповідно до договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018 не відповідають обов'язковим вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», змінила істотні умови договору поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, шляхом підписання додаткової угоди № 2 та № 3 відповідно.
В той же час, ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, обізнаними про обов'язковість вимог ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимоги інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», усвідомлюючи, що парти, які будуть поставлені по договору поставки не відповідають вищевказаним вимогам, будучи наділені відповідними повноваженнями визначеними Положенням та посадовими інструкціями, не здійснили дій - не внесли зміни, уклали додаткові угоди, щодо зміни істотних умов Договору № 21НУШ-СА від 06.08.2018, в частині поставки парт, які будуть відповідати обов'язковим вимогам ДСТУ та повідомленню МОН, як передбачено у п.10.2 самого Договору та продовжили виконання договору всупереч вищевказаним вимогам ДСТУ та повідомлення МОН.
В результаті чого, здійснено безпідставне перерахування бюджетних коштів за договором поставки № 20НУШ-Ч від 07.08.2018, з рахунків Департаменту гуманітарної політики ДМР на рахунки ТОВ «Арт-пром», на загальну суму 1 088 743,03 грн. з урахуванням ПДВ 181 457,17 грн., враховуючи, що вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи» регулюються та мають обов'язково відповідати стандартам, які діяли на момент укладення договору, в тому числі ДСТУ ГОСТ 11015-93, в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу стільниці парт.
Таким чином ОСОБА_8 та ОСОБА_4 будучи службовими особами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою групою осіб, в результаті поставки товару - шкільних меблів, які завідомо до ОСОБА_8 та ОСОБА_4 не відповідали вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимогам інформаційного повідомлення МОН «Вимоги до шкільних меблів для «Нової української школи», вчинили розтрату чужого майна, а саме бюджетних коштів в особі розпорядника коштів Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, чим спричинили майнову шкоду державі на загальну суму 1088743,03 грн. (один мільйон вісімдесят вісім тисяч сімсот сорок три грн. три коп.), що у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до п. 4 Примітки до ст. 185 КК України є особливо великим розміром майнової шкоди.
Злочинні дії ОСОБА_4 , що виразились у розтраті чужого майна (коштів державного бюджету), шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, кваліфікуються за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
За сукупністю злочинів, дії ОСОБА_4 , що виразились у розтраті чужого майна (коштів державного бюджету), шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах кваліфіковано за ч. 5 ст. 191КК України.
13.06.2023 в порядку ст. 278 КПК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що народилась у Херсонській області, Верхньорогачинський район, смт. Верхній Рогачик, громадянин України, проживаючої за адресою АДРЕСА_2 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 14.06.2023 до підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
07.07.2023 підозрюваній ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри.
Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 20.07.2023 ухвалу суду першої інстанції скасовано та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання в межах строку досудового розслідування, тобто 12 серпня 2023 року включно із покладенням на останню обов'язків передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, зокрема:
- прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, підтверджуються зібраними в ході досудового розслідування матеріалами досудового розслідування, зокрема:
- висновками судово-товарознавчої експертизи, якими зафіксовано невідповідність поставлених парт, за договорами поставки, вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», в частині можливості регулювання висоти і куту нахилу та вимога інформаційного повідомлення МОН від 21.08.2018.
- висновкам судово-економічної експертизи, якими встановлено безпідставне перерахування грошових коштів за вищевказаними договорами поставки.
- допитами свідків, якими становлено, що поставлені шкільні меблі -столи учнівські дійсно не мають можливості регулювання висоти і куту нахилу тобто не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93;
- проведеним обшуками, які проводилась за участю судово-товарознавчого експерта, та під час якого встановлено, що у поставлених шкільних меблів - столи учнівські дійсно не мають можливості регулювання висоти і куту нахилу тобто не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 11015-93;
- відповіддю Міністерства осіти і науки України прро надання іфнормції від 07.04.2023 за вихідним № 1/4873-23
- звітом Рахункової палити від 26.11.2019 № 33-1, відповідно до якого придбані меблі не відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 22046:2004 «Меблі для навчальних закладів. Загальні технічні вимоги», ГОСТу 11015-93 «Столи учнівські. Типи і функціональні розміри», ДСанПіН 5.5.2.008-01 та вимогам Постанови КМУ від 04.04.2018 № 237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».
- іншими матеріалами кримінального провадження в своїй сукупності.
Постановою керівника Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра 07.08.2023 продовжено строк досудового розслідування на 1 місяць, тобто до 13 вересня 2023 року.
Підозрювана ОСОБА_4 вчинила особливо тяжкий злочин, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.
Сторона обвинувачення вказує, що обставини правопорушення у своїй сукупності свідчать про існування ризиків позапроцесуальної поведінки підозрюваного, зокрема, про існування ризику, передбаченого п. 1. ч. 1 ст. 177 КПК України. Ризик, передбачений п.1 ч.1 ст.177 КПК України обґрунтовується тим, що інкриміноване підозрюваній правопорушення є особливо тяжким, за яке, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до дванадцяти років, а тому підозрювана очевидно з високою ймовірність зможе вжити заходів щодо переховування від слідства та/або суду.
На території України указом Президента введено військовий стан, на сході країни ведуться активні бойові дію, а відтак, підозрювана у разі не застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, усвідомлюючи невідворотність покарання може спробувати переховуватися на територіях, які тимчасово не підконтрольні Україні. Крім того, заборона виїзду за кордон існує тільки для чоловіків, відтак, підозрювана, у разі не застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з метою уникнення кримінальної відповідальності може намагатися перетнути кордон України.
Сторона обвинувачення зазначає, що вік підозрюваної, стан її здоров'я, соціальні зв'язки, дозволяють їй ефективно переховуватися від органів досудового розслідування та суду, у тому числі за межами України, що унеможливить проведення з нею процесуальних дій.
Враховуючи те, що строк дії запобіжного заходу закінчується 12 серпня 2023, а строк досудового розслідування продовжено до 13 вересня 2023, слідчий просив продовжити підозрюваній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання в межах строку досудового розслідування, тобто до 13 вересня 2023 року включено, із покладенням на останню наступних обов'язків:
- за першим викликом з'являтися до слідчого, прокурора чи суду
- прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про застосування запобіжного заходу.
Захисники підозрюваної - адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в судовому засіданні проти клопотання заперечували, зазначили, що єдиним доказом у кримінальному провадженні є лише експертиза, ризик єдиний та необґрунтований.
Підозрювана ОСОБА_4 підтримала позицію своїх захисників.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Встановлено, що у провадженні СВ ВП №5 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023041650000909 від 06.06.2023, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
13.06.2023 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 14.06.2023 до підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
07.07.2023 підозрюваній ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри.
Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 20.07.2023 ухвалу суду першої інстанції скасовано та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання в межах строку досудового розслідування, тобто 12 серпня 2023 року включно із покладенням на останню обов'язків передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, зокрема:
- прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Постановою керівника Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра від 07.08.2023 продовжено строк досудового розслідування на 1 місяць, тобто до 13 вересня 2023 року.
При вирішенні клопотання про поновлення строку звернення з клопотанням про продовження строків дії обов'язків суд керується наступним.
У даному кримінальному провадженні триває досудове розслідування, завершення якого не можливе до закінчення дії попередньої ухвали слідчого судді (з урахуванням ухвали апеляційного суду про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання) відносно ОСОБА_4 .
Про обґрунтованість підозри, пред'явленої ОСОБА_4 , причетність підозрюваної до вчиненого свідчать долучені до клопотання матеріали кримінального провадження у їх сукупності.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
Відповідно до приписів ст. 179 КПК України, особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
За сукупності вказаних вище обставин, враховуючи дані про особу підозрюваної, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити раніше обраний відносно неї запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки ризик, а саме, переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, свою актуальність не втратив.
Згідно до ч. 5, ч.7 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме: прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи та інші.
Обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
За таких обставин, а також враховуючи, що судове провадження до спливу терміну запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно підозрюваної не завершено, будь-яких нових доводів та обставин, які не були б відомі і не враховані при обранні щодо підозрюваній запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання і які свідчили про необхідність її зміни, суду надано не було, суддя слідчий вважає за можливе продовжити підозрюваній ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання у межах строку досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 176-178, 182-184, 186, 187, 193-194, 196, 197, 199, 202, 205, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Застосований до підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання продовжити у межах строку досудового розслідування до 13 вересня 2023 року.
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк дії ухвали суду наступні обов'язки:
- прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Встановити, що датою закінчення дії цієї ухвали про продовження запобіжного заходу є 13 вересня 2023 року.
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до ч. 2 ст. 179 КПК України, що в разі невиконання покладених на неї обов'язків до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала щодо продовження запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали оголошений 15 серпня 2023 року о 18 год. 00 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_10