Справа № 182/3830/23
Провадження № 3/0182/1701/2023
Іменем України
10.08.2023 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ступак Т.С. розглянувши матеріали, які надійшли з Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 від 22.04.2014 виданий Нікопольським РВ ГУ ДМС України, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Опис обставин, установлених під час розгляду справи
1.27.07.2023 об 11-40 год. в м.Нікополь, вул. Шевченка 188, біля магазину «АТБ», гр. ОСОБА_1 гучно себе поводив, висловлювався нецензурною лайкою в бік перехожих, чіплявся до громадян та поводив себе агресивно. Крім того, у той же день та час, висловлювався у бік працівників поліції нецензурною лайкою та кидався битися, на неодноразові вимоги припинити правопорушення не реагував та продовжував.
2. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.173,185 КУпАП.
Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
3.У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату судового засідання був повідомлений під підпис у протоколі, причини неявки суду не відомі. Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Тому враховуючи, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, жодних клопотань чи заяв про відкладення слухання справи до суду не надходило, вважаю, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з огляду на вказане, справа розглядалась за наявними матеріалами.
Оцінка Суду
4.Згідно з ч.2 ст.7 та ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. При цьому суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
5.Крім того, враховуючи те, що протоколи про адміністративні правопорушення складені в один час, у відношенні однієї особи та розглядаються одночасно, суддя вважає доцільним об'єднати вказані справи в одне провадження згідно ст.36 КУпАП.
6. Дослідивши протоколи та додані до них матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП - дрібне хуліганство, та ст. 185 КУпАП - злісна непокора законному розпорядженню та вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
7.Вина ОСОБА_1 підтверджується даними, які ніким не оспорюються та містяться у протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАВ №854559 від 27.07.2023 та серії ВАВ №854964 від 27.07.2023, копією електронного рапорту про отримання та реєстрацію ЄО за № 16242 від 27.07.2023, згідно якого надійшов виклик про те що невідомий чоловік біля «АТБ», що у районі «Кристалу», в стані алкогольного сп'яніння, буянить та чіпляється до перехожих; рапортом працівника поліції, відповідно до якого у ході відпрацювання інформації зі 102, у районі «АТБ» по вул. Шевченка 188, був виявлений чоловік який у стані алкогольного сп'яніння, поводив себе не адекватно, чіплявся до перехожих, виражався у бік правоохоронців нецензурною лайкою, кидався битися, намагався вдарити працівника поліції, далі чоловіка було доставлено у відділок та встановлено його анкетні дані, ним виявився ОСОБА_1 ; визнавальними письмовими поясненнями порушника, який не заперечував факту перебування у стані алкогольного сп'яніння, чіпляння до громадян та висловлював слова образ на адресу працівників поліції; копією протоколу про адміністративне затримання АЗ № 089249 від 17.07.2023; розпискою ОСОБА_1 який відмовився від надання правової допомоги та відмовився від проходження процедури дактилоскопіювання від 27.07.2023.
8.Крім того судом було досліджено диск з файлами з нагрудної камери поліцейського, які у повній мірі підтверджують інкриміновані діяння. На відео зафіксовано громадське місце, перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння, його агресивну поведінку, висловлювання на адресу поліцейських нецензурних слів, невиконання їх законних вимог, непокора та намагання завдати удар працівникові поліції.
9.Обставини, які містяться в матеріалах адміністративної справи жодним чином неоспорені особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
10. Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.173 та ст.185 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.
Накладення адміністративного стягнення
11.Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги та правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, відповідно до ст. 23 КУпАП.
12.При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність згідно ч.2 ст.33 КУпАП.
13.Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП судом не встановлено.
14.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП - не встановлено.
15.Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
16.Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу, що є достатнім для виховання правопорушника, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.
17.Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
18.Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.
Керуючись ст. 7, 9, 33, 173,185, 245, 283, 284 КУпАП
1. Справи №182/3832/23 (провадження №3/0182/1702/2023) та №182/3830/23 (провадження №3/0182/1701/2023) - об'єднати в одне провадження присвоївши унікальний номер справи 182/3830/23 (провадження №3/0182/1701/2023).
2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого статтями 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 136 (сто тридцять шість) грн. 00 коп.
3.Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
4. Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя: Т. С. Ступак