Єдиний унікальний номер 448/1148/17
Провадження № 1-в/448/36/23
Іменем України
14.08.2023 року м.Мостиська
Суддя Мостиського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні подання начальника відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно::
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше судимого:
- 14.02.2005 року Мостиським районним судом Львівської області за ч.2 ст.187, ч. 1ст. 189, ч.3 ст.357, ст.ст.70,71 КК України до позбавлення волі на строк 7 років 6 місяців, звільненого умовно - достроково 26.08.2011 року з не відбутим терміном 7 місяців 29 днів;
- 09.09.2014 року Залізничним районним судом м.Львова за ч.2 ст.185, ст.395, ст.ст.70 ч.1, 71, 72 КК України до позбавлення волі на строк 2 роки 6 місяців, звільненого з місць позбавлення волі 08.04.2016 року у зв'язку з відбуттям строку покарання;
- 26.12.2017 року Мостиським районним судом Львівської області за ч.2 ст.186, ст.395, 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на два роки,
учасники справи:
представник ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області - ОСОБА_5 ,
засуджений - ОСОБА_4 ,
Начальник відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням щодо продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , покликаючись на те, що останній був раніше засудженим до позбавлення волі, після звільнення по відбуттю строку покарання, на шлях виправлення не став, в результаті чого неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Зазначає, що відносно ОСОБА_4 , постановою Мостиського районного суду Львівської області від 25.02.2021 року був встановлений адміністративний нагляд строком на один рік та згідно ухвал Мостиського районного суду Львівської області від 22.02.2022 року, від 17.08.2022 року та від 15.02.2023 року продовжено щоразу на строк 6 місяців. За час перебування під адміністративним наглядом громадянин ОСОБА_4 належних висновків не зробив і надалі продовжував вчиняти адміністративні правопорушення в результаті чого неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 подання про продовження адміністративного нагляду підтримав, просить таке задовольнити, оскільки ОСОБА_4 необхідних висновків для себе не робить та вчиняє адміністративні правопорушення. Продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 необхідно з метою профілактики та запобіганню можливості скоєння нових кримінальних правопорушень.
В судовому засіданні ОСОБА_4 , пояснив, що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності протягом строку встановленого адміністративного нагляду, не заперечив щодо продовження відносно нього адміністративного нагляду,однак бажає стати на шлях виправлення і в подальшому правопорушень не вчиняти.
Заслухавши пояснення засудженого ОСОБА_4 та представника відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , приходжу до наступного висновку.
Постановою судді Мостиського районного суду Львівської області від 25.02.2021 щодо ОСОБА_4 , встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із встановлення відповідних заборон.
15.02.2023 року ухвалою судді Мостиського районного суду Львівської області щодо ОСОБА_4 , продовжено адміністративний нагляд на строк 6-ть місяців із встановлення тих же заборон.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до ст.1 Закону України ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Згідно статті 2 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
У відповідності до статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно п. «а» частини 3 статті 8 Закону про адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 вироком Мостиського районного суду Львівської області від 14.02.2005 року був засуджений за ч.2 ст.187, ч.1 ст.189, ч.3 ст.357, ст.ст.70,71 КК України до позбавлення волі на строк 7 років 6 місяців та звільнений умовно-достроково 26.08.2011р. з невідбутим терміном 7 місяців 29 днів, а за вироком Залізничного районного суду м.Львова від 09.09.2014 року був засуджений за ч.2 ст.185, ст.395, ст.ст.70 ч.1, 71, 72 КК України до позбавлення волі на строк 2 роки 6 місяців і звільнений з місць позбавлення волі 08.04.2016р. у зв'язку з відбуттям строку покарання.
ОСОБА_4 вироком Мостиського районного суду Львівської області від 26.12.2017 року був засуджений за ч.2 ст.186, ст.395, 70 КК України до чотирьох років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на два роки з покладенням обов'язків згідно ст.76 КК України.
Ухвалою Мостиського районного суду Львівської області від 08.05.2020 року ОСОБА_4 звільнено від призначеного покарання з випробуванням, згідно вироку Мостиського районного суду Львівської області від 26.12.2017р., по закінченню іспитового строку.
Згідно п.7 ч.1 ст.89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 8 ч.1 ст.89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Згідно частини 1 статті 90 КК України строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання.
Частиною 5 статті 90 КК України передбачено, що якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить кримінальне правопорушення, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожне кримінальне правопорушення після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останнє кримінальне правопорушення.
Оскільки ОСОБА_4 , після відбуття покарання за вироком Мостиського районного суду Львівської області від 14.02.2005р. та до погашення судимості вчинив нові кримінальні правопорушення, строк погашення судимості вважається перерваним та такий слід відраховувати з моменту фактичного відбуття покарання за новим кримінальним правопорушенням, згідно вироку Мостиського районного суду Львівської області від 26.12.2017р.
Відповідно до положень статей 89, 90 КК України - строк погашення судимості ОСОБА_4 за ч.2 ст.187 КК України (тяжкий злочин) у зв'язку з вчиненням нових злочинів не сплив.
Станом на час розгляду подання ОСОБА_4 , має незняті і непогашені судимості за вчинення кримінальних правопорушень.
Звертаючись до суду з поданням про продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду начальник відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , обґрунтовує його тим, що ОСОБА_4 , неодноразово порушував умови адміністративного нагляду та притягувався до адміністративної відповідальності, негативно характеризується за місцем проживання.
Як вбачається з матеріалів подання, після встановлення судом адміністративного нагляду та продовження такого, ОСОБА_4 , дійсно, порушує встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду, в зв'язку з чим неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що стверджується матеріалами справи, негативно характеризується за місцем проживання.
Вказане свідчить про те, що ОСОБА_4 , не в повній мірі усвідомив необхідність стати на шлях виправлення, а відтак, є підстави вважати його небезпечним для суспільства, і з метою уникнення вчинення нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу на нього, термін адміністративного нагляду слід продовжити.
У зв'язку з наведеним, суд приходить до висновку, що подання начальника відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , підлягає задоволенню, з наведених вище мотивів та підстав.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статтями 369, 372 КПК України, суд -
Подання начальника відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду - задовольнити.
Продовжити встановлений відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с.Малі Мокряни Яворівського району Львівської області, адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців.
Застосувати до піднаглядного ОСОБА_4 такі обмеження:
а) заборонити залишати постійне місце проживання після 22.00 годин до 06.00 годин ранку;
б) заборонити з'являтися в місцях, де продають спиртні напої на розлив та в місцях відпочинку молоді і дорослих людей де робочий день припиняється після 22.00 години;
в) реєструватися два рази в місяць, у поліцейській станції в м.Судова Вишня пл.І.Франка, 15, Яворівського району Львівської області;
г) заборонити без дозволу начальника ВП №1 Яворівського РВП ГУНП у Львівській області виїздити за межі району.
Дозволити ОСОБА_4 залишати місце постійного проживання з 22.00 год. до 06.00 год. виключно для переміщення та перебування у найближчому сховищі або укритті під час оголошення повітряної тривоги на території Яворівського району Львівської області.
Копію ухвали направити для виконання начальнику відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області ОСОБА_6 .
На постанову протягом семи днів з моменту її оголошення може бути подано апеляцію до Львівського апеляційного суду через Мостиський районний суд Львівської області.
Суддя ОСОБА_1