Вирок від 14.08.2023 по справі 522/13733/22

Справа № 522/13733/22

Провадження по справі№ 1-кп/522/2677/23

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2023 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

здійснивши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі судовий розгляд у кримінальному провадженні № 12022160000000355 від 26.05.2022, на підставі обвинувального акту стосовно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Сочі Російської Федерації, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,-

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченої - адвоката ОСОБА_5 ,

обвинуваченої - ОСОБА_3 ,

за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України №2102-ІХ від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на території України з 24.02.2022 введено воєнний стан строком на 30 діб.

В подальшому, воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався відповідно до Указу Президента України №133/2022 від 14.03.2022, «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та Закону України № 2119-IX від 15.03.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», Указу Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та Закону України № 2212-IX від 21.04.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».

Указом Президента України №341/2022 від 17.05.2022, «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», та Закону України № 2263-IX від 22.05.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», продовжено на 90 діб строк дії воєнного стану в Україні з 25 травня 2022 року.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Так, 24.02.2022 року Указом Президента України № 69/2022, оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами. Строк проведення зазначеної мобілізації, Указом Президента України №342/2022 від 17.05.2022 продовжено з 25 травня 2022 року на 90 діб.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 22 даного Закону, передбачено, що граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років.

У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», передбачено, що в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України № 1455 від 29.12.2021, якою затверджено «Порядок встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» визначено, що перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

Виключний перелік громадян України, які наділені правом перетинання державного кордону затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995.

Разом з тим, статтею 1 Закону України від 04.11.1991 № 1777-XII «Про державний кордон України» зазначено, що Державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території України - суші, вод, надр, повітряного простору.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про державний кордон України», перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.

Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.

Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.

У відповідності до ст. 11 Закону «Про державний кордон України», особи, транспортні засоби, вантажі та інше майно, що перетинають державний кордон України, підлягають прикордонному і митному контролю.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України від 05.11.2009 № 1710-VI «Про прикордонний контроль», прикордонний контроль - державний контроль, що здійснюється Державною прикордонною службою України, який включає комплекс дій і систему заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами і переміщення через нього вантажів.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_3 , за попередньою змовою з особою, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, всупереч обов'язку неухильного дотримання вказаних актів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки у вигляді порушення встановленого порядку перетину державного кордону України і бажаючи їх настання, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, вчинила злочин за наступних обставин.

Після початку військової агресії Російської Федерації, 18.03.2022 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в'їхала на територію України.

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, ОСОБА_3 познайомилась із особою, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження (Надалі Особа №1).

У свою чергу Особа №1 повідомив ОСОБА_3 про можливість організації незаконного переправлення осіб чоловічої статі, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, через державний кордон України за грошові кошти у сумі 4000 доларів США.

Разом з тим, на початку травня 2022 року у громадянина України ОСОБА_6 , в зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, виникло бажання залишити територію держави. З метою реалізації зазначеного, ОСОБА_6 почав з'ясовувати підстави та порядок перетину державного кордону України, передбачені нормативно-правовими атками України, передбачені нормативно-правовими актами України.

При цьому, ОСОБА_6 у квітні 2022 року познайомився із ОСОБА_3 , в ході спілкування останніх, у травні 2022 року ОСОБА_3 , діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, з метою організації незаконного перетину державного кордону України повідомила ОСОБА_6 про можливість перетину державного кордону України шляхом виготовлення відповідних документів за грошові кошти у сумі 4 тисячі доларів США.

Зрозумівши, що запропоновані умови перетину державного кордону є незаконними, ОСОБА_6 , повідомив про відомі йому факти вчинено порушення закону порушення закону до правоохоронних органів, після чого за його згодою був залучений до проведення слідчих (розшукових) дій, та діючи під контролем правоохоронних органів, погодився на запропоновані умови ОСОБА_3 .

Далі, наприкінці травня 2022 року, ОСОБА_3 , діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, з метою організації незаконного перетину державного кордону України, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, в ході спілкування засобами мобільного зв'язку з ОСОБА_7 повідомила останньому щодо надання ОСОБА_6 згоди на запропоновані умови перетину державного кордону, після чого ОСОБА_7 надіслав ОСОБА_3 перелік документів, які необхідно надати йому для виготовлення документів, що надають право перетину державного кордону України громадянином ОСОБА_6 .

В подальшому, 02.06.2022, ОСОБА_3 перебуваючи за адресою: м. Одеса, провулок Полуничний, будинок 17а, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , реалізуючи свій прямий злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів, отримала від ОСОБА_6 грошові кошти в розмірі 1700 доларів США (що за курсом НБУ станом на 02.06.2022 складає 49 733 гривень 33 копійки) у якості часткової оплати за виготовлення документів, необхідних для перетину державного кордону України.

При цьому, ОСОБА_3 , 02.06.2022, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, за допомогою месенджеру «Telegram» отримала від ОСОБА_6 фотокопії запитуваних ОСОБА_7 документів на ім'я ОСОБА_6 , а саме: паспорта громадянина України, посвідчення водія, реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, після чого засобами телекомунікації, а саме за допомогою месенджера «Telegram» 05.06.2022 надіслала копії отриманих документів ОСОБА_7 , та 08.06.2022 додатково надіслала йому фотографію ОСОБА_6 .

Крім того, 06.06.2022, приблизно о 11:10 годині, ОСОБА_3 , перебуваючи біля будинку №10 по вул. Канатній у м. Одеса, на виконання раніше обумовленої домовленості із ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , реалізуючи свій прямий умисел, направлений на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, з корисливих мотивів, отримала від останнього другу частину раніше обумовлених грошових коштів у сумі 2800 доларів США (що за курсом НБУ станом на 06.06.2022 складає 81 913 гривень 72 копійки).

Однак, дії ОСОБА_3 06.06.2022 були викриті правоохоронними органами, після чого остання, за її добровільної згоди, була залучена до проведення слідчих (розшукових) дій та в подальшому діяла під контролем правоохоронних органів.

У свою чергу Особа №1, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, отримавши від ОСОБА_3 копії зазначених документів, та 08.06.2022 отримавши фотографію ОСОБА_6 , реалізуючи свій прямий злочиний умисел, направленний на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, звернувся до особи, матеріали досудового розслідування щодо якої виділено в окреме провадження (далі Особа №2) з метою виготовлення зазначеною особою завідомо підроблених офіційних документів, які засвідчують наявність у ОСОБА_6 захворювання, та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку, а саме: посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка) в якому зазначено про непридатність до військової служби ОСОБА_6 та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 № 5237 про наявність ВІЧ інфекції та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку ОСОБА_6 .

В подальшому, у період часу з 08.06.2022 по 12.06.2022, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, Особа №1, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, на виконання раніше досягнутої угоди, отримав від Особи №2 завідомо підроблені документи на ім'я ОСОБА_6 , а саме посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка), в якому зазначено про непридатність до військової служби ОСОБА_6 та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 № 5237 про наявність ВІЧ інфекції та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку.

Отримавши підроблені документи, 12.06.2022 Особа №1, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, використовуючи засоби телекомунікації, повідомив ОСОБА_3 про зазначені обставини.

Після чого, 13.06.2022, приблизно о 13:45 годині, Особа №1 перебуваючи у приміщенні кафе «Казка» за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 45, в ході зустрічі з ОСОБА_3 та ОСОБА_6 , з метою реалізації свого прямого умислу на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, збув ОСОБА_6 завідомо підроблені офіційні документи, а саме: посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка) та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 №5237, необхідні для перетину державного кордону України. При цьому, Особа №1 повідомив ОСОБА_6 про порядок перетину державного кордону України.

В подальшому, по завершенню зустрічі ОСОБА_6 із Особою №1 та ОСОБА_3 , перебуваючи біля будинку №45 по вул. Троїцькій у м. Одеса, ОСОБА_3 на вимогу Особи №1 передала йому частину раніше обумовлених грошових коштів у сумі 1 500 доларів США (у відповідності до курсу НБУ станом на 13.06.2022 складає 43 882 гривень 35 копійок).

Однак, зазначені незаконні дії ОСОБА_3 та Особи №1 були викриті працівниками правоохороних органів, а їх незаконна діяльність припинена.

Крім того, ОСОБА_3 діючи за попередньою змовою групою осіб, реалізуючи свій прямий злочинний умисел, направлений на підроблення офіційного документу з метою його використання іншою особою, з корисливих мотивів, 02.06.2022, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, за допомогою месенджеру «Telegram» отримала від ОСОБА_6 фотокопії запитуваних Особою №1 документів на ім'я ОСОБА_6 , а саме: паспорт громадянина України, посвідчення водія, реєстраційний номер облікової картки платника податків, та паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Після чого, ОСОБА_3 05.06.2022, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, з метою підроблення офіційних документів для їх використання іншою особою, надіслала Особі №1 засобами телекомунікації, а саме через месенджер «Telegram» копії отриманих від ОСОБА_6 документів, при цьому 08.06.2022 додатково надіславши йому фотографію ОСОБА_6 .

Однак, дії ОСОБА_3 06.06.2022 були викритті правоохоронними органами, після чого остання, за її добровільної згоди, була залучена до проведення слідчих (розшукових) дій, та в подальшому діяла під контролем правоохоронних органів.

У свою чергу Особа №1, 05.06.2022, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, отримавши від ОСОБА_3 копії зазначених документів, та 08.06.2022 отримавши фотографію ОСОБА_6 , реалізуючи свій прямий злочинний умисел, направлений на підроблення офіційних документів, з Особи №2 з метою виготовлення зазначеною особою завідомо підроблених офіційних документів, які засвідчують наявність у ОСОБА_6 захворювання, та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку, а саме: посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка), в якому зазначено про непридатність до військової служби ОСОБА_6 та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 № 5237 про наявність ВІЧ інфекції та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку ОСОБА_6 .

В подальшому, у період часу з 08.06.2022 по 12.06.2022, Особа №1, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, на виконання раніше досягнутих угод, отримав від Особи №2 завідомо підроблені документи на ім'я ОСОБА_6 , а саме посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка) в якому зазначено про непридатність до військової служби ОСОБА_6 та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 № 5237 про наявність ВІЧ інфекції та непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку.

Отримавши підроблені документи, Особа №1, 12.06.2022, перебуваючи у невстановленому місці в межах міста Одеси, використовуючи засоби телекомунікації, повідомив ОСОБА_3 про зазначені обставини.

Після чого, 13.06.2022, приблизно о 13:45 годині, Особа №1 перебуваючи у приміщенні кафе «Казка», за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 45, в ході зустрічі з ОСОБА_3 та ОСОБА_6 , з метою збуту підробленого документу, діючи з прямим умислом, за попередньою змовою з невстановленою досудовим розслідування особою, збув шляхом передачі ОСОБА_6 завідомо підроблений офіційний документ, а саме: посвідчення № НОМЕР_1 (взамін військового квитка) та довідку військово-лікарської комісії від 22.05.2022 №5237, необхідні для перетину державного кордону України.

По завершенню зустрічі ОСОБА_6 із Особою №1 та ОСОБА_3 , перебуваючи біля будинку №45 по вул. Троїцькій у м. Одеса, ОСОБА_3 на вимогу Особи №1 передала йому частину раніше обумовлених грошових коштів у сумі 1 500 доларів США (у відповідності до курсу НБУ станом на 13.06.2022 складає 43 882,35 гривень).

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 винною себе у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України визнала в повному обсязі та підтвердила обставини справи, які описані у обвинувальному акті, пояснивши, що народилася на території СРСР, з 3 до 17 років мешкала в м. Одесі, після чого вона поїхала до Краснодару РФ. Приблизно о 2003-2004 році ОСОБА_3 переїхала на постійне місце проживання до Франції, де з моменту маштабного російського вторгнення в Україну допомогала ЗСУ через волонтерів із України. Потім, через деякий час вона, за проханням знайомої з метою допомоги членам родини з України, приїхала через територію Молдови до України де продовжувала допомогати волонтерам. В подальшому до неї звернулась знайома з проханням допогти виїхати чоловіку, який мав дититу з інвалідністю, яка дозволяє виїхати батьку за межі України, проте, у зв'язку з тим, що в них не було на той час в наявності усіх необхідних документів, їм треба було допомогти у оформленні необхідних документів у найкоротший строк, у зв'язку з тим, що як їй повідомили, дитина хворіла та їй потрібне лікування за кордоном.

Напередодні ОСОБА_3 згадала, що Особа №1, з якою вона познайомилась через інших знайомих, повідомляла, що може оформити документи для виїзду за кордон.

ОСОБА_3 дійсно в подальшому зустрічалася як з Особою № 1 так і з ОСОБА_6 з метою отримання необхідних документів для виїзду батька з дитиною за грошові кошти. На даний час ОСОБА_3 розуміє, що порушила норми діючого законодавсьва України. У вчиненому кається, просить суд не призначати їй покарання у виді позбавлення волі.

Суд з'ясував, що всі учасники кримінального провадження правильно розуміють обставини справи, та упевнився у добровільності їх позиції, їм було роз'яснено про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини у апеляційному порядку.

При таких обставинах, за згодою учасників кримінального провадження, які визнали недоцільним дослідження доказів по справі, докази у судовому засіданні не досліджувались, згідно до вимог ст. 349 ч. 3 КПК України.

Приймаючи до уваги вищевказане, суд вважає, що винність обвинуваченої ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України, повністю доведена.

Дії обвинуваченої ОСОБА_3 містять склад кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України, за кваліфікуючими ознаками:

- за ч. 3 ст. 332 КК України: організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів;

- за ч. 3 ст. 358 КК України: підроблення та збут офіційного документу, який видається установою, яка має право видавати та посвідчувати такий документ, і який звільняє від обов'язків, з метою використання його іншою особою, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Призначаючи обвинуваченій ОСОБА_3 покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу обвинуваченої, яка раніше не судима, являється волонтером, має чисельні подяки від волонтерських організацій, а також враховує думку прокурора, щодо можливості призначення покарання обвинуваченній ОСОБА_3 із застосуванням положень ст. 69 КК України у виді штрафу, без конфіскації майна.

Відповідно до ст. 66 КК України до обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченої, суд відносить щире каяття у вчиненому кримінальному правопорушенні, що полягало у залученні обвинувачої до проведення негласних слідчих дій, в результаті яких встановлено та притягуто до кримінальної відповідальності співучасника злочину- особу, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження; здійснення волонтерської допомоги Україні в умовах воєного стану під час збройної агресії Російської Федерації проти України; надання допомоги Збройним Силам України, зокрема продуктами харчування та медичними засобами для поранених та хворих військовослужбовців; надання допомоги Державній прикордонній службі України.

Обставин, що відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання обвинуваченої, - не встановлено.

Згідно до ст. 69 КК України, за наявністю кількох обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченої та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного, суд, умотивувавши своє рішення, може призначити основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті.

На підставі вищевикладеного та з урахуванням обставин, що пом'якшують покарання, суд приходить до висновку про можливість призначення обвинуваченій ОСОБА_3 покарання із застосуванням ст. 69 КК України, тобто при призначенні обвинуваченій ОСОБА_3 покарання, суд вважає за можливе перейти до більш м'якого виду покарання, не зазначеного в санкції ч. 3 ст. 332 КК України - у виді штрафу, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, яке на думку суду, буде необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень.

Відповідно до ч. 4 ст. 53 КК України, з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.

Таким чином, приймаючи до уваги думку прокурора та заяву обвинуваченої ОСОБА_3 про можливість сплати штрафу з відстрочкою, суд вважає за можливе розстрочити виплату штрафу обвинуваченій на 1 рік.

Крім того, враховуючи норми діючого законодавства, висновки Верховного Суду, обставини справи, а саме те, що обвинувачена ОСОБА_3 внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України не мала бажання одержати матеріальні блага, а також той, факт, що в квартирі розташованої в м. Одесі, яка частково належить ОСОБА_3 , проживають родичі ОСОБА_3 , а сама ОСОБА_3 проживає у Республіці Франції, суд приходить до висновку щодо можливості не призначення обвинуваченій ОСОБА_3 додаткового покаранння у виді конфіскації майна.

Судові витрати підлягають стягненню з обвинуваченої.

Цивільний позов по справі, - відсутній.

Речові докази зі справи № 522/13733/22, провадження по справі № 1-кп/522/1545/23, не виділялились в окреме провадження щодо ОСОБА_3 .

Керуючись ст.ст. 366, 367, 368, 369, 370, 371, 373, 374, 375, 376, 395, 532, ч. 5, ст. 615 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 332 КК України, та призначити покарання:

- за ч. 3 ст. 358 КК України, на підставі ст. 69 КК України - 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 000 (шістдесят вісім тисяч) гривень;

- за ч. 3 ст. 332 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України - штраф в розмірі 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та органах, що надають публічні послуги на строк 1 (один) рік, без конфіскації майна.

У відповідності зі ст. 70 КК України, при призначенні покарання за сукупністю злочинів, шляхом повного поглинання менш суворого покарання більш суворим покаранням, остаточно призначити ОСОБА_3 покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та органах, що надають публічні послуги на строк 1 (один) рік, без конфіскації майна.

Призначити розстрочку виплати штрафу, встановивши, що ОСОБА_3 повина сплачувати 14 166 (чотирнадцять тисяч сто шістдесят шість) гривень 66 (шістдесят шість) копійок, щомісячно протягом 12 місяців, починаючи з місяця, наступного за тим, в якому даний вирок набере законної сили.

Запобіжний захід стосовно ОСОБА_3 у вигляді домашнього арешту втратив чинність.

Речові докази у справі відсутні.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави половину витрат на залучення експертів Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України у кримінальному провадженні, що становлять 33 789,83 гривень, тобто витрати, які підлягають стягненню з ОСОБА_3 становлять 16 894, 91 грн.

Апеляційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення вироку. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку суду після його проголошення.

Головуючий суддя: ОСОБА_8

14.08.2023