Справа № 137/215/23
15 серпня 2023 р. 3-в/137/6/23
смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Верещинська Я.С., розглянувши матеріали подання начальника Вінницького районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області О.Романець про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
Начальник Вінницького районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області О.Романець звернулася до суду для вирішення питання щодо подальших дій для забезпечення належного виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт стосовно ОСОБА_1 .
Подання вмотивоване тим, що 18.04.2023 ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді 240 годин суспільно корисних робіт, взятий на облік органу пробації. 18.04.2023 на адресу порушника направлено виклик на 25.04.2023, але ОСОБА_1 в призначений термін не з'явився, 26.04.2023 направлено повторний виклик на 04.05.2023, проте порушник також не прибув. Відповідно до повідомлення Літинського відділу державної виконавчої служби №22.4-29/7469 від 15.05.2023, ОСОБА_1 проживає за адресою, що вказана у рішенні суду. У повідомленні відділу адресно-довідкової роботи УДМС України у Вінницькій області також вказано, що ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 . Згідно рапорту ПОГ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області та повідомлення з Соснівського старостинського округу, ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 не проживає. На телефонні дзвінки працівників уповноваженого органу з питань пробації порушник ОСОБА_1 не відповідає і не передзвонює, на повідомлення у «вайбері» не реагує. Працівниками Вінницького районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області було здійснено виїзд за вказаною у постанові адресою, проте ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, а мати правопорушника зазначила, що її син не проживає за вказаною адресою, додому приїжджає дуже рідко аби допомогти по господарству, на даний час проживає та працює у м. Вінниця, проте адресу проживання син їй не повідомляв.
Представник Вінницького районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області О.Романець в судове засідання не з'явилася, через канцелярію суду подала клопотання, в якому просила розглянути справу у відстутність представника сектору пробації, подання підтримала.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Дослідивши подання та матеріали справи, судом встановлено наступне.
Постановою Літинського районного суду Вінницької області від 04.04.2023 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді 240 годин суспільно корисних робіт. Постанова набрала законної сили та прийнята до виконання.
Уповноваженим органом з питань пробації, ОСОБА_1 неодноразово викликався до органу пробації для направлення для відбування адміністративного стягнення у вигляді 240 годин суспільно корисних робіт.
Станом на 2023 рік ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Із матеріалів виконавчого провадження слідує, що ОСОБА_1 проживає за адресою АДРЕСА_1 .
У повідомленні відділу адресно-довідкової роботи УДМС України у Вінницькій області вказано, що ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 .
Згідно рапорту ПОГ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , не проживає.
Із повідомлення Соснівського старостинського округу ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , не проживає.
На телефонні дзвінки працівників уповноваженого органу з питань пробації порушник ОСОБА_1 не відповідає і не передзвонює, на повідомлення у «вайбері» не реагує.
Працівниками Вінницького районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області здійснено виїзд за вказаною у постанові адресою, проте ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання.
Усі дії для встановлення фактичного місця проживання особи не дали бажаних результатів.
Зі змісту ст.31-1 КУпАП вбачається, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування; суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми не більше двох годин на день.; суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5 (далі Порядок).
Відповідно до п. 12.1 Порядку при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт регулюються розділом ХІІІ Порядку.
Так, згідно з п.13.9 Порядку після отримання постанови суду (судді) порушнику надсилається виклик до уповноваженого органу з питань пробації. Неповнолітня особа викликається з батьками або особою, яка їх заміняє. З порушником проводиться бесіда, під час якої роз'яснюються порядок та умови виконання стягнення, а також наслідки ухилення особи від виконання суспільно корисних робіт.
Пунктом 13.10 Порядку передбачено, якщо у призначений день порушник не з'явився за викликом до уповноваженого органу з питань пробації, на наступний день уповноважений орган з питань пробації надсилає повторний виклик. Якщо порушник не з'явився до уповноваженого органу з питань пробації після двох викликів, уповноважений орган з питань пробації надсилає запит до відповідного органу реєстрації, або органу державної виконавчої служби, або органу поліції з метою з'ясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду (судді) місцем проживання.
У п. 13.13 Порядку зазначено, якщо після встановлення місця проживання порушника з'ясовано, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду (судді), уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до ст.304 КУпАП вирішуються судом, який виніс постанову (п.13.14 Порядку).
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Порядок здійснення провадження про виконання постанови про застосування суспільно корисних робіт врегульовано главою 31-А КУпАП.
Відповідно до статті 325-4 КУпАП, у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
У п.13.19, 13.20 Порядку зазначено: щодо порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт, уповноваженим органом з питань пробації складається протокол про адміністративне правопорушення, який разом з іншими матеріалами надсилається до суду для вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності. Щодо порушників, які злісно ухиляються від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, уповноваженим органом з питань пробації надсилаються матеріали із супровідним листом до органу поліції для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389-2 Кримінального кодексу України.
Таким чином, оскільки санкція ч.1 ст.183-1 КУпАП не передбачає можливості накладення на правопорушників будь-якого альтернативного адміністративного стягнення, окрім стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, тому суд вважає що в задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст.31-1, 298, 304, 305, 325-1 КУпАП, Порядком виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5, суд
У задоволенні подання начальника Вінницького районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області О.Романець про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт стосовно ОСОБА_1 , відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Верещинська Я. С.