Ухвала від 09.08.2023 по справі 201/9183/23

Справа № 201/9183/23

Провадження № 1-кс/201/3446/2023

УХВАЛА

Іменем України

09 серпня 2023 року м. Дніпро

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника - адвоката ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу 2-го управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_5 , погоджене прокурором Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування в межах кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022212060000033 від 03.10.2023р. відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Маріуполь, Донецької області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся з погодженим прокурором клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, на обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділом 2 управління (з дислокації у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022212060000033, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.10.2023, за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, - у здійсненні умисних дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який неодноразово було продовжено.

Відповідно до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 27 квітня 2022 року, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25 квітня 2022 року № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 28 квітня 2022 року № 80) Маріупольська міська територіальна громада є тимчасово окупованою територією України.

Законом України від 22.05.2022 № 2265-IX «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського тоталітарного режиму в Україну» російська федерація визнана державою - терористом (державою - агресором).

Так званим «Федеральным законом рф от 17.02.2023 № 19-ФЗ "Об особенностях правового регулирования отношений в сферах образования и науки в связи с принятием в Российскую Федерацию Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и образованием в составе Российской Федерации новых субъектов - Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и о внесении изменений в отдельные законодательные акты Российской Федерации"», встановлена та визначена діяльність, організація роботи та особливості навчання у середніх професійних навчальних закладів, які розташовані на тимчасово окупованій території відповідно до стандартів освіти держави-агресора.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 «Федерального закона "Об образовании в Российской Федерации"» від 29.12.2012 № 273-ФЗ (далі - закон № 273-ФЗ) в освітніх організаціях освітня діяльність здійснюється державною мовою російської федерації. Викладання та вивчення державної мови російської федерації в рамках освітніх програм, що мають державну акредитацію, здійснюються відповідно до федеральних державних освітніх стандартів та освітніх стандартів.

Відповідно до п. 6 ст. 2 закону № 273-ФЗ федеральний державний освітній стандарт - сукупність обов'язкових вимог до освіти певного рівня та (або) до професії, спеціальності та напряму підготовки, затверджених залежно від рівня освіти федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері загальної освіти, або федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері вищої освіти.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 закону № 273-ФЗ федеральні державні освітні стандарти загальної освіти розробляються за рівнями освіти.

Стандарти середньої професійної освіти в системі освіти російської федерації зазначені в «Приказе Министерства образования и науки РФ от 28 июля 2014 г. N 850 "Об утверждении федерального государственного образовательного стандарта среднего профессионального образования».

Зокрема, федеральні державні стандарти середньої професійної освіти держави-агресора за конкретними спеціальностями закріплені окремими нормативно-правовими актами, зокрема, «Приказ Министерства просвещения РФ от 14.06.2022 N 444 «Об утверждении федерального государственного образовательного стандарта среднего профессионального образования по специальности 15.02.16 Технология машиностроения», яким затверджено федеральний державний освітній стандарт рф за вищевказаною спеціальністю.

Згідно з нормативно-правовими актами держави-агресора, зокрема «Приказа Министерства здравоохранения и социального развития РФ от 26 августа 2010 г. N 761н "Об утверждении Единого квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и служащих, раздел "Квалификационные характеристики должностей работников образования", відповідно до якого до посадових обов'язків керівника освітньої установи належать, зокрема забезпечення реалізації федерального державного освітнього стандарту та федеральних державних вимог.

Так, громадянка України ОСОБА_6 , достовірно володіючи інформацією, що з 24.02.2022 підрозділами збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, здійснено повномасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна та розуміючи, що вчиняються дії, направлені на зміну меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, свідомо та добровільно погодилась на роботу у період воєнного стану на стороні окупаційної влади Російської Федерації.

У червні 2022 року (більш точна дата досудовим розслідуванням не встановлена), ОСОБА_6 , перебуваючи у м. Маріуполь, Донецької області, погодилась виконувати обов'язки директора « Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей », який розташований за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Макара Мазая, 3.

Під час досудового розслідування установлено, що у «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей» проводиться професійне середнє навчання та здійснюється інша діяльність у додатковому професійному навчанні.

Таким чином, до посадових обов'язків ОСОБА_6 як до в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей» належить забезпечення федерального державного освітнього стандарту та федеральних державних вимог.

Отже, ОСОБА_6 , перебуваючи у м. Маріуполь Донецької області, виконуючи свій злочинний умисел, спрямований на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, використовуючи отримані повноваження, 10.05.2023 затвердила «Правила приема в Мариуполський профессиональный машиностроительный лицей на 2023-2023 учебный год», а також, здійснює загальне керівництво всіма аспектами діяльності ліцею, видає накази, розпорядження та доручення, які є обов'язковими до виконання всіма працівниками ліцею, затверджує його структуру та штатний розклад; представляє ліцей в органах державної влади та місцевого самоврядування, укладає угоди, господарські та інші договори в рамках своїх повноважень, приймає на роботу та звільняє з роботи працівників в установленому порядку, формує в установчому порядку контингент учнів, здійснює контроль за якістю роботи, науково-педагогічної діяльності, культурно-масової роботи, станом фізичного виховання та здоров'я працівників, учнів, подає на розгляд керівництву вищого підпорядкування ліцею документи та інші нормативні акти та підписує їх.

Також, на підтвердження діяльності з впровадження стандартів освіти держави-агресора ОСОБА_6 , перебуваючи на території м. Маріуполь, надала інтерв'ю як в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей», опубліковане в месенджері «Telegram» каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 у якому завертається до місцевих мешканців та волонтерів з подякою про організацію для дітей-сиріт, які навчаються у ліцеї, безкоштовного харчування.

Отже, на підставі викладеного, громадянка України ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у здійсненні умисних дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 111-1 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 підтверджується сукупністю зібраних в ході досудового розслідування доказів, а саме:

- протоколом допиту свідка, яка показала щодо займання посади «в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей» у м. Маріуполь, Донецької області;

- протоколом тимчасового допиту до речей та документів, в ході якого вилучено оптичний диск з копіями документів, які стали підставою для обслуговування клієнту банку ОСОБА_6 ;

- протоколом огляду оптичного диску, на якому, серед інших документів наявні копії паспорту громадянина України та ІПН довідки ОСОБА_6 ;

- протоколом огляду публікації в «Телеграм каналі», на якій встановлено відео під назвою «Для детей-сирот обучающихся в Мариупольском машиностроительном лицее было организовано регулярное питание»», на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_3 », із зображенням ОСОБА_6 ;

- протоколом допиту свідка, який показав щодо зайняття ОСОБА_6 посади «в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей» у м. Маріуполь, Донецької області;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками;

- висновком судової фото портретної експертизи, згідно з яким підтверджено особу на відео та на копії паспорту громадянина України ОСОБА_7 , - зображена одна й та ж сама особа;

- протоколом огляду мережі інтернет, в ході якого встановлено відомості з «Единого государственного реестра юридический лиц», де зазначено ОСОБА_6 як «свдения о лице, имеющим право без доверенности действовать от имени юридического лица» в «Мариупольском профессиональном машиностроительном лицее»;

- протоколом додаткового допиту свідка, яка підтвердила надані раніше покази щодо займання посади ОСОБА_6 , як «в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей»;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками;

- протоколом огляду мережі інтернет, в ході якого встановлено сайт « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та наявні підписані документи ОСОБА_6 як «и.о. директора».

Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 27.07.2023, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України повідомлення про підозру вручено захиснику ОСОБА_4 , яка діє за призначенням.

Таким чином 27.07.2023 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, а саме: у здійсненні умисних дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_6 до слідчого 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях до будівлі за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпро, площа Шевченко, буд. 7 на 03.08.2023, 04.08.2023 та 05.08.2023, які було розміщено 27.07.2023 у засобах масової інформації газеті «Урядовий кур'єр» №150 (7548), та на офіційному сайті «Офісу генерального прокурора», однак, ОСОБА_6 у визначений час не з'явилась та не повідомила причини неявки.

Згідно з матеріалами оперативного підрозділу, на даний час підозрювана ОСОБА_6 , за отриманою інформацією, перебуває на території м. Маріуполь, Донецької області, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Під час досудового розслідування встановлено, що підозрювана ОСОБА_6 ухиляється від явки на виклик слідчого (не прибула на виклик без поважної причини більше ніж два рази), оголошена у розшук та перебуває у м. Маріуполь, Донецької області, тобто на території, яка відповідно до постанов Верховної Ради України № 254-VIII від 17.03.2015, № 252-VIII від 17.03.2015 (з додатком), Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» є тимчасово окупованою територією.

Постановою слідчого від 07.08.2023 на підставі ст. 281 КПК України підозрювана ОСОБА_6 оголошена в розшук.

В матеріалах кримінального провадження мається інформація, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території.

На підставі викладеного, просить суд надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022212060000033, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.10.2023, стосовно підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженці м. Маріуполь, Донецької області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Прокурор у судовому засіданні підтримала клопотання та просила ухвалити рішення, яким надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, зазначених в клопотанні.

Захисник в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні клопотання, оскільки органом досудового розслідування не вжито заходів щодо належного повідомлення підозрюваного про здійснення стосовно нього досудового розслідування, зокрема, шляхом будь-яких месенджерів. Захисник особисто із підзахисним не спілкувалася, позицію не узгоджувала.

Вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 297-2 КПК України факт перебування ОСОБА_6 на тимчасово окупованій території повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а також встановлено, що ОСОБА_6 постійно перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме у м. Маріуполі Донецької області, яке натепер фактично є тимчасово окупованою територією і не підконтрольною державній владі України.

Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, у т.ч. передбачених ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Наведені докази в своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території, приймає участь в протиправних діях, погодилась виконувати обов'язки директора « Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей », який розташований за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Макара Мазая, 3.

До посадових обов'язків ОСОБА_6 як до в.о. директора «Мариупольский профессиональный машиностроительный лицей» належить забезпечення федерального державного освітнього стандарту та федеральних державних вимог.

Про факт переховування підозрюваної ОСОБА_6 від слідства та суду свідчить те, що вона не з'явилася на виклики для проведення слідчих та процесуальних дій, вручення підозри, а тому в повній мірі можна стверджувати про переховування підозрюваної від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Відомості про переховування підозрюваного підтверджуються опублікованими повістками про виклик, наведеними у цьому клопотанні опублікованими в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Підозрювана належним чином викликалася для вручення повідомлення про підозру та проведення слідчих і процесуальних дій у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті офісу Генерального прокурора, проте не з'явилася у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, беручи до уваги той факт, що ОСОБА_6 проживає та перебуває у м. Маріуполі Донецької області, тобто на території, яка на цей час непідконтрольна владі України, оскільки тимчасово окупована РФ та незаконними збройними формуваннями, з урахуванням наведеного є підстави вважати, що підозрювана переховується від органів досудового слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Відповідно до п. 7 ч. ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 15.04.2014 р. № 1207-VII, - тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Статтею 3 Закону встановлено перелік територій, які вважаються «тимчасово окупованою територією». Такою територією визначається:

1) сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях;

2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території інших тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;

3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом Президента України.

Аналіз вказаних положень Закону свідчить, що існує декілька підстав та способів віднесення певних територій держави до категорії тимчасово окупованих.

Так, виходячи з положень п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, будь-яка частина території України набуває статусу тимчасово окупованої території за наявності у неї певних ознак, визначених Законом, і при цьому у даному випадку Закон не вимагає проходження будь-яких додаткових процедур або прийняття додаткових нормативно-правових актів для встановлення факту окупації.

У цьому випадку, достатньо довести, що окремо визначена територія відповідає одному з критеріїв встановлених п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, а саме: 1. частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль; 2. частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Місто Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, відповідно до наказів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 25.04.2022 №75, «Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 23.11.2022» (зі змінами), від 22.12.2022 №309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» є тимчасово окупованою територією.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура(ч. 1 ст. 2 КПК України).

Спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 24-1 (ч. 1 ст. 297-1 КПК України)

Наведені обставини унеможливлюють завершення досудового розслідування без проведення спеціального досудового розслідування, оскільки підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території та переховується там від органів досудового розслідування.

Враховуючи наведене, з метою досягнення завдання кримінального провадження, дотримання належної правової процедури, необхідним вбачається отримати дозвіл слідчого судді на проведення спеціального досудового розслідування.

Наведені положення КПК України щодо можливості проведення спеціального досудового розслідування повністю узгоджуються з діючою Європейською судовою практикою.

Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Статутом Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол, а саме п. 3, зазначено, що «Організації категорично забороняється здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру», у зв'язку з чим співпраця каналами Інтерполу щодо вказаної особи є неможливою.

Офіційно оголосити підозрювану ОСОБА_6 в міжнародний розшук не надається можливим через вказані правила Інтерполу.

Підозрювана ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України; переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності; перебуває на тимчасово окупованій території України.

Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні стосовно підозрюваної ОСОБА_6 спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

На підставі вимог ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, керуючись ст.ст. 2, 3, 7, 139, 2971-2975, 309, 372, 376, 532 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022212060000033 від 03.10.2023р. відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст оголошений 09 серпня 2023 року о 18 год. 20 хв.

Слідчий суддя ОСОБА_1