3/134/619/2023 Справа №: 134/1365/23
11 серпня 2023 року Суддя Зарічанський В. Г.
Крижопільського районного суду Вінницької області
розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 1 Тульчинського району, Вінницької області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бабин, Іллінецького району, Вінницької області та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого оператором сушки в ПРАТ ПК «Поділля», РНОКПП - НОМЕР_1 .
Раніше не притягувався до адміністративної відповідальності.
За ст. 173 КУпАП.
До Крижопільського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ст. 173 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 145923 02.08.2023 близько 21 год. в с. Городківка по вул. Шумилівська гр. ОСОБА_1 вчинив хуліганські дії, а саме виражався в адресу гр. ОСОБА_2 нецензурною лайкою та словесно погрожував фізичною розправою, чим ображав людську гідність та громадську мораль.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, суду дав показання, що був на подвір'ї свого домогосподарства, до нього прийшов ОСОБА_2 і вони посварились через те, що він пошкодив кільця до криниці, сварка сталась на подвір'ї.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в судовому засіданні вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 173 КУпАП не підтверджена та провадження у справі має бути закрито в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення виходячи з наступного.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, насамперед, протоколом про адміністративне правопорушення, а також іншими документами.
Згідно ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний встановити: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, полягає в нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система відносин, що складається у громадських місцях в процесі спілкування людей, яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого або непрямого умислу, коли особа усвідомлює, що її дії протиправні, передбачає, що в результаті їх здійснення будуть порушені громадський порядок і прагне до цього. Мотивом вчинення хуліганства є задоволення індивідуальних потреб самоствердження шляхом ігнорування гідності інших людей.
Проаналізувавши покази ОСОБА_1 можна зробити висновок, що він не вчиняв жодних хуліганських дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян, так як протокол серії ВАВ № 145923 від 02.08.2023 року про вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП складено без встановлення і зазначення обставин, які б свідчили про наявність в її діях даного адміністративного правопорушення, факти викладені в протоколі не відповідають дійсності, спростовані письмовими поясненнями, які долучені до матеріалів справи. Представлені суду матеріали не містять доказів на підтвердження вчинення останнім інкримінованого правопорушення. Інших доказів з приводу зазначених обставин учасниками процесу суду не надано, тому слід вважати, що факт вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі, не знайшов свого підтвердження в ході розгляду справи.
З урахуванням того, що матеріали вищевказаної адміністративної справи не відповідають вказаним вимогам, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст.173 КУпАП, у зв'язку з чим в силу п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247, п.3 ч.1 ст.284, ст.294 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Вінницької області в 10-ти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя