Постанова від 12.11.2009 по справі 2а-11434/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12 листопада 2009 року 15:00 № 2а-11434/09/2670

За позовом Заступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах

держави в особі Київського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в розмірі 15123,87 грн.,

Суддя Смолій І.В.

Секретар Бузінова І.Ю.

Представники:

Прокурор: Олійниченко С.В. (посвідчення № 3 від 09.01.08 р.)

Від позивача: Хименко І.В. (довіреність № 11-10510 від 02.12.08 р.)

Від відповідача: не з'явився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.11.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

Заступник прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 15123,87 грн.

Ухвалою суду від 22.09.09 р. відкрито провадження по справі та призначено справу до судового розгляду на 22.10.09 р.

22.10.2009 р. розгляд справи відкладався в зв'язку з неявкою відповідача.

В судовому засідання прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, в обґрунтування своїх позовних вимог пояснили, що 18.09.2007 р. ОСОБА_1 було надано статус безробітного, у зв'язку зі цим їй проводились щомісячні виплати по безробіттю. В результаті проведеної перевірки Деснянським районним центром зайнятості було встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець. Наказом Деснянського районного центру зайнятості від 05.03.2009 р. № 3462 ОСОБА_1 було припинено виплату по безробіттю.

Таким чином відповідач безпідставно отримував матеріальну допомогу по безробіттю у період з 17.12.2007 р. по 19.02.2009 р. на загальну суму 15123,87 грн., дана сума підлягає поверненню до державного бюджету.

Крім того представник позивача пояснив, що ОСОБА_1 було запропоновано добровільно повернути надмірно виплачені кошти в розмірі, однак на час звернення до суду відповідачем коштів повернуто не було, тому просить стягнути з відповідача надмірно сплачені кошти в розмірі 15123,87 грн.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 18.09.2007 р. звернулась до Деснянського районного центру зайнятості з заявою про надання йому статусу безробітного.

Наказом Деснянського РЦЗ № 10338 від 18.09.2007 р гр. ОСОБА_1 був наданий статус безробітної та призначена допомога по безробіттю з 18.09.2007 р.

Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року № 357, проведено відповідне розслідування щодо обґрунтування виплати Відповідачу допомоги по безробіттю.

Розслідування згідно з Порядком здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені у документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.

Проведеною перевіркою було встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Таким чином відповідач подаючи дані для отримання статусу безробітного вказала недостовірні дані, а саме не зазначила, що є зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Наказом Деснянського РЦЗ № 3462 від 05.03.2009 р. ОСОБА_1 була припинена виплата матеріальної допомоги по безробіттю та була знята з обліку громадян, які шукають роботу i безробітних у зв'язку із виявленням факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю.

Проаналізувавши обставини справи, пояснення представників сторін, ознайомившись з доказами, які наявні у матеріалах справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Положення Про Київський міський центр зайнятості, затвердженого директором Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики від 05 грудня 1997 року - Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості, підпорядкований Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та Київській міській адміністрації, наділеним повноваженнями щодо соціального захисту населення від безробіття.

Законом України «Про зайнятість населення» визначено правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Статтею 1 Закону України «Про зайнятість населення», визначені категорії громадян, які належать до зайнятого населення і, відповідно, не можуть перебувати на обліку безробітних у державній службі зайнятості. Це, зокрема, громадяни які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю та творчою діяльністю.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Судом встановлено, що відповідач був поставлений на облік як безробітний та отримував матеріальну допомогу по безробіттю у період з 17.12.2007 р. по 19.02.2009 р., також судом встановлено що під подачі документів для отримання статусу безробітного відповідачем були подані недостовірні дані, а саме не вказано, що вона ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець.

У зв'язку із поданням ним недостовірної інформації ОСОБА_1 Деснянським районним центром зайнятості в період з 17.12.2007 р. по 19.02.2009 р. було безпідставно нарахована та сплачемо матеріальну допомогу по безробіттю у розмірі 15123,87 грн.

Крім того судом встановлено, що на момент вирішення спору в суді відповідачем добровільно кошти повернуто не було.

Несплата Відповідачем вказаної суми наносить суттєвої шкоди державі, так як перешкоджає у повному обсязі Київському міському центру зайнятості та його структурному підрозділу -Деснянському районному центру зайнятості м. Києва, забезпечувати соціальний захист громадян шляхом виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у передбачених законодавством випадках.

Ненадходження коштів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, порушує державні інтереси в сфері соціального захисту населення в частині професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян і завдає державі шкоду, яка може привести до посилення соціальної напруженості в суспільстві.

Таким чином, суд прийшов до переконання, що вимоги позивача щодо стягнення з ОСОБА_1 виплаченої допомоги по безробіттю в розмірі 15123,87 грн. є правомірними, та такими що підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_1 кошти в сумі 15 123 (п'ятнадцять тисяч сто двадцять три) грн. 87 коп. на користь Київського міського центру зайнятості.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя Смолій І.В.