ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
01 жовтня 2009 року 15:06 № 2а-7330/09/2670
За позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в розмірі 244835,48 грн.
Суддя Смолій І.В.
Секретар Бузінова І.Ю.
Представники
Від позивача: Коновальчук О.М. (дов. від 19.01.09 р. № 102/9/10)
Від відповідача: не з'явився
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 01.10.2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Позивач Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 244835,48 грн.
Ухвалою суду від 28.07.2009 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду в судового розгляду на 09.09.2009 року.
09.09.2009 року розгляд справи відкладався в порядку статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України в зв'язку з неявкою відповідача.
В судовому засідання позивач позовні вимоги підтримав, в обґрунтування своїх позовних вимог пояснив, що у відповідача виникла заборгованість в результаті порушення статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, не було сплачено до бюджету самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання. Також відповідачем занижено суму податкового зобов'язання, чим порушено вимоги Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Також встановлено порушення статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 року № 889-ІV, не сплатив податок за використання найманої праці, а також порушень встановлених актами перевірки № 278/17-НОМЕР_1 від 17.01.2008 року та № 1/17-НОМЕР_1 від 08.01.2009 року на підставі яких було застосовано штрафні санкції, в зв'язку з чим загальна сума заборгованості складає 244835,48 грн., яка останнім не погашена, що є підставою для її стягнення в судовому порядку.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ОСОБА_1 (надалі -відповідач), зареєстрований Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією 09.12.2004 року, як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа (ідентифікаційний код НОМЕР_1), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та копією свідоцтва про державну реєстрацію, які наявні у матеріалах справи.
Відповідно до статі 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ визначено, що платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
На підставі акта перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати прибуткового податку № 278/17-НОМЕР_1 від 17.01.2008 року, яким встановлено порушення вимог п. 3 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»від 26.12.1992 року № 13-92 в результаті чого були винесені податкові повідомлення-рішення № 0001681710/0 від 21.01.2008 року, № 0001691710/0 від 21.01.2008 року та № 0001701710/0 від 21.01.2008 року на загальну суму 695,44 грн.
Відповідно до акта перевірки про результати планової виїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 № 1/17-НОМЕР_1 від 08.01.2009 року встановлено порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 та п. 11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94 в результаті чого були винесені податкові повідомлення-рішення № 0000251740/0/0 від 20.01.2009 року на суму 741,00 грн., № 0000241740/0 від 20.01.2009 року та № 0000231740/0 від 20.01.2009 року на загальну суму 14214,94 грн., якими донараховано суму податкового зобов'язання перед бюджетом на суму 14955,94 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0000261740 від 20.01.2009 року, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 223251,75 грн. за не проведення сум через реєстратор розрахункових операцій, зазначені повідомлення-рішення отримані особисто відповідачем.
Згідно з пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачем була подана до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва податкова декларація про доходи одержані за 4 квартал 2007 року № 69437 від 15.01.2008 року, якою відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання, яку необхідно сплатити до бюджету.
Відповідно до поданих звітів про суми нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства № 69436 від 15.01.2008 року, № 1201 від 13.02.2008 року, № 2229 від 15.03.2008 року, № 15139 від 15.04.2008 року, № 20732 від 17.06.2008 року, № 34069 від 14.07.2008 року, № 39244 від 18.08.2008 року, № 40814 від 19.09.2008 року, № 55536 від 16.10.2008 року, № 60509 від 15.11.2008 року на загальну суму 306,00 грн., якими відповідачем було визначено суму зобов'язання, яку необхідно сплатити до бюджету
Відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства»від 09.04.1999 року № 587-ХІV, платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
Згідно статті 4 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 1 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду. За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, тому у відповідності до пп. 5.4.1 п. 5.4 даного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»позивачем було сформовано та надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/1959 від 04.05.2006 року, яка містить зобов'язання сплатити суму податкового боргу в розмірі 31,03 грн. та другу податкову вимогу № 2/3156 від 02.08.2006 року на суму податкового боргу 26,04 грн., зазначені податкові вимоги були направлені поштою та отримані відповідачем про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Судом встановлено, що на час звернення позивача до суду, за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 244835,48 грн., довідка про наявність заборгованості відповідача перед бюджетом наявна в матеріалах справи.
Заборгованість відповідача складає 244835,48 грн., з них: 14214,94 грн. заборгованість по податку на додану вартість; 741,00 грн. з податку з доходів найманих працівників; 223251,75 грн. штрафні санкції за ЕККА та порушення законодавства про патентування; 695,44 грн. податок з доходів фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
У відповідності до приписів статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі статтею 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Враховуючи той факт, що податковим органам надано право на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу передбачене п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових вимог та податкових повідомлень-рішень суду не надано, а також доказів сплати боргу до суду не представлено.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов'язання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, а також беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 244835,48 грн.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (02192, АДРЕСА_1; код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (УДК у Дніпровському районі м. Києва, Банк одержувач ГУ ДКУ у м. Києві, код 26077906, МФО 820019, КБК 14010100, р/р 31114029700005) податковий борг у розмірі 244835,48 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Смолій І.В.