73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
02 серпня 2010 р.
10 год. 00 хв. Справа № 2-а-2892/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Бабкіній О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
встановив:
Каховська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, справу просив розглянути без його участі.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає за можливе розглядати справу без його участі на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав: ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа 19.05.05р. рішенням виконавчого комітету Каховської міської ради Херсонської області. Як платник податку відповідач знаходиться на обліку в Каховській об'єднаній державній податковій інспекції з 25.05.05р. Відповідно до акту перевірки Каховської об'єднаної державної податкової інспекції № 1132/10/17 від 25.05.10р., відповідач більше року (з 01.01.05р.) не подає податкову звітність (декларації про доходи), не має податкової заборгованості.
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" № 1251-XII від 25.06.91 платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 ГК України, відповідач як громадянин-підприємець зобов'язаний надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів, сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом. Строки подання податкових декларацій встановлені ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами".
Стаття ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачає неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності однією з підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно - правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Згідно з ч. ч. 1 та 6 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Право органів державної податкової служби звертатися до суду з позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачено п. 17 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90 № 509-XII.
З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року, вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання шляхом скасування його державної реєстрації. Враховуючи право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності відповідача, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2,7,17,94,112,136,158,161,163,167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1.
Копію постанови направити державному реєстратору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.6.2