Постанова від 09.08.2023 по справі 718/1858/23

Справа№718/1858/23

Провадження№3/718/717/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.08.2023 року м.Кіцмань

Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І. розглянувши матеріали адміністративного правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції УПП в Чернівецькій області щодо:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, українця за національністю,непрацюючого, місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за ч. 5 ст. 126 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

01.06.2023 о 17:52 в с.Оршівці Чернівецького району Чернівецької області, на автомобільній дрозі Н-10, 204 км,водій ОСОБА_1 здійснив рух на транспортному засобі Mercedes-Benz E 220, при цому 05.01.2023 Білоцерківським міськрай судом Київської області на 3 (три) роки був поздавленим права керування транспортними засобами. Правопорушення вчинено повторно протягом року 19.05.2023, протокол ААД №181327, гр. ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.5 ст. 126 КУпАП, чим порушено вимоги п. 2.1а ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.5 ст.126 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 09.08.2023 повторно не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.

ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та належно повідомленим про день, час та місце розгляду справи, зокрема смс-повісткою та оголошенням про виклик до суду, згідно положень ст.ст. 268, 277-2 КУпАП, до суду не з'явився. Суд вважає правильним розгляд справи здійснити за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Статтею 8 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюютьвідповідальність за адміністративн іправопорушення, зворотної сили не мають.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у відповідній точності із законом.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, або керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, або керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами - вчинене повторно протягом року.

Так, ОСОБА_2 у вчиненому правопорушенні доведена протоколом серії ААД 444771 від 01.06.2023, складеним уповноваженим працівником поліції о 18:15 годині. В протоколі міститься підпис особи, яка притягається про роз'яснення йому прав та обов'язків, про ознайомлення із часом та місцем розгляду справи, зі змістом протоколу, особисті пояснення надав на окремому аркуші. (а.с. 1)

Разом з тим, згідно довідки старшогоінспектора з ОД ВАП УПП в Чернівецькій області капітана поліції Антона Місько, складеної відповідно облікових даних бази ІКСІПНП “Адмінпрактика” встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом року піддавався адміністративному стягненню за частинами 2-4 ст. 126 КУпАП та 28.03.2023 постановою про накладення адміністративног стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ОБ № 127419 за правопорушення передбачене ч.5 ст. 126 КУпАП, вчинене 28.03.2023. (а.с.9)

Також, в матеріалах справи наявна копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серіїОБ 127419 від 28.03.2023, ОСОБА_1 порушив п.2.1.а ПДР України - керував транспортним засобом не маючи права керування таким транспортним засобом, за що останнього притягнуто до аміністративної відповідальності за ч.5 ст. 126 КУпАП. (а.с.8)

Згідно письмових пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , у відповідності до вчиненого правопорушення, останній пояснив, що він сів за кермо даного автомобіля з причин, що воно зламалося, іншого виходу у нього не було. ( а.с.4)

Вказані обставини справи підтверджуються також відеозаписами із диска, щодо події,яка мала місце01.06.2023, згідно яких встановлено як ОСОБА_1 керував транспортним засобом Mercedes-Benz E 220, на місці зупинки підтвердив, що посвідчення водія у нього відсутнє, з причин викладених у протоколі. (на а.с.10)

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що призначаючи покарання ОСОБА_1 , слід накласти стягнення в межах санкції ч.5 ст.126 КУпАП, без вилучення транспортного засобу, оскільки в матеріалах справи відсутні відомості про належність т/з ОСОБА_1 на праві власності.

Суд приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 126, 278, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Строк позбавлення права керування транспортними засобами рахувати з дня винесення даної постанови, тобто з 09.08.2023.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 ( п'ятсот тридцять шість ) гривень 80 копійок.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимогст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Суддя: О.І. Мінів