Справа № 579/1509/23
3/579/780/23
10 серпня 2023 року Суддя Кролевецького районного суду Сумської області Придатко В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кремінна Луганської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1 ,-
- за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 14 липня 2023 року о 12 год. 25 хв. по вул.Виноградова в м.Кролевець Конотопського району Сумської області керував транспортним засобом марки ВАЗ 2106, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9.а ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням приладу “Драгер” Alkotest 6820, який показав результат - 0,41 ‰.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, та пояснив наступне. Він проживає в с.Майорівка, 14.07.2023 року приїхав на електричці до м.Кролевець у справах. На залізничному вокзалі зустрів свого знайомого, який не міг завести свій автомобіль і попросив його подивитись. Оскільки він раніше займався ремонтами автомобілів, то вирішив глянути. Для цього сів за кермо авто та прохав декілька метрів, після чого підійшли працівники поліції та повідомили, що він має ознаки алкогольного сп'яніння. В той день спиртного він не пив, вживав алкогольні напої лише напередодні, тому продув Драгер, який показав результат 0,41 ‰. Він не мав наміру їхати на автомобілі, оскільки не має права керування транспортними засобами, за кермо сів лише для того, щоб визначитись, яка поломка в автомобілі. При накладенні стягнення у виді штрафу просив суд розстрочити сплату штрафу на дванадцять місяців, оскільки не має змоги заплатити штраф одним платежем. При цьому просив врахувати, що його дружина хвора та потребує лікування, він є пенсіонером.
Факт вчинення ОСОБА_1 указаного вище правопорушення підтверджується матеріалами справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 14.07.2023 року серії ААД № 167590 (а.с. 2);
- результатом проходження ОСОБА_1 тестування на алкоголь приладом Драгер 14.07.2023 року о 12 год. 28 хв., тест №661, результат тесту 0,41 ‰ та актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.3, 4);
- відео-файлами, які містяться на DVD-R дискові лазерних систем зчитування (а.с.8).
Згідно ст.ст. 251, 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів, це офіційний документ відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченого КУпАП.
Суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення можливо приймати до уваги як належний доказ - зміст якого відтворює фактичну обставину, оскільки в судовому засіданні встановлено, що протокол складений уповноваженою особою у встановленому законом порядку, і ознаки діяння, вчиненого ОСОБА_1 , містять склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Таким чином, з досліджених у справі доказів встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки керував транспортним засобом, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до облікових даних Національної автоматизованої інформаційної системи (НАІС) на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не видавалось, позбавленим права керування транспортними засобами не значиться (а.с.6).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який не має права на керування транспортними засобами, ступінь небезпеки для суспільства даного виду правопорушення, з метою запобігання вчиненню ним нових правопорушень, є підстави застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП для іншої особи.
Що стосується клопотання про розстрочку сплати штрафу, то суд виходить з наступного.
Згідно ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно ч.2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст.33 Закону України “Про виконавче провадження” за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Зі змісту вказаної норми слідує, що підставою вирішення судом питання про відстрочку або розстрочку виконання, є наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Враховуючи, що розмір штрафу, який призначається судом як адміністративне стягнення, є достатньо великим в порівнянні з встановленою в Україні мінімальною заробітною платою, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви та розстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу на 12 місяців.
Згідно ст. 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ст.40-1, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 283 - 285, 301, 303, 304, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 33 Закону України "Про виконавче провадження",
ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Розстрочити ОСОБА_1 виплату суми штрафу у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень за постановою Кролевецького районного суду Сумської області від 10 серпня 2023 року на 12 (дванадцять) місяців, а саме: до 10 серпня 2024 року, зі сплатою штрафу рівними частинами по 1420 (одна тисяча чотириста двадцять) гривень щомісячно, а дванадцятий платіж у розмірі 1380 (одна тисяча триста вісімдесят) гривень.
Після закінчення строку встановленої розстрочки строк пред'явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу - протягом трьох місяців.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання цієї постанови в частині стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В. М. Придатко