Ухвала від 10.08.2023 по справі 940/894/23

10.08.2023 Справа № 940/894/23

Провадження по справі № 1-кс/940/70/23

УХВАЛА

Іменем України

10 серпня 2023 року слідчий суддя Тетіївського районного суду Київської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів,

встановив:

В провадженні сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.08.2023 року за № 12023116300000113 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, за фактом вчинення шахрайських дій відносно ОСОБА_3 .

В ході досудового розслідування опитаний ОСОБА_3 повідомив, що 08.08.2023 року на телефон його матері ОСОБА_4 з номеру телефону НОМЕР_1 зателефонував невідомий чоловік, який представився ОСОБА_5 , та повідомив, що її племінниця ОСОБА_6 в лікарні і їй терміново необхідно зробити операцію, але не вистачає коштів, та попросив допомогти. Після чого скинув повідомлення із номером банківської картки № НОМЕР_2 . В подальшому ОСОБА_3 через додаток " ІНФОРМАЦІЯ_1 " зі своєї картки перерахував на картку АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " № НОМЕР_2 грошові кошти в сумі 3000 грн.

Встановлено, що банківська картка № НОМЕР_2 емітована в АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".

Для повноти та своєчасності проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню необхідним є отримати інформацію про рух коштів по банківській картці № НОМЕР_2 , яку емітовано в АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та на яку було перераховано грошові кошти ОСОБА_3 . Вказана інформація має важливе значення для встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення та буде використана як доказ у кримінальному провадженні, а іншим шляхом неможливо отримати зазначену вище інформацію.

З метою встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та осіб, причетних до його вчинення, у досудового слідства виникла необхідність у доступі до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а тому начальник сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітан поліції ОСОБА_7 просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та знаходяться в банківській установі АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення: інформацію по банківській картці № НОМЕР_2 , а саме анкетні дані на особу власника банківського рахунку, анкетні дані на особу, на яку було відкрито рахунок, видано банківську картку, з наданням повної інформації (копії паспорта) про власника із зазначенням закріпленого фінансового номеру, місця та часу видачі банківської картки; інформацію про рух коштів по банківській картці № НОМЕР_2 , із зазначенням операцій, які проводилися в період часу з 08.08.2023 року по даний час, а саме призначення платежу, контрагентів та їх розрахункових рахунків, місця проведення відповідних операцій, місця проведення зняття коштів, отримання готівки, фото, відео, що підтверджує рух грошових коштів за вказаний період.

У судове засідання начальник сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітан поліції ОСОБА_7 не прибула, просить здійснювати розгляд клопотання за її відсутності, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України представник особи, у володінні якої знаходиться інформація, що містить охоронювану законом таємницю, в судове засідання не викликався.

Розглянувши дане клопотання, вважаю, що воно є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, вивчивши клопотання та докази, якими його обґрунтовано, слідчий суддя приходить до висновку про те, що начальником сектору дізнання обґрунтовано доведено в клопотанні, що інформація, що перебуває у володінні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " щодо картки № НОМЕР_2 має суттєве значення для встановлення важливих обставин в кримінальному провадженні № 12023116300000113, зокрема для встановлення обставин вчинення самого кримінального правопорушення та причетних до нього осіб, отримати дану інформацію іншим шляхом немає можливості, отримані відомості можуть бути використані як докази вчинення кримінального правопорушення, а також вилучення копій документів необхідне для досягнення мети отримання дозволу до їх доступу, а тому є достатні підстави для задоволення даного клопотання.

Керуючись ст. ст. 159, 162-164, 166 КПК України, слідчий суддя

ухвалив:

Клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітана поліції ОСОБА_7 про тимчасовий доступ до документів задовольнити.

Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітану поліції ОСОБА_7 та старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області капітану поліції ОСОБА_8 право тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться в банківській установі АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення, а саме до:

- інформаціі по банківській картці № НОМЕР_2 , а саме анкетні дані на особу власника банківського рахунку, анкетні дані на особу, на яку було відкрито рахунок, видано банківську картку, з наданням повної інформації (копії паспорта) про власника із зазначенням закріпленого фінансового номеру, місця та часу видачі банківської картки;

- інформації про рух коштів по банківській картці № НОМЕР_2 , із зазначенням операцій, які проводилися в період часу з 08.08.2023 року по даний час, а саме призначення платежу, контрагентів та їх розрахункових рахунків, місця проведення відповідних операцій, місця проведення зняття коштів, отримання готівки, фото, відео, що підтверджує рух грошових коштів за вказаний період.

Встановити строк дії ухвали до 10 вересня 2023 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, на підставі ухвали має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
112748734
Наступний документ
112748736
Інформація про рішення:
№ рішення: 112748735
№ справи: 940/894/23
Дата рішення: 10.08.2023
Дата публікації: 02.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тетіївський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (10.08.2023)
Дата надходження: 09.08.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОСОВИЧ ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
КОСОВИЧ ТЕТЯНА ПЕТРІВНА