Справа № 369/11529/23
Провадження № 3/369/5415/23
Іменем України
25.07.2023 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали помічника начальника штабу Військової служби про притягнення до адміністративної відповідальності капітана ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає АДРЕСА_1 , працює заступником командира зенітної ракетної батареї з морально-психологічного забезпечення зенітного ракетно-артилерійського дивізіону управління в/ч НОМЕР_1 , дані про ІПН в матеріалах справи відсутні;- за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
Встановив
Відповідно до протоколу КИІ № 692 про адміністративне правопорушення від 23.07.2023 року 23 липня 2023 року близько 00 години 15 хвилин капітан ОСОБА_1 , був виявлений на території тимчасового розміщення підрозділу військової НОМЕР_2 ( АДРЕСА_1 ) з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів, порушення мови. Капітан ОСОБА_1 пройшов огляд для встановлення стану алкогольного сп'яніння газоаналізатором Алконт - М прилад № 00259, результат 0,79%.
Капітан ОСОБА_1 знаходився на території виконання службових обов'язків в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, за що передбачена відповідальність згідно ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судове засідання капітан ОСОБА_1 з'явився, підтвердив обставини справи.
Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколом серії КИІ № 692 про адміністративне правопорушення від 23.07.2023 року, результатом огляду на стан сп'яніння газоаналізатором Алконт - М прилад № 00259, результат 0,79%, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Верховний Суд у листі від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18 повідомив, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Строк дії воєнного стану в Україні продовжувався Указами Президента України від 14 березня 2022 року № 133, від 18 квітня 2022 року № 259, від 18 травня 2022 року № 341, від 12 серпня 2022 року № 573, від 7 листопада 2022 року № 757, а також від 6 лютого 2023 року № 58 (строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб), від 01.05.2023р. №254/2023, яким продожено строк дії воєнного стану з 20.05.2023 строком на 90 діб, тобто 18.08.2023р. )
Таким чином згідно матеріалів адміністративної справи № 369/11529/23 капітан ОСОБА_1 знаходився на території виконання службових обов'язків в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, за що передбачена відповідальність згідно ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Дослідивши матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , протокол про адміністративне правопорушення від 23.07.2023 року, вважаю за необхідне звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 22, ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по справі закрити у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення за ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративне правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Cвітлана Володимирівна Хрипун