Справа № 277/964/23
іменем України
10 серпня 2023 року смт Ємільчине
Суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області Гресько В.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ВП №1 Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , гр. України, українки, працюючої продавцем
за ч.1 ст.164 КпАП України, -
25.07.2023 року до Ємільчинського районного суду надійшли матеріали з протоколом про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, з яких слідує, що 18.07.2023 року близько 15 години 10 хвилин в АДРЕСА_2 в приміщенні магазину «В Терешка» ОСОБА_1 проводила господарську діяльність без оформлення ліцензії на проведення певного виду господарської діяльності, а саме продавала пиво без ліцензії.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлялася належним чином судовою повісткою, яку отримала особисто 04.08.2023 року, про що свідчить розписка, причини неявки суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надіслала.
Згідно ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Ч. 2 ст.268 КУпАП не передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Таким чином суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі особи, що притягується до адміністративної відповідальності, за наявними в справі матеріалами.
Згідно ч.1 ст.164 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано пояснення ОСОБА_1 про те, що працює продавцем в магазині «В Терешка» в с. Осівка Звягельського району. 18.07.2023 року близько 14 години 50 хвилин знаходилася на робочому місці, куди з м. Житомира їй доставили продукти харчування та пиво різних марок в різних об'ємах. В цей день близько 15 год. 10 хв. в магазин зайшов невідомий для неї чоловік та придбав пляшку пива марки «Десант Екстраміцне-8» ємністю 0,6 л. Ліцензії на продаж пива немає; поясненням ОСОБА_2 про те, що 18.07.2023 року о 15 год. 10 хв. в АДРЕСА_2 в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » купив 0,6 л. пива «Десант» по ціні 33 грн.; пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про те, що 18.07.2023 року о 16 год. вони були запрошені працівниками поліції в якості понятих до магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АДРЕСА_2 , де в їх присутності працівники поліції виявили та вилучили 6 (шість) пляшок пива «Оболонь Київ» ємністю по 1,45 л. кожна, 4 (чотири) пляшки пива «Десант» ємністю 0,6 л. кожна, 12 (дванадцять) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 0,6 л. кожна, 6 (шість) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 1,95 л. кожна; відеозаписи з бодікамери, з яких слідує, що 18.07.2023 року о 15:26 працівник поліції перебуває у приміщенні магазину та запитує продавця, яка знаходиться на сходах до магазину, чи продає вона алкоголь, на що остання відповідає, що чекає ліцензію, не продає, це тільки завезли. На питання працівника поліції пояснює, що останній раз продавала алкогольні напої місяць назад. Працівник поліції заперечує їй та говорить, що має інформацію про те, що вона продала алкогольні напої 15 хвилин тому. ОСОБА_1 пояснює, що заходила невідома людина, чужа, ви її взяли. Вона просила щось холодне.
Будь-які інші докази на підтвердження факту торгівлі пивом ОСОБА_1 18.07.2023 року близько 15 години 10 хвилин в АДРЕСА_2 в приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, в матеріалах справи відсутні.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №500273 від 18.07.2023 року слідує, що у ОСОБА_1 для тимчасового зберігання було вилучено 6 (шість) пляшок пива «Оболонь» ємністю по 1,45 л. кожна, 4 (чотири) пляшки пива «Десант» ємністю 0,6 л. кожна, 12 (дванадцять) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 0,6 л. кожна, 6 (шість) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 1,95 л. кожна.
Сам факт знаходження пива в приміщенні магазину не підтверджує того, що ОСОБА_1 здійснювала його реалізацію.
Згідно ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучені 6 (шість) пляшок пива «Оболонь» ємністю по 1,45 л. кожна, 4 (чотири) пляшки пива «Десант» ємністю 0,6 л. кожна, 12 (дванадцять) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 0,6 л. кожна, 6 (шість) пляшок пива «Київське розливне» ємністю 1,95 л. кожна - повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Житомирського апеляційного суду через Ємільчинський районний суд.
Суддя:В. А. Гресько