Постанова від 09.08.2023 по справі 380/2638/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2023 рокуЛьвівСправа № 380/2638/23 пров. № А/857/9263/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Гудима Л.Я., Пліша М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2023 року в справі №380/2638/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -

суддя в 1-й інстанції - Кузан Р.І.,

час ухвалення рішення - 26.04.2023 року,

місце ухвалення рішення - м.Львів,

дата складання повного тексту рішення - не зазначено,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2023 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач), в якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії позивачу з 18.12.2021 на підставі оновленої довідки в/ч НОМЕР_1 №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, у зв'язку із неправильним нарахуванням при призначенні пенсії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 18.12.2021 у зв'язку із неправильним нарахуванням при призначенні пенсії, на підставі довідки в/ч НОМЕР_1 №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2023 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що є вичерпним перелік додаткових видів грошового забезпечення визначений законом №2262-ХІІ, серед якого відсутня індексація грошового забезпечення, відтак відсутні підстави здійснення перерахунку пенсії з врахуванням такого компонента. Твердить скаржник, що КМУ не приймав рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям, як і не відбулося змін в розмірі складових грошового забезпечення.

Позивач своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався, що відповідно до частини 4 статті 304 КАС України, не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу в порядку письмового провадження відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з18.12.2021.

19 січня 2022 року позивач звернувся до командира військової частини НОМЕР_1 із заявою, у якій просив, зокрема, надати довідку-розрахунок індексації грошового забезпечення, а у разі не проведення індексації - здійснити проведення індексації його грошового забезпечення з 01 січня 2020 року по 17 грудня 2021 року із використанням до 28 лютого 2018 року із використанням січня 2008 року як базового місяці, а з 01 березня 2018 року - використання березня 2018 року як базового місяця.Також просив включити індексацію грошового забезпечення отриману за 24 місяці перед звільненням до довідки №71-2-438 від 17 грудня 2021 року про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії та скерувати таку довідку до ГУ ПФУ у Львівській області.

10 лютого 2022 року відповідач надав відповідь №71/1/60, в якій вказав про відсутність у Міноборони можливості виплати індексацю грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України у період з січня 2016 року - по лютий 2018 року, враховуючи відсутність фінансових ресурсів. Також у відповіді вказано про відсутність механізму нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за попередні періоди, а поріг індексації з квітня 2018 року не перевищував 103%, тому нарахування індексації на грошове забезпечення не проводилось включно до 30 листопада 2018 року. Також вказано, що індексація грошового забезпечення не входить до складу додаткових видів грошового забезпечення, відповідно включати дану виплату у довідку про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій для обчислення пенсії немає жодних підстав.

Вважаючи таку відмову протиправною ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до суду.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2022 року, позовні вимоги задоволено частково.

Визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення в належному розмірі за період з 01 січня 2016 року по 17 грудня 2021 року.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 17 грудня 2021 року, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку №44.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку із затримкою виплати індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по день фактичної виплати індексації грошового забезпечення із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку №44.

Також зобов'язано військову частину НОМЕР_1 видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, включивши в таку індексацію грошового забезпечення та скерувати таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06.09.2022 у справі № 380/4830/22 військовою частиною НОМЕР_1 видано позивачу довідку №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, в яку включено індексацію грошового забезпечення.

Позивач 12.01.2023 звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки №71/2/175 від 12.12.2022.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 25.01.2023 за №1776-1123/Ф-52/8-1300/23 відмовлено позивачу у перерахунку пенсії, мотивуючи тим, що підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до оновленої довідки №71/2/175 від 12.12.2022 відсутні.

Вважаючи протиправними дії відповідача, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити з таких підстав.

Ухвалюючи оскаржуване в цій справі рішення, суд першої інстанції виходив з того, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.

Відтак на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06.09.2022 у справі № 380/4830/22 військовою частиною НОМЕР_1 видано довідку №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, в яку включено індексацію грошового забезпечення, тому право позивача на перерахунок пенсії з 18.12.2021 є беззаперечним, а передумовою для його проведення є оформлення військовою частиною НОМЕР_1 довідки №71/2/175 від 12.12.2022, при цьому в позивача були обґрунтовані правомірні очікування щодо належного перерахунку відповідачем його пенсії відповідно до довідки 71/2/175 від 12.12.2022.

Проте, колегія суддів частково не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Спірним питанням у цій справі є правомірність відмови відповідача у перерахунку пенсії позивачу з 18.12.2021 року на підставі оновленої довідки військової частини НОМЕР_1 №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ).

За встановлених обставин справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та з 18.12.2021 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Водночас перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Матеріалами справи стверджується, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2022 року, зокрема зобов'язано військову частину НОМЕР_1 видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, включивши в таку індексацію грошового забезпечення та скерувати її до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06.09.2022 у справі № 380/4830/22 військовою частиною НОМЕР_1 видано позивачу довідку №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, в яку включено індексацію грошового забезпечення.

Відтак позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку його пенсії з врахуванням вказаної довідки про грошове забезпечення.

При цьому колегія суддів звертає увагу на те, що сам факт оформлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, не може бути безумовною підставою для здійснення перерахунку пенсії, оскільки відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 обставиною, що обумовлює перерахунок пенсій колишніх військовослужбовців, повинно бути підвищення (зміна) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців.

Визначальним в справі, що розглядається, є включення індексації до складу грошового забезпечення.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Згідно статті 1 вказаного Закону індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» містить відсилочну норму, колегія суддів дійшла висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, неврахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення».

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 06 квітня 2023 року у справі №560/9664/21 та від 21 червня 2023 року №480/11090/21.

Враховуючи зазначені висновки Верховного Суду, колегія суддів наголошує на тому, що особи, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на включення до грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, сум отримуваної ними індексації доходів.

Як зазначалось вище, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2022 року, у справі № 380/4830/22 військовою частиною НОМЕР_1 видано позивачу довідку №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, в яку включено індексацію грошового забезпечення.

Однак, Верховний Суд в постанові від 08 червня 2023 року в справі № 380/4830/22 зазначив, що висновки судів першої та апеляційної інстанцій є передчасними, та такими, що зроблені без повного з'ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, а оцінка наявних у матеріалах справи доказів здійснена без дотримання положень статті 90 КАС України та з неправильним застосуванням норм матеріального права, а відтак оскаржувані судові рішення не є таким, що відповідають вимогам законності та обґрунтованості, встановленим статтею 242 КАС України.

Відтак рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 вересня 2022 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2022 року у справі №380/4830/22 скасовано, а справу №380/4830/22 направлено на новий розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Суд касаційної інстанції в справі №380/4830/22 зазначив, що з 1 березня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року №704, якою були встановлені нові розміри окладів військовослужбовців, то з огляду на правила пунктів 5, 102 Порядку №1078 - березень 2018 року став місяцем підвищення доходу ОСОБА_1 , за яким слід здійснювати обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації грошового забезпечення, відтак за такої умови, відповідно до абзаців 3, 4 пункту 5 Порядку №1078, слідує, що у березні 2018 року як місяці підвищення доходу позивача військовій частині належало вирішити питання, чи має останній право на отримання суми індексації-різниці.

Окрім того, колегія суддів Верховного суду зазначила, що позовні вимоги щодо зобов'язання включити індексацію до довідки про додаткові види грошового забезпечення є похідними від вимог про індексацію, а тому і в цій частині оскаржувані судові рішення у справі №380/4830/22 підлягали скасуванню.

Отже, зазначена військовою частиною НОМЕР_1 в довідці №71/2/175 від 12.12.2022 сума індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 є передчасною та здійснена без врахування й не на виконання рішення адміністративного суду, а тому судом апеляційної інстанції оцінюється критично.

Колегія суддів також звертає увагу, що відповідно до пункту 9 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Відтак довідка військової частини №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії ОСОБА_1 не є належним доказом на підтвердження підставності здійснення перерахунку пенсії позивача.

Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу на те, що застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам. Подібні висновки сформульовані, зокрема, у постановах Великої Палати Верховного Суду від 5 червня 2018 року у справі № 338/180/17 (провадження № 14-144цс18), від 11 вересня 2018 року у справі № 905/1926/16 (провадження № 12-187гс18) та від 30 січня 2019 року у справі № 569/17272/15-ц (провадження № 14-338цс18).

На переконання колегії суддів ефективний спосіб захисту прав повинен забезпечити поновлення порушеного права, а такий захист повинен бути повним (тобто не частковим) при цьому забезпечувати мету здійснення правосуддя і принцип процесуальної економії та забезпечити відсутність необхідності звернення до суду для вжиття додаткових засобів захисту.

Як наслідок, у зв'язку з наявністю спору та, відповідно, невирішення судом питання про право ОСОБА_1 на отримання суми індексації-різниці, за період, який включено до довідки №71/2/175 від 12.12.2022 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, позовна вимога про здійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі означеної довідки є передчасною, а тому задоволенню не підлягає.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Відповідно до п.4 ч.1, ч.2 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Переглянувши рішення суду першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення через неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального права підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області задовольнити.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2023 року в справі №380/2638/23 скасувати та прийняти постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді Л. Я. Гудим

М. А. Пліш

Повне судове рішення складено 09 серпня 2023 року.

Дата