61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
02.08.2023 Справа № 905/691/23
Господарський суд Донецької області, у складі судді Демідової П.В., розглянувши заяву позивача про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції по справі №905/691/23
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Гір-Інтернешнл”, м.Дніпро
до відповідача: Приватного підприємства “ВКФ Фавор-М”, м.Костянтинівка, Донецької області,
про стягнення заборгованості в сумі 1 062 352,31грн, -
Ухвалою суду від 18.07.2023 відкладено підготовче засідання на 15.08.2023 року об 11:45 год.
01.08.2023 від позивача надійшла заява про проведення підготовчого засідання, призначене на 15.08.2023, а також всіх наступних судових засідань за участі його представника в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Згідно з ч.1, 3, 5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до п.49, 50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи наявність технічної можливості для забезпечення участі представника позивача у підготовчому засіданні, призначеному на 15.08.2023 об 11:45 год., суд задовольняє подану заяву в цій частині.
Стосовно частини заяви, в якій позивач просить забезпечувати участь його представника у всіх судових засідання у справі в режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду, суд зазначає, що виходячи з положень ч. 1 ст. 197 ГПК України та приписів вищезазначеного порядку, особа, яка заявляє клопотання/заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, повинна подавати його на кожне судове засідання окремо, оскільки Господарський суд Донецької області перевіряє технічну можливість суду, виходячи із дати та часу проведення відповідного судового засідання в режимі відеоконференції, у зв'язку з чим заява в цій частині задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, для забезпечення участі представників сторін спору у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення “EasyCon”, суд вчиняє необхідні процесуальні заходи згідно з резолютивною частиною цієї ухвали суду.
Керуючись ст.ст.197, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
1.Заяву позивача про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів - задовольнити частково.
2.Провести підготовче засідання у справі №905/691/23, призначене на 15.08.2023 об 11:45 год., в приміщенні Господарського суду Донецької області, зал судового засідання 104а, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Особа, яка братиме участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції - представник позивача.
3.В частині проведення наступних засідань в режимі відеоконференції задовольнити в залежності від технічних можливостей суду на дату таких засідань.
4.Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення “EasyCon” (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua) через Електронний кабінет позивача.
5.Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису.
6.Попередити учасників справи про наступне:
-відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву;
-відповідно до ч.11 ст.197 ГПК України використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку;
-участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді;
- у разі виникнення обставин зумовлених військовою агресією проти України та які об'єктивно унеможливлюють проведення судового засідання у призначений час, судове засідання може бути відкладено.
7.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Суддя П.В. Демідова
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.