Доманівський районний суд Миколаївської області
вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/798/23
Іменем України
08.08.2023смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Кривенко О.В., ознайомившись з матеріалами справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.121 ч.4 КУпАП,
На розгляд Доманівського районного суду Миколаївської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №481807 від 27.07.2023 р., складений інспектором СРПП ВП №2 Вознесенського РУП Вдовиченком В.С. за ч.5 ст.126 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 27.07.2023 року о 11 год. 03 хв. в смт Доманівка по вул. Центральна здійснював рух т.з. ВАЗ 21063, д.н.з. НОМЕР_1 , у якого відсутній передбачений конструкцією бризовик. Правопорушення вчинено повторно протягом року від 02.12.2022 р., постановою серії БАБ №168727, за ч.1 ст. 121 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що дану адміністративну справу слід повернути для належного оформлення, з огляду на наступне.
Відповідно дост. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи (ст. 256 КУпАП).
Також, у ч. 2 ст. 251 КУпАП визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідальність згідно ч.1 ст. 121 КупАП настає у разі керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів.
За ч. 4 ст. 121 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
До матеріалів справи не додано належним чином завірена постанова про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1-3 ст.121 КУпАП України, та яка набрала законної сили, що не дає можливості для кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Крім того, єдиним доказом підтвердження повторності дій ОСОБА_1 може бути лише належним чином завірена постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності за 1- 3 статті 121 КУпАП, в той час як до матеріалів справи не долучено такої постанови.
При цьому наявність вірної кваліфікації дозволяє визначитись з підвідомчістю адміністративної справи.
Чинне адміністративне законодавство не передбачає можливості органу, який розглядає адміністративну справу, самостійно визначати правову кваліфікацію складу вчиненого правопорушення (перекваліфіковувати склад правопорушення, обирати частину статті ) .
Згідно ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.
Стаття 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інше.
За змістом ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що ч. 4 ст. 121 КУпАП передбачає повторне протягом року вчинення порушень, передбаченого частиною першою - третьою цієї статті та матеріали справи не містять відомостей про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. ч. 1-3 ст. 121 КУпАП, справу необхідно повернути на дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 268, 278, 283 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.121 ч.4 КУпАП повернути до ВП №2 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя :О. В. Кривенко