Постанова від 07.08.2023 по справі 127/21948/23

Справа № 127/21948/23

Провадження № 3/127/5896/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2023 року місто Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Староміським РВ УМВС України у Вінницькій області 17.05.2011, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 51 КУпАП, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 24.06.2023 о 00:55 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Крім того, ОСОБА_1 25.06.2023 о 23:32 год., будучи під адміністративним наглядом, під час перевірки за місцем проживання був відсутній, чим порушив постанову Вінницького міського суду Вінницької області.

Також, ОСОБА_1 25.06.2023 о 01:08 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Крім того, ОСОБА_1 26.06.2023 о 23:37 год., будучи під адміністративним наглядом, під час перевірки за місцем проживання був відсутній, чим порушив постанову Вінницького міського суду Вінницької області.

Також, ОСОБА_1 27.06.2023 о 23:21 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені йому умови під перебуванням під адміністративним наглядом.

Крім того. ОСОБА_1 28.06.2023 о 23:22 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Також, ОСОБА_1 29.06.2023 о 23:40 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Крім того, ОСОБА_1 02.07.2023 о 14:00 год. в м. Вінниця на вул. Коцюбинського, 31 в магазині «Червоний маркет», здійснив крадіжку ліхтарика, вартістю 260 грн.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином за єдиною відомою суду адресою.

Крім того, інформація щодо розгляду справ про притягнення до адміністративної відповідальності доступна для ознайомлення усім заінтересованим особам і може бути безперешкодно отримана особою, яка притягається до адміністративної відповідальності за її власним бажанням на офіційному веб-сайті суду.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» від 07.07.1989 передбачено, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження.

Відтак, не проявлення належної заінтересованості у результатах розгляду справи протягом тривалого строку, не звернення до суду за інформацією щодо стану розгляду справи не може вважатись порушенням права на справедливий розгляд справи.

Враховуючи викладене, а також позицію Верховного Суду, де зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й для осіб, які беруть участь у справі, з урахуванням того, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання відносно нього протоколів про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .

Суд, дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Диспозиція ч. 1 ст. 51 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати.

Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення слідує, що ОСОБА_1 24.06.2023 о 00:55 год., 25.06.2023 о 23:32 год., 25.06.2023 о 01:08 год., 26.06.2023 о 23:37 год., 27.06.2023 о 23:21 год., 28.06.2023 о 23:22 год. та 29.06.2023 о 23:40 год., був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені постановою Вінницького міського суду Вінницької області правила адміністративного нагляду.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 836956 від 02.07.2023 слідує, що ОСОБА_1 02.07.2023 о 14:00 год. в м. Вінниця на вул. Коцюбинського, 31 в магазині «Червоний маркет», здійснив крадіжку ліхтарика, вартістю 260 грн.

Вказані обставини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 51 КУпАП, крім вищевказаних протоколів, підтверджуються рапортами працівників поліції, з яких вбачається, що на момент перевірки за місцем проживання ОСОБА_1 був відсутній на АДРЕСА_1 .

З копії постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 15.08.2022 слідує, що відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік та визначено останньому заборону виходу з місця проживання в період з 22:00 год. до 06:00 год.

Відповідно до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 02.07.2023 слідує, що ОСОБА_2 просить прийняти міри до невідомої особи, яка вчинила крадіжку ліхтарика, вартістю 260 грн. із магазину «Червоний маркет» на вул. Коцюбинського, 31 у м. Вінниці.

З письмових пояснень ОСОБА_2 слідує, що 02.07.2023 о 14:00 год., перебуваючи на своєму робочому місці у магазині «Червоний маркет», вона помітила, що спрацювали антикрадіжні ворота біля виходу з магазину. Так, ОСОБА_2 виявила невідомого чоловіка, що виходив з магазину та запропонувала йому віддати речі, за які він не розрахувався та він дістав з штанів ліхтарик, що взяв у магазині.

З письмових пояснень ОСОБА_1 від 02.07.2023 слідує, що 02.07.2023, ОСОБА_1 , перебуваючи у магазині «Червоний маркет», вирішив викрасти ліхтарик та поклав до своїх штанів. В подальшому, він був виявлений за крадіжкою працівниками магазину. В скоєному щиро розкаюється.

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 51 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 51 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст. ст. 40-1, 187, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 51 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: