Вирок від 09.08.2023 по справі 721/382/23

09.08.2023

Справа №721/382/23

Провадження 1-КП/721/48/2023

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Путильський районний суд Чернівецької області в складі:

Головуючого - судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

прокурора: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Путила кримінальне провадження по обвинуваченню:

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ; уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, гр. України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого

в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 , орієнтовно в січні 2023 року перебуваючи в лісових угіддях неподалік від с. Лустун Вижницького району Чернівецької області знайшов в згортку мішковини гвинтівку «Мосіна» та боєприпаси до нарізної вогнепальної зброї. Після чого, того ж дня з метою перевірки її справності здійснив два постріли з неї боєприпасами які знайшов та переконавшись у її придатності до стрільби переніс гвинтівку «Мосіна» та знайдені боєприпаси до неї в кількості 20 шт. до свого житлового будинку, що по АДРЕСА_1 , де і зберігав до 22.03.2023.

У подальшому 22.03.2023 ОСОБА_4 вирішив піти в лісові угіддя з місця свого проживання, тобто в напрямку з АДРЕСА_1 у власних справах та взяв з собою вказану вище вогнепальну зброю - гвинтівку «Мосіна» та боєприпаси до нарізної вогнепальної зброї в кількості 20 шт.

Того ж дня біля 18 год. 00 хв. на автомобільній дорозі в с. Лустун, Вижницького району Чернівецької області був зупинений працівниками поліції з метою встановлення особи та проведення відповідно до ст.34 Закону України «Про Національну поліцію» поверхневої перевірки на предмет наявності заборонених предметів, у ході якої було виявлено та в подальшому під час огляду вилучено вогнепальну зброю - 7.62 мм. гвинтівку «Мосіна» та 20 патронів, які, відповідно до проведених подальших експертних досліджень, є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї калібру 7.62 мм.

Відповідно до висновку експерта за №СЕ-19/126-23/2605-БЛ від 27.03.2023, наданого за результатами проведеної балістичної експертизи, вилучений у ОСОБА_4 предмет є нарізною вогнепальною зброєю - 7.62 мм. гвинтівкою «Мосіна», виробництва СРСР з заводським номером « НОМЕР_1 » та придатна до стрільби.

Відповідно до висновку експерта за №СЕ-19/126-23/2603-БЛ від 28.03.2023, наданого за результатами проведеної балістичної експертизи, вилучені у ОСОБА_4 20 патронів являються боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї, зокрема 11 патронів (8 з маркувальними позначеннями « НОМЕР_2 », 1 з маркувальними позначеннями « НОМЕР_3 », 1 з маркувальними позначеннями « НОМЕР_4 », 1 з маркувальними позначеннями «1790»), - 7.62мм гвинтівковими патронами призначених для проведення пострілів з бойової нарізної вогнепальної зброї (гвинтівка Мосіна, СГД, та ін.), патрони виготовлені промисловим способом та придатні для стрільби. Решта 8 патронів з маркувальними позначеннями «7.62x54R», які є мисливськими гвинтівковими 7.62мм. патронами призначеними для проведення пострілів з мисливської нарізної вогнепальної зброї ( НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , та інш.), патрони виготовлені промисловим способом та придатні для стрільби. Інший 1 патрон з маркувальним позначеннями «Л 916-» є 7.62мм гвинтівковим патроном призначеним для проведення пострілів з бойової нарізної вогнепальної зброї (гвинтівка «Мосіна», кулемет Madsen МІ902 та інш.), патрон зібраний саморобним способом з використанням частин промислового виготовлення та придатний до стрільби.

В судовому засіданні обвинувачений вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, щиросердно розкаявся, та повністю підтвердив обставини викладені в обвинуваченні, просив суд суворо не карати.

Крім повного визнання своєї вини обвинуваченим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, його вина також доведена і підтверджується зібраними по справі доказами, які відповідно до ст.349 ч.3 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів, щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_4 кваліфіковано вірно так як він своїми умисними діями, вчинив злочин, передбачений ст.263 ч.1 КК України, за кваліфікуючою ознакою: незаконне носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Відповідно до ст.65 КК України та п.1 постанови Пленуму ВСУ №7 «Про практику призначення судами кримінального покарання», під час призначення покарання у кожному конкретному випадку суди мають враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винуватого та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

При призначенні виду та міри покарання обвинуваченому, суд враховує, ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме те, що вчинений злочин відноситься до категорії тяжких злочинів, дані що характеризують особу обвинуваченого, а саме те, що ОСОБА_4 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, сприяв розкриттю злочину, не перебуває на обліку в лікаря психіатра та нарколога, позитивно характеризується по місцю проживання, а також обставини, що пом'якшують так і обтяжують покарання.

До пом'якшуючих вину обвинуваченого обставин суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_4 судом не встановлено.

Враховуючи тяжкість вчиненого ОСОБА_4 злочину, його суспільну небезпечність, відношення підсудного до вчиненого, суд вважає, що виправлення та перевиховання можливе без ізоляції його від суспільства, із застосуванням ст.75,76 КК України.

Підстав для застосування ст. 69 КК України суд не вбачає.

Обраний обвинуваченому такий вид покарання, за переконанням суду, відповідатиме не тільки тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, обставинам кримінального провадження, але й особі обвинуваченого, є обґрунтованим та буде відповідати цілям покарання.

Речові докази, а саме вогнепальна зброя гвинтівка «Мосіна» та 20 патронів до нарізної вогнепальної зброї калібру 7.62, необхідно знищити.

Також необхідно стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи, згідно довідки в сумі 2454грн. 14коп.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.75,76 КК України, ст.ст.368-371,374 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

Визнати винним ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України і за його вчинення призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_4 від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом річного іспитового строку не вчинить нового злочину.

На підставі ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_4 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Речові докази, а саме гвинтівку «Мосіна» та 20 патронів до нарізної вогнепальної зброї калібру 7.62 - знищити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи, згідно довідки в сумі 2454грн. 14коп.

На вирок суду може бути подана апеляція до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом тридцяти діб з моменту його проголошення, а обвинуваченим в той же строк з дня отримання копії вироку.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
112711127
Наступний документ
112711129
Інформація про рішення:
№ рішення: 112711128
№ справи: 721/382/23
Дата рішення: 09.08.2023
Дата публікації: 10.08.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Путильський районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки; Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (24.09.2024)
Дата надходження: 09.08.2024
Розклад засідань:
30.05.2023 13:30 Путильський районний суд Чернівецької області
18.07.2023 11:30 Путильський районний суд Чернівецької області
01.08.2023 11:30 Путильський районний суд Чернівецької області
09.08.2023 11:30 Путильський районний суд Чернівецької області
24.09.2024 10:30 Путильський районний суд Чернівецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРОСКУРНЯК СЕРГІЙ ПАНТЕЛЕЙМОНОВИЧ
суддя-доповідач:
ПРОСКУРНЯК СЕРГІЙ ПАНТЕЛЕЙМОНОВИЧ
обвинувачений:
Мацьопа Микола Петрович
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Філія державної установи "Центр пробації" Вижницький районний сектор № 2
прокурор:
Іванов В'ячеслав Валентинович