Справа № 743/1108/23
Провадження №3/743/741/23
28 липня 2023 року смт.Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Павленко О.В., перевіривши матеріали справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
У провадженні судді Ріпкинського районного суду Чернігівської області Павленко О.В. знаходяться справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (справа №743/1108/23, провадження №3/743/741/23) та адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (справа №743/1122/23, провадження №3/743/749/23).
Вказані справи надійшли до Ріпкинського районного суду Чернігівської області від Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області та ВП №2 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області.
Порядок накладення адміністративних стягнень у випадку вчинення особою кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), визначено положеннями ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Проте, кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не містить необхідного обсягу процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, як і безпосередньо не містить норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П. 33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин у законі в частині процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суддя дійшла висновку, що у випадку необхідності такого об'єднання правомірним і доцільним буде мати місце застосування аналогії процесуального закону, яким врегульовано схожі за своєю суттю правовідносини.
Відтак, при об'єднанні справ про адміністративні правопорушення, необхідно керуватись правилами щодо об'єднання справ, закріпленими у КПК України.
Вищезазначене дає підстави вважати, що дотримання порядку накладення адміністративних стягнень, передбаченого ст. 36 КУпАП, можливе у випадку об'єднання справ про адміністративні правопорушення, що були вчиненні однією і тією ж особою, за умови знаходження таких справ у провадженні одного судді.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за вчинення ним двох адміністративних правопорушень знаходяться у провадженні одного судді, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
Керуючись ст. 36, 283 КУпАП,
Об'єднати в одне провадження справи №743/1108/23 (провадження №3/743/741/23), №743/1122/23 (провадження №3/743/749/23), про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Об'єднаній справі присвоїти порядковий номер №743/1108/23 (провадження №3/743/741/23) .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Павленко