08.08.2023 Справа №607/14473/23
провадження № 3/607/5903/2023
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , проживає в АДРЕСА_2 , не працює,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
встановила:
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 200793 від 28.07.2023, 28.07.2023 о 20 год. 36 хв. по вул. Назарія Яремчука, 37/12, ОСОБА_1 , стосовно якого 27.07.2023 винесено терміновий заборонний припис серії АА №162290 про зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборона на вхід та перебувати в місці проживання постраждалої особи; заборона в будь який спосіб контактувати з постраждалою особою, не виконав його.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Враховуючи викладене, відповідно до ст. 268 КУпАП справу слід розглянути у відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали, вважаю за необхідне зазначити наступне:
згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є зокрема своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків та ін.
Винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумним сумнівом, а усі сумніви тлумачиться на користь особи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 251 КУпАП). Суддя не може виходити за межі своїх повноважень, і не має права відшукувати докази та обставини, не зазначені у протоколі.
Відповідно до протоколу ВАВ №200793 від 28.07.2023 ОСОБА_1 інкримінується невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому, суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення.
Однак, всупереч зазначеному, у вказаному протоколі суть адміністративного правопорушення викладено не повністю, а зазначено в загальних рисах, без конкретизації об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення. Так, у вказаному протоколі описано лише законні вимоги залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборона на вхід та перебувати в місці проживання постраждалої особи; заборона в будь який спосіб контактувати з постраждалою особою, які покладено на ОСОБА_1 терміновим заборонним приписом. Однак, у вказаному протоколі не зазначено які саме дії (або бездіяльність) останній здійснив під час виконання вказаного термінового припису.
Більш того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №200793 від 28.07.2023 зазначено, що терміновий заборонний припис стосовно кривдника складений відносно ОСОБА_1 , було винесено 27.07.2023 за № 162290. Однак, як вбачається з копії самого термінового заборонного припису, він був складений 28.07.2023 за № 162176.
Вказане свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, враховуючи, що відповідно до положень ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, прихожу до переконання, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 245, 251, 252, 254, 255, 256, 280, 283, 284 КУпАП, -
постановила:
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяН. П. Воробель