Постанова від 07.08.2023 по справі 607/14174/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.08.2023 Справа №607/14174/23

провадження № 3/607/5757/2023

м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , керівник лабораторії «Західтрансервіс»,

за ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

встановила:

відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 004991 від 26.07.2023, 10.07.2023 о 12:00 год. в смт. В. Березовиця, по вул. Микулинецька, 129, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, відповідальною за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягав обов'язковому технічному контролю, здійснив порушення порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу, а саме видав документ про технічну справність транспортного засобу «MAN LE8.140», д.н.з. НОМЕР_1 , у якого відсутній один із трьох склоочисників вітрового скла, обов'язкова наявність яких передбачена конструкцією та вимогами пункту 6.5.1 ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання».

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Враховуючи викладене, відповідно до ст. 268 КУпАП справу слід розглянути у відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали, вважаю за необхідне зазначити наступне:

згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є зокрема своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.

Винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумним сумнівом, а усі сумніви тлумачиться на користь особи.

Суддя не може виходити за межі своїх повноважень, і не має права відшукувати докази та обставини, не зазначені у протоколі.

Так, виходячи з положень ч. 2 ст. 279 КУпАП, розгляд справи здійснюється в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 251 КУпАП).

Окрім того, суд звертає увагу, що до адміністративної відповідальності можливо притягти особу лише у разі наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.

Частиною першою статті 127-1 КУпАП України передбачено відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах: 1) видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу; 2) видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, без проведення перевірки його технічного стану; 3) видача спеціального знака державного зразка з порушенням встановленого Законом порядку укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю. Всі склади - формальні.

Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи).

Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.

На підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, окрім протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №004991 від 26.07.2023, до матеріалів справи долучено лише лист начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Тернопільській області (філія ГСЦ МВС) за №31/19-2983 від 11.07.2023. (далі - Лист Регіонального сервісного центру)

Зі змісту вказаного листа вбачається, що 11.07.2023 року уповноваженою особою сервісного центру МВС Володимиром Погрібним, результатами здійснення моніторингу інформації про результати проведення обов'язкового технічного контролю встановлено, що суб'єкт здійснення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів випробувальна лабораторія ТОВ «ЗАХІДТРАНСЕРВІС» дільниця №5, номер в реєстрі 01041, 47724, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 129, 10.07.2023 видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01041-00381-23 серія ВХ №777537 на транспортний засіб «MAN LE8.140», д.н.з. НОМЕР_1 , VIN-код НОМЕР_2 , з порушенням Порядку проведення ОТК, а саме: на фотографіях передньої або правої частини транспортного засобу, перевірки увімкнених фар ближнього світла та протитуманних фар (за наявності) зафіксовано відсутній один із трьох склоочисників вітрового скла, обов'язкова наявність яких передбачена конструкцією та вимогами пункту 6.5.1 ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби. Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання». Таким чином, суб'єкт здійснення ОТК не виконав пункт 7.1, додатку 1 Вимоги, не дотримався обсягів перевірки, порушив вимоги п.18 Порядку проведення ОТК і не зафіксував дане порушення згідно Додатку 5 вказаного Порядку за кодом оцінки невідповідності 302ю050 (немає, некомплектні чи не діють склоочисники). Тому протокол перевірки технічного стану транспортного засобу MAN LE8.140», д.н.з. НОМЕР_1 , від 10.07.2023 року №01041-00381-23 визнано недійсним, про що винесено відповідну інформацію до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. На підставі наведеного сервісний центр просить провести за даним фактом відповідну перевірку для вжиття заходів реагування стосовно посадових осіб ТОВ «ЗАХІДТРАНСЕРВІС» дільниця №5.

Однак, вказаний лист Регіонального сервісного центру не підтверджує обставин, викладених у протоколі та не свідчить про факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення, оскільки сам по собі цей лист містить інформацію про виявлену працівниками сервісного центр невідповідність протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу вимогам законодавства про транспорт. Більше того, зі змісту вказаного листа вбачається, що сервісний центр просить провести за даним фактом відповідну перевірку для вжиття заходів реагування стосовно посадових осіб ТОВ «ЗАХІДТРАСЕРВІС» дільниця №5. Таким чином, вказаний лист не свідчить, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, здійснив видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

Крім цього, працівниками поліції до матеріалів справи не долучено будь-яких документів, які б підтверджували, що ОСОБА_1 дійсно є посадовою особою в ТОВ «ЗАХІДТРАНСЕРВІС» дільниця 5 та посадової інструкції останнього, якою передбачено обов'язок здійснювати контроль за проведенням перевірки технічного стану транспортного засобу та/або безпосередньо здійснювати таку перевірки.

Також, поліцейськими не долучено протокол перевірки технічного стану транспортного засобу MAN LE8.140», д.н.з. НОМЕР_1 , від 10.07.2023 №01041-00381-23, порушення складення якого інкримінується ОСОБА_1 .

Інших які б доводили вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП суду не надано.

Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення, без наявних інших доказів, які б підтверджували обставини, викладені у ньому, не є беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні.

Таким чином, матеріали справи не містять об'єктивних доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, зокрема факт видачі останнім документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

За таких обставинах, дослідивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, передбачені ст. 251 КУпАП, які встановлюють наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.

Таким чином, враховуючи, що відповідно до положень ч. 3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП та вважає, що провадження в адміністративній справі стосовно нього слід закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 245, 247, 251,252, 254, 255, 256, 280, 283, 284 КУпАП, -

постановила:

провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

СуддяН. П. Воробель