Справа №211/3629/18
Провадження № 1-кп/211/46/23
07 серпня 2023 р. Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря - ОСОБА_2
за участю прокурора- ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області кримінальне провадження №12018040720001323 по обвинуваченню:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадин України, з середньо спеціальною освітою, не одружений, який малолітніх, неповнолітніх дітей та інших осіб на утриманні не має, офіційно не працюючий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимий: останній раз 31.05.2022 вироком Довгинцівського районного суду міста Кривогу Рогу Дніпропетровської області до 3 років позбавлення волі.
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-
01 жовтня 2018 року, приблизно о 13 годині 10 хвилин, ОСОБА_5 , маючи злочинний намір направлений на незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу «опій ацетильований», включеного до переліку наркотичних засобів таблиці №1 списку №1 «особливо небезпечних на-ркотичних засобів, обіг яких заборонено» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 №770, та усвідомлюючи, що відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», діяльність з обігу наркотичних засобів, включених до таблиці №1 вказаного Переліку на території України - забороняється, зберігаючи при собі раніше придбаний ним за невстановлених обставин особливо небезпечний наркотичний засіб «опій ацетильований», переслідуючи корисливу мету, перебуваючи біля будинку АДРЕСА_3 , діючи умисно, протиправно, переслідуючи корисливу мету, відповідно до домовленості із громадянином ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , отримав від останнього 125 грн.(сто двадцять п'ять гривень) готівкою у якості оплати за незаконний збут вказаному громадянину 1 мл особливо небезпечного наркотичного засобу «опій ацетильований». Одразу, після отримання готівки, на цьому ж місці, ОСОБА_5 , зберігаючи при собі придбаний ним з метою збуту за невстановлених обставин особливо небезпечний наркотичний засіб «опій ацетильований», діючи умисно, протиправно і відповідно до домовленості із ОСОБА_6 , завершаючи свій злочин, незаконно передав вказаному ОСОБА_6 - 1 мл рідини коричневого кольору, що знаходилась у медичному шприці гранульованому до позначки 5 мл, яка відповідно з висновком експерта №2/8.6/699 від 02.10.2018 судової експертизи «матеріалів, речовин та виробів» містить особливо небезпечний наркотичний засіб - «опій ацетильований», маса якого в перерахунку на суху речовину в наданих на експертизу 1,0040 г рідини складає 0,0552 г, що у відповідності з наказом МОЗ України №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», таблиці №1 є достатнім розміром для притягнення особи до кримінальної відповідальності, вчинивши незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу «опій ацетильований» за вказаних обставин.
Крім того, в невстановлений час (точна дата та час в ході досудового слідства не встановлена) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи, що відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин і прекурсорів, включених до таблиці №1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 №770, на території України забороняється, діючи умисно, маючи умисел, направлений на незаконне придбання та зберігання особливо небезпечних наркотичних засобів для особистого вживання без мети збуту, у невстановлений досудовим розслідуванням час, при невстановлених обставинах придбав наркотичний засіб, який він у подальшому сховав за своїм місцем проживання, а саме: за адресою: АДРЕСА_2 , таким чином умисно незаконно зберігав наркотичний засіб, для особистого вживання, без мети збуту.
01.10.2018 року в період часу з 18 годин 20 хвилин до 19 годин 05 хвилин, працівниками поліції Довгинцівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження №12018040720001323 від 10.08.2018, на підставі ухвали слідчого судді Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу, було проведено обшук у житловому приміщенні, інших приміщеннях, та сховищах розташованих на території домоволодіння по АДРЕСА_2 , за місцем проживання ОСОБА_5 , під час якого було виявлено та вилучено: медичний шприц з рідиною коричневого кольору масою 0,4441 г, яка відповідно висновку експерта №2/8.6/720 від 22.10.2018 має в собі особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,0199 г, що у відповідності з наказом МОЗ України №188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», - перевищує невеликий розмір та є достатньою для притягнення особи до кримінальної відповідальності, який ОСОБА_5 незаконно придбав та зберігав при собі без мети збуту.
Його дії кваліфікуються за ч.2 ст.307 КК України, - незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, якщо предметом таких дій були особливо небезпечні наркотичні засоби.
В судовому засіданні надано угоду про визнання винуватості укладена 07.08.2023 року між прокурором Криворізької східної окружної прокуратури ОСОБА_3 , якій на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12018040720001323 від 10.08.2018 з одного боку, та обвинувачений у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , з іншого боку, за участі захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4 .
Виходячи із змісту даної угоди, ОСОБА_5 повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні.
Згідно угоди, сторони погодилися на призначення покарання ОСОБА_5 за ст. 307 ч.2 КК України - 6 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, котре належить ОСОБА_5 на праві власності.
На підставі ст.. 70 ч. 4, ст. 72 КК України , за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглиненням менш суворого покарання більш суворим покаранням зарахувати частково відбуте покарання за попереднім вироком Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 31.05.2022 та визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 роки з конфіскацією усього майна, котре належить ОСОБА_5 на праві власності.
Вирок Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 18.01.2022, за яким ОСОБА_5 призначено покарання за ч. 3 ст. 185 КК України 3 роки позбавлення волі, на підставі ст.. 70 ч. 4 КК України , ст.. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом частково складання призначено покарання за даним вироком та вироком Центрально-міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14.12.2021, визначено остаточне покарання у виді 3 років 1 місяця позбавлення волі, на підставі ст.. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням на строк два роки - виконувати самостійно.
У судовому засіданні обвинувачений вказав, що він цілком розуміє свої права та наслідки укладення угоди, що передбачені ч.4 ст.474 КПК України, які йому були роз'яснені судом в ході судового засідання.
Також в судовому засіданні обвинувачений беззастережно визнав свою вину та надав судові згоду на призначення узгодженого покарання. Прокурор, захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості.
Відповідно до ст. 472 КПК України, в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов'язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.
В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін. Під час перевірки угоди встановлена її відповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України. Відповідно до ч.1 ст.475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
На підставі пояснень обвинуваченого, суд встановив, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, тому суд вважає необхідним затвердити угоду.
Судові витрати підлягають стягненню згідно ст..124 КПК України. Долю речових доказів необхідно вирішити на підставі ст..100 КПК України.
Таким чином, виходячи із зазначеного та керуючись ст. ст. 122, 124, 373, 374, 468-475 КПК України, суд, -
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.307 ч.2 Кримінального кодексу України.
Затвердити угоду про визнання винуватості укладену 07.08.2023 року між прокурором Криворізької східної окружної прокуратури ОСОБА_3 , якій на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12018040720001323 від 10.08.2018 з одного боку, та обвинувачений у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , з іншого боку, за участі захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_4 .
На підставі угоди про визнання винуватості призначити покарання за ст. 307 ч.2 КК України - 6 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, котре належить ОСОБА_5 на праві власності.
На підставі ст.. 70 ч. 4, ст. 72 КК України , за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглиненням менш суворого покарання більш суворим покаранням зарахувати частково відбуте покарання за попереднім вироком Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 31.05.2022 та визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 роки з конфіскацією усього майна, котре належить ОСОБА_5 на праві власності.
Вирок Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 18.01.2022, за яким ОСОБА_5 призначено покарання за ч. 3 ст. 185 КК України 3 роки позбавлення волі, на підставі ст.. 70 ч. 4 КК України , ст.. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом частково складання призначено покарання за даним вироком та вироком Центрально-міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14.12.2021, визначено остаточне покарання у виді 3 років 1 місяця позбавлення волі, на підставі ст.. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням на строк два роки - виконувати самостійно.
Врахувати в строк відбування покарання строк перебування під вартою з 01.10.2018 року по 17.06.2020 року, з 14.08.2020 року по 13.11.2020 року та з 05.04.2022 року до дня приведення вироку до виконання.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави судові витрати на залучення експерта під час проведення судової експертизи «матеріалів, речовин та виробів», висновок експерта №2/8.6/699 від 02.10.2018 - 572 гривень; на залучення експерта під час проведення судової експертизи «матеріалів, речовин та виробів», висновок експерта №2/8.6/721 від 22.10.2018 - 858 гривень; на залучення експерта під час проведення судової експертизи «матеріалів, речовин та виробів», висновок експерта №2/8.6/720 від 22.10.2018- 858 гривень; на залучення експерта під час проведення спеціальних хімічних речовин, висновок експерта №1/8.14/3885 від 16.10.2018 року -1144 гривень.
Речові докази: Цифровий носій - карта пам'яті інв.№111т від 18.09.2018 року «не таємно» із аудіо та відеозаписом контролю за ОСОБА_5 , який визнано речовим доказом та зберігається в матеріалах кримінально провадження - залишити в матеріалах кримінального провадження.
Медичний шприц ємністю 5 мл, що містить наркотичний засіб "опій ацетильований", загальною масою 1.0040 грамів, визнаний речовим доказом та переданий на зберігання в камеру зберігання речових доказів Довгинцівського ВП КВП за адресою вул. Л. Бородича, 5 - знищити.
Медичний шприц ємністю 5 мл, що містить наркотичний засіб опій ацетильований, загальною масою 0.402 грам, який визнаний по кримінальному провадженню №12018040720001323 та переданий на зберігання в камеру зберігання речових доказів Довгинцівського ВП КВП за адресою вул. Л. Бородича, 5 - знищити.
Гроші в суммі 70 гривень: купюрою 50 гривень: СБ 0194940, 10 гривень: ЕГ 0599221, 10 гривень ЦЖ 1587737 , які упаковані до спец. пакету №1236717, які передано на зберігання в УФЗБО ГУНП в Дніпропетровській області - конфіскувати у дохід держави.
Гаманець, який упакований до спец. пакету №0384228 - знищити.
5 утримувачів сім карт, які упаковані в спец пакет №EXP0146750 , який переданий на зберігання у камеру схову Довгинцівського ВП КВП - знищити.
Змиви обох рук за допомогою ватних тампонів, які упаковані після проведення експертизи окремо в спец.пакети «Національна поліція» за номером (з правої руки) 1236719за номером (з лівої руки) 1236718 у ОСОБА_5 , контрольний зразок, який упакований післі проведення експертизи в спец.пакет «Національна поліція» №1236721, які визнанні по кримінальному провадженню в №12018040720001323 передано на зберігання у камеру схову Довгинцівського ВП КВП за адресою вул. Л. Бородича 5, - знищити.
медичний шприц ємністю 2 мл, що містить наркотичний засіб опій ацетильований поміщений до спеціального пакета №2829785, передано на зберігання у камеру схову Довгинцівського ВП КВП за адресою вул. Л. Бородича 5, - знищити.
канабіс масою 4,755 гр, який визнано речовим доказом та поміщено до спеціального пакета №2829787, передано на зберігання у камеру схову Довгинцівського ВП КВП за адресою вул. Л. Бородича 5, - знищити.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений. Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Обмеження права оскарження даного вироку визначені ч. 2 ст.473 Кримінального процесуального кодексу України.
Копія вироку видається учасникам кримінального провадження відразу після його проголошення.
Суддя: ОСОБА_1