Ухвала від 08.08.2023 по справі 587/539/23

Справа №587/539/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - Гончаренко Л. М.

Номер провадження 22-ц/816/1160/23 Суддя-доповідач - Собина О. І.

Категорія - 70

УХВАЛА

08 серпня 2023 року м.Суми

Сумський апеляційний суд у складі колегії суддів:

Собини О. І. (суддя-доповідач), Філонової Ю. О. , Рунова В. Ю.

розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Брухно Валентина Сергійовича про проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , яка подана його представником адвокатом Брухно Валентином Сергійовичем, на рішення Сумського районного суду Сумської області від 08 червня 2023 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про стягнення коштів на утримання непрацездатної дружини та повнолітнього непрацездатного сина,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Сумського апеляційного суду від 17 липня 2023 року призначено до розгляду справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського районного суду Сумської області від 08 червня 2023 року без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

07 серпня 2023 року від представника ОСОБА_1 надійшло клопотання про проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

За змістом частини 1 статті 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.

Відповідно до частини 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Згідно з частинами 1, 3 статті 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи. З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції може розглянути апеляційні скарги, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що розгляд апеляційних скарг на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, здійснюється у суді апеляційної інстанції у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи є загальним правилом, визначеним у ЦПК України. І лише у разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

Також слід зазначити, що чинний процесуальний закон не передбачає розгляду справи судом апеляційної інстанції за правилами загального позовного провадження.

Колегія суддів не вбачає підстав для застосування ч. 3 ст. 369 ЦПК України та розгляду апеляційної скарги на рішення Сумського районного суду Сумської області від 08 червня 2023 рокуу судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

За таких обставин, у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Керуючись ст. 369, ч.2 ст.381, ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Брухна Валентина Сергійовича про проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження відмовити.

Копію ухвали направити ОСОБА_1 , адвокату Брухну Валентину Сергійовичу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя-доповідач - О. І. Собина

Судді: Ю. О. Філонова

В. Ю. Рунов

Попередній документ
112685273
Наступний документ
112685275
Інформація про рішення:
№ рішення: 112685274
№ справи: 587/539/23
Дата рішення: 08.08.2023
Дата публікації: 09.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Сумський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (22.09.2023)
Дата надходження: 16.03.2023
Предмет позову: про стягнення коштів на утримання непрацездатної дружини та стягнення коштів на утримання повнолітнього непрацездатного сина
Розклад засідань:
19.04.2023 09:30 Сумський районний суд Сумської області
24.05.2023 09:00 Сумський районний суд Сумської області
08.06.2023 10:00 Сумський районний суд Сумської області