Справа № 585/2720/23
Номер провадження 3/585/979/23
08 серпня 2023 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євлах О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, зареєстровану в АДРЕСА_1 , працюючу фахівцем з публічних закупівель Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради , Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,-
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи фахівцем з публічних закупівель Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради, Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району, при проведенні моніторингу процедури закупівлі за предметом «ДК 021:2015 38430000-8 Детектори та аналізатори» очікуваною вартістю 664600,00 грн, проведеною КНП «Центрр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної райоди, Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району Сумської області.
За результатами моніторингу процедури закупівлі установлено, що згідно протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 06.04.2023 р. б/н, уповноважена особа ОСОБА_1 , не відхилила тендерну пропозицію фізичною особи-підприємця ОСОБА_2 , яка підлягала відхиленню відповідно до абзацу п'ятого підпункту 2 пункту 41 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 в редакції 25.05.2023 року, та визначила його переможцем торгів.
ОСОБА_1 скоїла правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.164-14 ч.3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину в скоєному правопорушення не визнала. Зазначила, що предметом даної закупівлі є код ДК 021:2015 38430000-8 Детектори та аналізатори. Учасник ФОП « ОСОБА_3 » надав Договір № 120 від 10.03.2023 року де в п.1.2 договору зазначено Товар відповідно цього договору є згідно коду ДК 021:2015 38430000-8. Тому даний договір відповідає як аналогічний - предмету закупівлі. Таким чином , Учасником , дотримано вимоги тендерної документації щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі, а отже, тендерна пропозиція Учасника відповідає умовам Додатку 1 тендерної документації згідно з підпунктом 2 пункту 41 Особливостей , а Замовником дотримано вимоги Особливостей щодо визначення Учасника переможцем.
Згідно ст.164-14 ч.3КУпАППридбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п'ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В той же час, відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
Зважаючи на вищевикладене та те, що рішення про визначення переможця відкритих торгів прийнято 06 квітня 2023 року, а висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-03-22-009537-а прийнято 18 квітня 2023 року, протокол про адміністративне правопорушення складено 26 червня 2023 року, тобто з вчинення правопорушення минуло більше трьох місяців, дане правопорушення не є триваючим, а відтак виходячи з вимог ст.38 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, визначених у статті 38 КУпАП.
Керуючисьст. 38, 164-14, ст. ст. 221, 283-284, ст. 287 ч. 2 КУпАП,-
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ст.164-14 КУпАП в зв'язку з закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Оксана ЄВЛАХ