Ухвала від 08.08.2023 по справі 583/2851/23

Справа № 583/2851/23

Провадження № 2/575/102/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2023 р. смт. Велика Писарівка

Великописарівський районний суд Сумської області

в складі: судді В'юник Н.Г.

за участю секретаря судового засідання Лаптєвої Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Велика Писарівка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку щомісячно,

УСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 просить ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на її користь на утримання непрацездатної матері в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку щомісячно.

08.08.2023 до початку розгляду справи по суті від позивачки ОСОБА_1 до суду надійшла письмова заява, в якій просить залишити подану позовну заяву без розгляду.

З наслідками ч.2 ст.257 ЦПК України ознайомлена, просить судове засідання провести без її участі.

Відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, та до суду подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оскільки розгляд справи відбувався за відсутності всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, оглянувши матеріали справи, вважає заяву позивачки такою, що підлягає задоволенню.

Право позивачки надати заяву про залишення позову без розгляду на любій стадії судового розгляду справи передбачено ст.ст.43, 49 ЦПК України.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Враховуючи, що залишення позову без розгляду є правом позивачки, відповідна заява подана нею до початку розгляду справи по суті, ґрунтується на законі і не порушує законних прав та інтересів сторін, суд приходить висновку про залишення позову без розгляду.

Керуючись ст.ст.247, 257 ч.1 п.5, 258 - 260, 273, 354 ЦПК України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання непрацездатної матері в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку щомісячно, - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу подано протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 Розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Великописарівський районний суд Сумської області.

Суддя Н.Г. В'юник

Попередній документ
112684506
Наступний документ
112684508
Інформація про рішення:
№ рішення: 112684507
№ справи: 583/2851/23
Дата рішення: 08.08.2023
Дата публікації: 09.08.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Великописарівський районний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (19.06.2023)
Дата надходження: 19.06.2023
Предмет позову: про стягнення аліментів з працездатної дитини на утримання непрацездатної матері
Розклад засідань:
19.07.2023 09:30 Великописарівський районний суд Сумської області
08.08.2023 10:00 Великописарівський районний суд Сумської області