м. Вінниця
04 серпня 2023 р. Справа № 120/10280/22
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині,
До Вінницького окружного адміністративного суду в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" звернулася його представниця до Головного управління ДПС у Вінницькій області.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, представниця товариства зазначила, що посадовими особами Головного управління ДПС у Вінницькій області проведено фактичну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" з питань обігу пального за період з 01 грудня 2019 року по 29 липня 2022 року.
За результатами фактичної перевірки контролюючим органом складено акт від 01 серпня 2022 року № 4523/02-32-09-03/39894284, у якому зафіксовано наступні порушення:
- підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: на акцизному складі № 1005613 товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників, які розташовані на резервуарах в кількості 10 одиниць;
- підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року на акцизному складі № 1005613 товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" здійснювало відпуск пального споживачам через витратомір-лічильник в кількості одна одиниця (NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592) без позитивного результату повірки.
Не погоджуючись із висновками, викладеними в акті фактичної перевірки, позивач подав заперечення, за результатами розгляду яких Головне управління ДПС у Вінницькій області листом від 22 серпня 2022 року повідомило позивача про часткове задоволення його заперечень.
Так, відповідач задовольнив заперечення в частині, які стосуються відсутності на акцизному складі № 1005613 позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників, що розташовані в резервуарах в кількості 10 одиниць (окрім рівнеміра-лічильника із серійним номером 1908062002).
Проте залишено без задоволення заперечення позивача в частині відсутності позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника із серійним номером 1908062002, а також в частині відсутності позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592.
Далі, на підставі акта перевірки від 01 серпня 2022 року Головним управлінням ДПС у Вінницькій області прийнято податкове повідомлення-рішення від 29 серпня 2022 року № 5448/02-32-09-01/39894284, яким до товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" застосовано штрафні санкції в розмірі 40000 гривень.
Представник позивача вказує на те, що цим податковим повідомленням-рішенням позивачеві нараховано штрафні санкції за відсутність позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника із серійним номером 1908062002 в розмірі 20000 гривень та за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592 - також в розмірі 20000 гривень.
При цьому позивач сплатив 20000 гривень штрафних (фінансових) санкцій, які були нараховані за відсутність позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника із серійним № 1908062002, проте в частині нарахування штрафних санкцій в розмірі 20000 гривень (тобто за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00ФО, заводський № 1592) позивач вважає податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Так, на думку представниці позивача, відповідач, приймаючи оскаржуване податкове-повідомлення рішення про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 20000 гривень за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, вказав на те, що міжповірочний період для паливно-роздавальної колонки NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО становить 1 рік.
Водночас, як зазначає представниця позивача, витратомір-лічильник є складовою частиною паливно-роздавальної колонки NOVA A 1.1, модельний ряд TZ18-700ІІ та підпадає під категорію законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці раз на 4 роки відповідно до пункту 40 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року № 1747 "Лічильники, витратоміри, а також вимірювальні системи для безперервного та динамічного вимірювання кількості рідин (крім води) та газоподібних хімічних речовин".
Відтак, на переконання представниці позивача, з урахуванням дати первинної повірки (13 березня 2020 року), яка була вірно встановлена під час проведення фактичної перевірки, наступна повірка мала б бути проведена 13 березня 2024 року (тобто через 4 роки), а тому станом на момент проведення фактичної перевірки витратомір-лічильник (колонка паливнороздавальна) мала позитивний результат повірки.
Таким чином, товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" не погоджується з податковим повідомленням-рішенням № 5448/02-32-09-01/39894284 від 29 серпня 2022 року в частині застосування штрафних санкцій за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592 та вважає, що воно суперечить положенням чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню в цій частині.
Ухвалою від 13 грудня 2022 року вказану позовну заяву залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору.
На виконання вимог ухвали від 13 грудня 2022 року представницею позивача подано до суду платіжне доручення № 707 від 20 грудня 2022 року.
Ухвалою суду від 26 грудня 2022 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
12 січня 2023 року представником Головного управління ДПС у Вінницькій області подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що згідно з Реєстром платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового - відомості про акцизні склади товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" є розпорядником акцизного складу № 1005613 (м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, буд. 187 Б), який на момент перевірки мав статус діючого. Перевіркою обладнання акцизного складу № 1005613 рівнемірами-лічильникмами рівня пального у резервуарі та їх реєстрації у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у введеному в експлуатацію резервуарі встановлено те, що резервуари, які використовує товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" на акцизному складі № 1005613 обладнані рівнемірами-лічильниками типу 924В. Згідно з актом введення в експлуатацію від 04 березня 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Ювента", філія "Ювента-центр" здійснило монтаж системи вимірювання, а саме облаштування рівнемірами-лічильниками введених в експлуатацію резервуарів на акцизному складі № 1005613 з серійними номерами: 1910031013, 1909261025, 1910031016, 1909271004, 1909302005, 1909262008, 1910031014, 1909261016, 1908062002, 1909261020. Сертифікати відповідності під час проведення фактичної перевірки акцизного складу № 1005613 товариством з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" до перевірки не надано.
При цьому, як зазначив представник відповідача далі, в ході розгляду заперечень товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" в підтвердження позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників з номерами 1910031013, 1909261025, 1910031016, 1909271004, 1909302005, 1909262008, 1910031014, 1909261016, 1909261020 позивачем пред'явлено сертифікати відповідності від 10 лютого 2020 року та свідоцтва повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (рівнемірів-лічильників) від 10 лютого 2022 року.
Також позивачем надано контролюючому органу сертифікат відповідності від 23 січня 2020 року на рівнемір-лічильник з серійним номером 1908062002 та свідоцтво повірки на зазначений рівнемір від 10 лютого 2022 року. При цьому відповідно до Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 13 жовтня 2016 року № 1747, рівнеміри-лічильники мають міжповірочний інтервал 2 роки.
Відтак, на переконання представника відповідача, наявне порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України щодо здійснення на території акцизного складу в період з 23 січня 2022 року по 10 лютого 2022 року господарської діяльності із зберігання, приймання та відпуску пального без позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника з серійним номером 1908062002.
Далі представник відповідача вказав на те, що в ході проведення фактичної перевірки позивача також встановлено використання ним для відпуску пального на акцизному складі № 1005613 витратоміра-лічильника (колонки паливороздавальної) типу NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, дата встановлення 04 березня 2020 року. Відповідно до наданого до перевірки технічного паспорту на колонку встановлено, що паливороздавальна колонка на відпуск дизельного палива NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО (виробництво ООО "АЗТ Славутич", вироблена 13 березня 2021 року) та мала чинну заводську повірку до 13 березня 2021 року. Повірка паливороздавальної колонки у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року не здійснювалась.
Як стверджує представник відповідача, паливороздавальна колонка на відпуск дизельного палива NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО відноситься до категорії вимірювальної техніки, а тому відповідно до пункту 53 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 13 жовтня 2016 року № 1747, її міжповірочний інтервал становить 1 рік. Підтвердженням цього є зміст технічного паспорту на колонку NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, де у пункті 4 "Індивідуальні особливості виробу" зазначено, що повірка засобу вимірювальної техніки має проводитися не рідше одного разу на рік. За наведених обставин представник відповідача вважає прийняте податкове повідомлення рішення правомірним та таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, а тому просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Також у відзиві на позовну заяву представник відповідача заперечив щодо стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.
На підставі направлень від 19 липня 2022 року № 2253 та № 2254 та наказу Головного управління ДПС у Вінницькій області від 19 липня 2022 року № 1820к головними державними інспекторами Станіславим Вадимом Ігоровичем та Гріциною Ілоною Юріївною проведено фактичну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" за період з 01 грудня 2019 року по 29 липня 2022 року з питань обігу пального.
За результатами проведеної перевірки головними державними інспекторами складено акт від 01 серпня 2022 року № 4523/02-32-09-03/39894284, у якому встановлено порушення позивачем:
- підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: на акцизному складі № 1005613 товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників, які розташовані на резервуарах в кількості 10 одиниць ( №№ 1910031013, 1909261025, 1910031016, 1909271004, 1909302005, 1909262008, 1910031014, 1909261016, 1908062002, 1909261020);
- підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, а саме: у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року на акцизному складі № 1005613 товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" здійснювало відпуск пального споживачам через витратомір-лічильник в кількості одна одиниця (NOVA ЕСУ 00.0001.00ФО, заводський № 1592) без позитивного результату повірки.
Не погоджуючись із висновками, викладеними в акті фактичної перевірки, позивач подав заперечення на такий акт.
В ході розгляду заперечень в підтвердження позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників з №№ 1910031013, 1909261025, 1910031016, 1909271004, 1909302005, 1909262008, 1910031014, 1909261016, 1909261020 позивачем пред'явлено сертифікати відповідності від 10 лютого 2020 року та свідоцтва повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (рівнемірів-лічильників) від 10 лютого 2022 року.
На підставі наведеного заперечення позивача в частині відсутності позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників №№ 1910031013, 1909261025, 1910031016, 1909271004, 1909302005, 1909262008, 1910031014, 1909261016, 1909261020 були враховані.
В той же час, заперечення товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" в частині, які стосуються відсутності позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника із серійним № 1908062002, а також в частині відсутності позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, Головним управлінням ДПС у Вінницькій області залишено без задоволення.
29 серпня 2022 року Головним управлінням ДПС у Вінницькій області прийнято податкове повідомлення-рішення № 5448/02-32-09-01/39894284, яким позивачеві нараховано штрафні санкції за відсутність позитивного результату повірки рівнеміра-лічильника із серійним № 1908062002 в розмірі 20000 гривень та за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592 - в розмірі 20000 гривень.
Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням в частині нарахування штрафних санкцій в розмірі 20000 гривень за відсутність позитивного результату повірки витратоміра-лічильника NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, представник товариства оскаржив його в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку податковому рішенню, що оскаржується, суд враховує наступне.
Відповідно до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (надалі -ПК України) акцизний склад - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів; приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Розпорядником акцизного складу є суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб'єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (підпункт 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Згідно з пунктом 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України передбачено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з підпунктом 230.1.4. пункту 230.1 статті 230 ПК України порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
Відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Норми статті 128-1 ПК України застосовуватимуться: 1) з 01 липня 2019 року - до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів; 2) з 01 жовтня 2019 року - до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів; 3) з 01 січня 2020 року - до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (пункт 18 підрозділ 5 розділ XX ПК України).
Пунктом 18 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України визначено, що до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, норми пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України застосовуються з 01 квітня 2020 року.
Отже, за змістом вказаних норм для здійснення реалізації пального розпорядники акцизних складів, де розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, з 01 січня 2020 року зобов'язані обладнати їх витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, а також зареєструвати їх у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Відповідальність за порушення вказаного обов'язку застосовується з 01 квітня 2020 року.
Так, суд установив, що в ході фактичної перевірки контролюючим органом встановлено, що в період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року позивач здійснював відпуск пального споживачам через витратомір-лічильник NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, без позитивного результату повірки такого лічильника.
Представник позивача наполягає на тому, що такий витратомір-лічильник підлягає повірці один раз на 4 роки; в свою чергу, контролюючий орган вказує на те, що така повірка має здійснюватися один раз на рік.
Суд зауважує, що відповідно до абзацу 4 підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Абзацом 5 підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України визначено, що паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Із розділу ІІ формуляра на колонку паливороздавальну NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, слідує, що така відноситься до паливороздавальної колонки, що в силу приписів абзацу 5 підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України прирівнює таку колонку до витратоміра-лічильника у разі позитивного результату повірки або оцінки відповідності.
У цьому ж формулярі йдеться про те, що повірка засобів вимірювальної техніки має проводиться не рідше одного разу на рік.
Відповідно до пункту 53 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року № 1747, міжповірочний інтервал періодичної повірки паливороздавальної колонки для заправки автомобілів світлими нафтопродуктами, мастилами, скрапленим газом, стисненим газом становить 1 рік.
Наведені обставини вказують на те, що паливороздавальна колонка (витратомір-лічильник) NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, відноситься до засобів вимірювальної техніки, що передбачена пунктом 53 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, та, відповідно, повірка такого засобу вимірювальної техніки має здійснюватися один раз на рік.
При цьому посилання представника позивача на застосовність в даному випадку пункту 40 Міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями, слід визнати необгрунтованими, адже паливороздавальна колонка NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, не належить до засобів вимірювальної техніки, що передбачені у цьому пункті.
Як слідує з матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" здійснювало відпуск пального споживачам через паливороздавальну колонку (витратомір-лічильник) NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року без повірки такого засобу вимірювальної техніки.
Документи про повірку вказанної паливороздавальної колонки (витратоміра-лічильника) у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року контролюючому органу під час перевірки, а також суду позивачем не надано.
За таких обставин слід дійти висновку, що повірка вказаної паливороздавальної колонки (витратоміра-лічильника) NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, проведена з порушенням міжповірочного строку, а використання товариством витратоміра-лічильника, в якого відсутній позитивний результат повірки або оцінки відповідності таким обладнанням є порушенням зазначених вище вимог ПК України.
Відтак встановлений перевіркою факт використання товариством з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" паливороздавальної колонки (витратоміра-лічильника) NOVA ЕСУ 00.0001.00 ФО, заводський № 1592, у період з 13 березня 2021 року по 23 лютого 2022 року за відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, знайшов підтвердження під час розгляду справи, а тому суд дійшов висновку про правомірне застосування штрафних (фінансових) санкцій до позивача згідно з пунктом 128.1-1 статті 128 ПК України, за яким відповідальність настає саме за необладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками, а в розумінні підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України у разі відсутності позитивного результату повірки акцизний склад вважається необладнаним витратомірами-лічильниками.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, та докази, надані представницею позивача, суд дійшов висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги задоволенню не підлягають.
З огляду на відмову в задоволенні позовних вимог відсутні й підстави для відшкодування позивачеві витрат, пов'язаних із сплатою ним судового збору.
У зв'язку із відмовою у задоволенні позовних вимог відсутні і підстави для відшкодування позивачеві понесених витрат, пов'язаних із сплатою судового збору, а також витрат на професійну правничу допомогу.
Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 134, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Бест Ойл Трейд" (місцезнаходження: 21100, м. Вінниця, вул. Юрія Клена, буд. 28; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 39894284)
Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (місцезнаходження: 21028, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7; ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 44069150)
Рішення суду в повному обсязі складено 04.08.2023
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович