ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про закриття провадження у справі
17 вересня 2010 рокум. Київ№ 2а-11621/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Шрамко Ю.Т., при секретарі судового засідання Четвертак Я. І., розглянувши у відкритому судовому клопотання про закриття провадження в адміністративній справі
за позовом Чернігівської міської санітарно-епідеміологічної станції
до Публічного акціонерного товариства "САН ІнБев Україна"
про зобов'язання надати письмову інформацію
за участю представників сторін:
від позивача: Василець В.П., довіреність № 01/763 від 16.09.2010 р., Томилко М.М., довіреність № 01/744 від 13.09.2010 р.
від відповідача: Братерський Г.М., довіреність 13 від 09.09.2010 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.08.2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-11621/10/2670 за позовом Чернігівської міської санітарно- епідеміологічної станції до Публічного акціонерного товариства "САН ІнБев Україна" про зобов'язання надати письмову інформацію.
В судовому засіданні представник відповідача подав суду клопотання про закриття провадження у справі з підстав відсутності у позивача - суб'єкта владних повноважень права на звернення до адміністративного суду як передбачено положенням п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України.
Представник відповідача клопотання підтримав з підстав, викладених у ньому. Представники позивача проти задоволення клопотання заперечували з тих підстав, що законами та Конституцією України, кожному надано право на звернення до суду з позовною заявою за захистом порушених прав і свобод.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно положень п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Представники позивача на підвердження свого права на звернення до суду з відповідною позовною заявою посилались також на положення п. і ч. 1 ст. 41 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".
Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та Конституція України не передбачають право позивача на звернення до суду з позовною заявою, предметом якої є витребування від юридичних осіб інформації щодо кількості та вартості продукції, що випущена та реалізована, а положення п. і ч. 1 ст. 41 цього Закону визначають повноваження головних державних санітарних лікарів та інших посадових осіб, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд на безплатне отримання від юридичних осіб і громадян, у тому числі іноземних, які перебувають або ведуть діяльність на відповідній території України, матеріалів і відомостей, статистичних та інших даних, що характеризують санітарний та епідемічний стан об'єктів і здоров'я людей.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Закрити провадження в адміністративній справі № 2а-11621/10/2670.
2. Попередити Позивачів, що повторне звернення з тією самою заявою не допускається.
3. Ухвалу направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.Т. Шрамко