ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
16 вересня 2010 року м.Київ № 2а-12329/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Власенкової О.О., при секретарі судового засідання Кузьменковій С.П. у попередньому судовому засіданні у адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач)
до відповідачаМіністерства юстиції України (далі - відповідач)
провизнання частини 4 пункту 146 "Інструкції про порядок вчинення
нотаріальних дій нотаріусами України" такою, що не відповідає
нормативно-правовому акту вищої юридичної сили,
Позивач звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання частини 4 пункту 146 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03 березня 2004 року № 20/5, такою, що не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили.
У попередньому судовому засіданні 16 вересня 2010 року відповідач звернувся до суду з клопотанням про залишення позову без розгляду на підставі статті 100 КАС України.
Розглянувши клопотання та заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про доцільність його задоволення з огляду на таке.
Нормативний акт вважається доведеним до відома з моменту його опублікування у друкованих засобах масової інформації.
Як вбачається із комп'ютерної бази законодавства «Ліга»оскаржувана Інструкція опублікована в “Офіційному віснику України” від 26 березня 2004 року № 10, а тому саме з цієї дати вважається доведеною до відома громадян, в тому числі й позивача.
Таким чином, звернувшись з позовом до суду лише у серпні 2010 року, позивач пропустила строк звернення до адміністративного суду, що є підставою для залишенню позову без розгляду.
Заява про поновлення строку звернення до суду не подавалась.
Згідно зі статтею 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Керуючись статтею 100 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
Задовольнити клопотання представника Міністерства юстиції України.
Позовну заяву залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені статтями185-187 КАС України.
Суддя О.О. Власенкова