ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
13 вересня 2010 року № 2а-12101/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Маруліної Л.О., при секретарі судового засідання Ємельяновій А.С., розглянувши позовну заяву
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Українська лізингова компанія»
доВідділу державної виконавчої служби Решитилівського районного управління юстиції
проскасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 05.07.2010 р. ВП №199113705
за участю представників:
позивача: Шагін О.В.,
відповідача: не прибув.
Позовні вимоги заявлено про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 05.07.2010 р. ВП №199113705.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.08.2010 р. відкрито провадження у справі.
Разом з позовною заявою подано клопотання про поновлення строку подачі позовної заяви. Клопотання обґрунтовано тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська лізингова компанія»оскаржувану постанову отримано 09.07.2010 р. та подано позовну заяву до Полтавського окружного адміністративного суду, який ухвалою від 27.07.2010 р. повернув позовну заяву від 26.07.2010 р. на підставі ч. 2 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) для подання до Окружного адміністративного суду м. Києва, оскільки зазначена справа підсудна цьому адміністративному суду.
Розглянувши клопотання про поновлення строку подачі позову, суд вважає, що відсутні підстави для поновлення пропущеного строку, а позовна заява має бути залишена без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до частин 1-3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Частиною 2 цієї статті встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Оскільки законодавством не встановлено окремий порядок оскарження постанов державної виконавчої служби про відмову у відкритті виконавчого провадження за виконавчим написом нотаріуса, та з урахуванням вимог ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова від 05.07.2010 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження має оскаржуватись до Окружного адміністративного суду міста Києва у десятиденний строк з дня, коли Позивачем отримано постанову.
З метою належного представлення своїх інтересів підприємства мають у штаті юридичні служби або уповноважують певних працівників, які зобов'язані представляти інтереси особи належним чином. А тому суд приходить до висновку, що направлення Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська лізингова компанія»позовної заяви до Полтавського окружного адміністративного суду, якому відповідно до вимог чинного процесуального законодавства не підсудний спір щодо скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження, не є поважною причиною пропущення строку звернення до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Крім того, як вбачається з позовної заяви та доданих документів, товариство пропустило десятиденний термін звернення і до Полтавського окружного адміністративного суду.
З урахуванням вищезазначеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для поновлення пропущеного строку.
Частиною 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст. ст. 100, 160, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська лізингова компанія»по справі №2а-12101/10/2670.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Маруліна