Постанова від 31.08.2010 по справі 2а-10141/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

31 серпня 2010 року № 2а-10141/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у місті Ялта

до Закритого акціонерного товариства "Трансбус"

простягнення заборгованості у сумі 27 250,30 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у місті Ялта звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Трансбус" про стягнення заборгованості у сумі 27 250,30 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Закрите акціонерне товариство "Трансбус" має податкову заборгованість перед бюджетом, яка виникла в результаті не повної та несвоєчасної сплати відповідачем самостійно визначеної суми податкового зобов'язання визначеного в податкових деклараціях № 7191 від 06.09.2009, № 3591 від 27.01.2009, № 131854 від 30.04.2010 та уточній декларації № 50039 від 01.07.2009 чим було порушено вимоги статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.07.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання 27.07.2010 та 31.08.2010 не з'явився, 22.07.2010 через канцелярію суду від нього надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника Державної податкової інспекції у місті Ялта.

Представник відповідача у судові засідання 27.07.2010 та 31.08.2010 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням вище наведеного суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників сторін.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство "Трансбус", як юридична особа зареєстровано Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією 08.12.2004, присвоєно ідентифікаційний код № 33293766.

Державною податковою інспекцією у місті Ялта Закрите акціонерне товариство "Трансбус" взято на облік як платника податку 14.12.2004 за № 9755.

Відповідно до частин першої та другої пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вище зазначеного закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту 6.1 та підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 вище зазначеного закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів»податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Закритим акціонерним товариством "Трансбус" до Державної податкової інспекції у місті Ялта була подана декларація з податку з власників наземних транспортних засобів за 2009 рік № 7191 від 06.02.2009, згідно якої сума зобов'язання з цього виду податку за 2009 рік склала 918,00 грн., а саме з І-III квартал - по 230 грн. в кожному та за IV квартал - 228,00 грн. Відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання за IV квартал була сплачена частково у сумі 5,29 грн., що підтверджується п/п № 291 від 27.10.2009. Таким чином, податкова заборгованість відповідача за IV квартал 2009 року становить 222,71 грн.

Державною податковою інспекцією у місті Ялта була проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства Закритим акціонерним товариством "Трансбус" у ході якої виявлено порушення вимог статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів». За результатами перевірки було встановлено, що за терміном сплати на 14.10.2009 узгоджена сума податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів склала 208,80грн., яка була сплачена повністю 27.10.2010, отже затримка платежу склала 13 календарних днів, а тому була нарахована пеня відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». За результатами перевірки було складено акт перевірки № 1182/17-2/33293766 від 15.04.2009, яким за порушення термінів сплати податку з власників транспортних засобів були нараховані штрафні санкції у розмірі 20,88 грн.

На підставі акту було винесене податкове повідомлення-рішення № 0008081702/0 від 05.05.2010 яке врученно відповідачу 13.05.2010.

Відповідно до частин першої та другої статті 17 Закону України „Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Закритим акціонерним товариством "Трансбус" до Державної податкової інспекції у місті Ялта була подана декларація №3591 від 27.01.09 з земельного податку на 2009 рік, згідно якої сума зобов'язання з цього виду податку за 2009 рік склала 89 210,03 грн., а саме за січень - листопад 2009 року - платежі в розмірі 7434,17 грн. за кожен місяць та за грудень 2009року в розмірі 7434,16 грн. Закритим акціонерним товариством "Трансбус" самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання була сплачена частково у сумі 1861,28 грн., що підтверджується, п/п № 295 від 04.11.2009. Таким чином, податкова заборгованість відповідача з земельного податку за 3 місяця 2009 року становить 21 599,83 грн., з урахуванням пені у сумі 1158,60 грн. 01.07.2010 Закритим акціонерним товариством "Трансбус" до Державної податкової інспекції у місті Ялта подана уточнена декларація з земельного податку на 2009 рік №50039 від 01.07.2009, згідно якої сума зобов'язання з цього виду податку за 2009 рік склала 160 410,16грн., а саме за січень - квітень 2009року в розмірі 7434,17 грн. за кожен місяць, за травень - листопад 2009 року 16 334,18 грн. за кожен місяць та за грудень 2009 року 16 334,22 грн. Відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання була сплачена частково у сумі 24 501,31 грн. Таким чином, податкова заборгованість відповідача с цього виду податку за 3 місяця 2009 року з урахуванням оплати по основному розрахунку становить 2198,72 грн.

Працівниками Державної податкової інспекції у місті Ялта проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства Закритим акціонерним товариством "Трансбус". Перевіркою було встановлено порушення вимог статті 17 Закону України „Про плату за землю" в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання земельного податку, а саме терміном сплати до 30.09.2009 узгоджена сума податкового зобов'язання з земельного податку за 2009 року склала 7434,17 грн., яка частково погашена з переплати у сумі 1787,03грн., залишок узгодженої суми сплачено 02.10.2009 платіжним дорученням №268 затримка платежу склала 2 календарних дні та згідно уточнюючого розрахунку земельного податку на 2009 року, поданого Закритим акціонерним товариством "Трансбус" сума зобов'язання за серпень 2009 року склала 8900,01 грн. яка фактично погашена платіжним дорученням № 268 від 02.10.2009 затримка платежу склала 2 календарних дні та платіжним дорученням № 271 від 06.10.2010. затримка платежу склала 6 календарних днів. За результатами перевірки складено акт про результати нев'їздної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства № 2877/15-3/33293760 від 27.10.2009. Відповідно до додатку № 1 до акту перевірки № 2877/15-3/33293760 від 27.10.2009 сума штрафних санкцій склала 1454,72 грн.

На підставі акту було винесене податкове повідомлення-рішення за № 0007871503 від 17.11.2009 яке врученно відповідачу 23.11.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Працівниками Державної податкової інспекції у місті Ялта проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства Закритим акціонерним товариством "Трансбус". Перевіркою було встановлено порушення вимог статті 17 Закону України „Про плату за землю" в частині несвоєчасної сплати податкового зобов'язання земельного податку, а саме за терміном сплати до 30.10.09. узгоджена сума податкового зобов'язання з земельного податку за вересень 2009 року склала 16334,18, яка частково погашена платіжними дорученнями № 295 та № 296 від 04.11.2010 на загальну суму 14 458,23 грн., тобто затримка платежу склала 5 календарних днів. За результатами перевірки складено акт про результати нев'їздної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства № 3152/15-3/33293760 від 23.11.2009. Відповідно до додатку № 1 до акту перевірки № 3152/15-3/33293760 від 23.11.2009 сума штрафних санкцій склала 1445,83 грн.

На підставі акту було винесене податкове повідомлення-рішення за № 0008611503 від 14.12.2010, яке врученні відповідачу 22.12.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправленням.

Закритим акціонерним товариством "Трансбус" до Державної податкової інспекції у місті Ялта подана декларація (розрахунок) № 131854 від 30.04.2010 зі збору за забруднення навколишнього природного середовища на 2009 рік, згідно якої сума зобов'язання з цього виду збору за 2009 рік склала 389,88 грн. Відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання була сплачена частково у сумі 82,27, що підтверджується п/п № 303 від 18.11.2009. Таким чином, податкова заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища на 2009 рік становить 307,61 грн.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

08.12.2009 була направлена перша податкова вимога №1/790 яка направлена відповідачу поштою та отримана ним 05.01.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Друга податкова вимога № 2/120 була направлена 05.02.2010р. та отримана відповідачем 16.02.2010., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Перша та друга податкові вимоги в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувались.

Відповідно до розрахунку суми заборгованості Закритого акціонерного товариства "Трансбус" № 5283/9/24-0 від 07.06.2010 заборгованість позивача по податку з власників транспортних засобів становить 243, 59 грн., з податку на землю - 26 699, 10 грн., з податку за забруднення навколишнього природного середовища - 307,61 грн.

Згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідач у судові засідання не з'явився, заперечень проти позову не надав.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 243, 59 грн. з податку з власників транспортних засобів, в розмірі 26 699, 10 грн. з податку на землю, в розмірі 307,61 грн. з податку за забруднення навколишнього природного середовища підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, є обґрунтованою, доведеною, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у місті Ялта до Закритого акціонерного товариства "Трансбус" про стягнення заборгованості у сумі 27 250,30 грн. - задовольнити частково.

2. Стягнути заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям з Закритого акціонерного товариства «Трансбус»ЄДРПОУ 33293766 в сумі 26 699,1грн. на р/р 33217812700039 Місцевого бюджету м. Ялта код платежу 13050200 в установі банку УДК в м. Ялта ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026., у сумі 243,59грн. на р/р 33211807700039 Місцевого бюджету м. Ялта код платежу 12020100 в установі банку УДК в м. Ялта ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, у сумі 307,61грн. на р/р 33119329700039 Госбюджет м. Ялта код платежу 50080200 в установі банку ГУ ДКУ в АРК м. Симферополь, МФО 824026.

3. Відмовити в частині покладення судових витрат на відповідача.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду

Суддя О.П. Огурцов

Повний текст постанови складено та підписано 6 вересня 2010 року.